Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Agatha Christie

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
fanitolkiena
użytkownik nieaktywny
Zobacz teksty użytkownika:

Agatha Christie

Post#1 » 20 sie 2014, o 14:58

Ostatnio było dość głośno na temat kontynuacji serii o detektywie Herkulesie Poirot. Podobno książka ta ma się ukazać we wrześniu i znana jest już fabuła, oraz tytuł. Osobiście powieść ta nie przepowiada mi do gustu i boje się, że może nie dorównać innym książkom z Herkulesem Poirot. Uwielbiam tego detektywa, jego spawy i szare komórki. Jaka jest wasza opinia na ten temat? Lubicie kryminały Christie? Piszcie.
Na tej wyspie jest zło. A zbrodnia została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Jednego wszak morderca nie przewidział. Że w starciu z umysłem Herculesa Poirot prawda wyjdzie na jaw.

paulina4356

Agatha Christie

Post#2 » 21 sie 2014, o 10:54

Agatha Christie to królowa kryminałów. To zdanie zna już każdy. Rzecz w tym, że teraz jest ogromny wysyp kryminałow: Nesbo i cała gwardia pisarzy skandynawskich Witkowski( mimo bycia celebrytą wydał niedawno książkę), Grzegorzewska... Ale myślę, że klasyka gatunku Herkulesa Poirot będzie cieszyła się popularnością.
Osobiście bardzo lubię kryminały Christie tak jak reportaże Kapuścińskiego.

A i myślę, że to będzie dobra ksiązka. Ale widzę, że tak wielkiej fance detektywa jak ty trudno będzie dogodzić :)

fanitolkiena
użytkownik nieaktywny

Re: Odp: Agatha Christie

Post#3 » 22 sie 2014, o 07:55

Kryminały Christie to klasyka i każdy wie, że jest ich królową, ale nasuwa się pytanie, czy jeśli uśmierciła swojego detektywa prawie 40 lat temu i odeszła w wielkim stylu zostawiając światu tyle ciekawych powieści kryminalnych, to czy warto ciągnąć dalej? Nie wiem. Przeczytam, ocenie... Oby tylko nie próbowali rozwiać miłości Herkulesa Poirot i Very Rossakoff, bo będzie klops.
Na tej wyspie jest zło. A zbrodnia została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Jednego wszak morderca nie przewidział. Że w starciu z umysłem Herculesa Poirot prawda wyjdzie na jaw.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Agatha Christie

Post#4 » 22 sie 2014, o 18:43

pierwsze słyszę o kontynuacji serii o Poirot. a kto jest autorem nowej powieści? osobiście uważam, że ktoś chce zarobić. jakkolwiek darzę szacunkiem Agathę Christie, niestety nie mogę przebrnąć przez jej powieść "morderstwo w orient expressie". kilka miesięcy temu przeczytałam "śledztwo na cztery ręce" i bardzo się zawiodłam. jednakże z wielką przyjemnością oglądałam serial o przygodach Poirot na 13street. moim zdaniem aktor, nie pamiętam nazwiska, doskonale wcielił się w postać detektywa. jak również Margaret Rytherford zagrała cudownie pannę Marple w czterech filmach z 1962. polecam

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Agatha Christie

Post#5 » 22 sie 2014, o 20:14

jednakże z wielką przyjemnością oglądałam serial o przygodach Poirot na 13street. moim zdaniem aktor, nie pamiętam nazwiska, doskonale wcielił się w postać detektywa

David Suchet - ten pan?:

:D

Zawsze lubiłam jego Poirota, pasował mniej więcej do moich wyobrażeń o tym detektywie.

Co do książek, "fazę" Agathy Christie przechodziłam dość dawno temu, ale wtedy pochłaniałam je jedną po drugiej, przynajmniej do czasu, kiedy jeszcze były w stanie mnie zaskoczyć. Moimi ulubionymi zawsze pozostaną "Entliczek, pentliczek", "Dziesięciu Murzynków" (przemianowane na "I nie było już nikogo"? Czy jakoś tak?) i "Wielka Czwórka" :)
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Agatha Christie

Post#6 » 22 sie 2014, o 20:46

tak, myślałam właśnie o tym waćpanu. "morderstwo na cztery ręce" przeczytałam tylko dlatego, że Agatha Christie była na mojej liście, a znajomy akurat miał ten tytuł. nigdy mnie nie ciągnęło, aby czytać jej powieści. w każdym razie gorąco polecam 4 filmy z 1962 roku z Margaret Rutherford, w których wcieliła się w pannę Marple. w oryginale, czarno - białe. "dziesięciu murzynków" nie czytałam, ale może kiedyś się skuszę. w końcu, nie bez powodu zaliczana jest do stu najpopularniejszych kryminałów. cieszę się, że ktoś odpisał. pierwszy raz jestem na forum i miło jest "rozmawiać" z kimś, kto podziela moją pasję. dzięki

fanitolkiena
użytkownik nieaktywny

Agatha Christie

Post#7 » 23 sie 2014, o 19:13

Też lubię oglądać serial Poirot na 13 ulicy ;)) Szkoda, że mają przerwę i aktualnie nie nadają tego serialu... Co do aktora, który grał Herkulesa Poirot to najlepiej sobie poradził David Suchet. Uwielbiam książki Agathy Christie... Chyba już o tym wspominałam :D

agathas pisze:pierwsze słyszę o kontynuacji serii o Poirot. a kto jest autorem nowej powieści? osobiście uważam, że ktoś chce zarobić. jakkolwiek darzę szacunkiem Agathę Christie, niestety nie mogę przebrnąć przez jej powieść "morderstwo w orient expressie". kilka miesięcy temu przeczytałam "śledztwo na cztery ręce" i bardzo się zawiodłam. jednakże z wielką przyjemnością oglądałam serial o przygodach Poirot na 13street. moim zdaniem aktor, nie pamiętam nazwiska, doskonale wcielił się w postać detektywa. jak również Margaret Rytherford zagrała cudownie pannę Marple w czterech filmach z 1962. polecam

Przez ''Morderstwo w Orient Expressie'' jest trudno przejść, ale warto zakończenie jest niezwykle zaskakujące. Lubię kryminały w których narratorem jest Hastings :) Tam jest najwięcej humoru <ok> Teraz czytam '' Niemy świadek'' jak na razie nie jest źle
Jeśli chodzi o kontynuację serii o Poirot, to ostatnio czytałam, że znany jest już tytuł i zarys fabuły. Autorką będzie Sophie Hannah. Premiera w Polsce będzie miała miejsce 11 września, nakładem wydawnictwa literackiego :D

A oto link do artykułu :)
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fbooklips.pl%2Fnewsy%2Fwiemy-juz-o-czym-bedzie-nowy-kryminal-z-herkulesem-poirot%2F&ei=G8v4U_uKI-T4yQP-_IGQBQ&usg=AFQjCNFYo9Dcdh0IsGcogigw63OzjjXENw&sig2=nyOt7YtHxFXEW4-Itivn5g&bvm=bv.73612305,d.bGQ

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Agatha Christie

Post#8 » 23 sie 2014, o 19:53

dzięki za link. czy Hannah jest chociaż brytyjką? mnie się wydaje, że nie odpowiada mi samo pisarstwo Christie. i fakt, Hastings to ciekawa, zabawna, pocieszna postać. a dawid suchet zagrał jeszcze inne role? i oczywiście polecam znowu filmy z rutheford, która doskonale zagrała pannę Murple. jej postać chyba też znasz, skoro uwielbiasz Christie. a tak wogóle jak się wkleja te cytaty? normalnie, wytnij, wklej?

fanitolkiena
użytkownik nieaktywny

Agatha Christie

Post#9 » 26 sie 2014, o 18:09

agathas pisze:dzięki za link. czy Hannah jest chociaż brytyjką? mnie się wydaje, że nie odpowiada mi samo pisarstwo Christie. i fakt, Hastings to ciekawa, zabawna, pocieszna postać. a dawid suchet zagrał jeszcze inne role? i oczywiście polecam znowu filmy z rutheford, która doskonale zagrała pannę Murple. jej postać chyba też znasz, skoro uwielbiasz Christie. a tak wogóle jak się wkleja te cytaty? normalnie, wytnij, wklej?

Z tego co wiem to Hannah jest Brytyjką. No, Hastings jest spoko. :D <ok> Tu masz link, są tam role, które grał David Suchet http://www.filmweb.pl/person/David+Suchet-3758# :mrgreen: Jeśli chodzi o cytaty to wgórnym prawym rogu, każdego posta jest napis cytuj trzeba to kliknąć i ... się cytuje :)

harleyquinn
użytkownik nieaktywny

Agatha Christie

Post#10 » 29 wrz 2014, o 20:00

Nie wiem, sama, co o tym sądzić... Sama fabuła brzmi świetnie, ale A. Christie /spoileralertapoileralert/ pożegnała się z postacią Poirota w Kurtynie i wydaje mi się, że tego właśnie chciała...
[center]Why're you crying? Don't you know? Yes, I know exactly[/center]

Wróć do „Strefa autorów”