Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Philippa Gregory

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Zobacz teksty użytkownika:

Philippa Gregory

Post#1 » 16 sie 2014, o 21:18

Znana autorka powieści historycznych. Najbardziej znana z "Kochanic króla", które nie tylko szybko stały się bestsellerem, ale i doczekały się ekranizacji z Natalie Portman i Scarlett Johansson.
Co ciekawe, jest doktorem literatury XVIII-wiecznej.

Wśród napisanych przez nią książek są:
Cykl "Powieści Tudorowskie"
Kochanice króla
Błazen królowej
Kochanek dziewicy
Wieczna księżniczka
Dwie królowe
Uwięziona królowa

Cykl "Wojna kuzynów"
Biała królowa
Czerwona królowa
Władczyni rzek
Córka Twórcy Królów
Biała księżniczka

Wiem, że na forum jest trochę osób, które lubią literaturę historyczną i samą panią Gregory, więc warto poświęcić jej osobny wątek.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

fanitolkiena
użytkownik nieaktywny

Re: Philippa Gregory

Post#2 » 20 sie 2014, o 15:02

Lubie jej książki, dlatego, że kocham historię dynastii Tudorów. Czytałam prawie wszystkie jej powieści o Tudorach i oglądałam ekranizacje Kochanic króla. :)
Na tej wyspie jest zło. A zbrodnia została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Jednego wszak morderca nie przewidział. Że w starciu z umysłem Herculesa Poirot prawda wyjdzie na jaw.

Selander
użytkownik nieaktywny

Philippa Gregory

Post#3 » 20 sie 2014, o 20:35

Gdzieś już chyba o tym pisałam - czytałam jedną książkę pani Gregory i nie porwała mnie specjalnie. Drażniło mnie wiele nawyków stosowanych przez nią nagminnie np. kilkukrotne powtarzanie tej samej informacji w przeciągu jednego akapitu.
Coś w stylu:
Katarzyna była łagodną osobą. Zrobiła to i tamto, powiedziała to i owo. A to dlatego, że była łagodną osobą. Następnie wyszła do ogrodu. Wspominałam, że była łagodną osobą?
Dziękuję, zrozumiałam za pierwszym razem.

Nie chcę oceniać autorki po jednej pozycji, więc pewnie sięgnę i po następną, najlepiej z serii o wojnie dwu róż, jednak jak na razie, moje zdanie nie jest zbyt przychylne.

reeta

Philippa Gregory

Post#4 » 28 sie 2014, o 14:12

Jak nie chcesz zaczynać od Monte Christo, poszukaj "Trzech Muszkieterów". Klasyka powieści płaszcza i szpady.

Wróć do „Strefa autorów”