Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Agatha Christie

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu
Zobacz teksty użytkownika:

Agatha Christie

Post#11 » 2 paź 2014, o 15:17

otóż to, nie lubię odgrzewanych kotletów, w przenośni oczywiście:-)

ale poza tym:

Nie rozumiem dlaczego uważa się Agathę Christie za królową kryminałów. Nigdy nie ciągnęło mnie do jej powieści. Ekranizacje, owszem, chętnie oglądałam serial z Suchetem, ale i tak nie ciągnęło mnie do czytania. Uwielbiam wcielenie Margaret Rutherford w pannę Marple. W lutym tego roku przeczytałam, a raczej wymęczyłam, „morderstwo na cztery ręce”, boże, jaki to koszmar, po kiego grzyba, bohaterowie, a w zasadzie Christie, przyczepiła się Sherlocka i innych, z innych powieści. Bohaterowie co chwilę „bądź jak Sherlock” albo jak „ktoś tam ktoś tam”. Myślę sobie, okey, może trafiłam na opowiadania, ale powieść będzie lepsza. Kupiłam w kiosku „morderstwo w Orient Expressie” i kolejna porażka. Jakoś jej pisarstwo nie przemawia do mnie, ale szanuję za ilość kryminałów i za to, że dzięki nim mogły powstać filmy i seriale, które oglądam z przyjemnością.

harleyquinn
użytkownik nieaktywny

Agatha Christie

Post#12 » 2 paź 2014, o 16:07

Uważa się ją, bo większość osób po prostu ją uwielbia. To znaczy - jej powieści. Polecam zdecydowanie przeczytać "I nie było już nikogo" - które jest moim numerem jeden EVER. Poza tym jej lepsze kryminały to zdecydowanie "Zerwane zaręczyny", "Po pogrzebie", czy niedawno przeze mnie przeczytane "Smierć na Nilu". Skoro jednak ekranizacje przypadły Ci do gustu - myślę, ze to wina jednorazowych przypadków. Ja na przykład nie mogłam zdzierżyć "Tajemniczego przeciwnika" , który jest autorstwa A. Christie, a ją ubóstwiam.

Jest to rzecz zupełnie subiektywna. Tak samo dla niektórych Arthur Conan Doyle jest bogiem - ja nie potrafiłam przebrnąć przez książkę. Chociaż postać S. Holmesa jest dla mnie rewelacyjna - i w serialach i w filmach. Dla niektórych S. King jest mistrzem horroru, a dla innych całkowitym beztalenciem.
[center]Why're you crying? Don't you know? Yes, I know exactly[/center]

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Agatha Christie

Post#13 » 3 paź 2014, o 17:15

harleyquinn pisze:Skoro jednak ekranizacje przypadły Ci do gustu - myślę, ze to wina jednorazowych przypadków

dobrze wiedzieć, może kiedyś się skuszę na jakiś tytuł, chociaż jestem poważnie zniechęcona.

harleyquinn
użytkownik nieaktywny

Agatha Christie

Post#14 » 3 paź 2014, o 18:07

Możliwe. Tak, jak ja do tego nieszczęsnego Sherlocka :D
[center]Why're you crying? Don't you know? Yes, I know exactly[/center]

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Agatha Christie

Post#15 » 3 paź 2014, o 18:51

czy jest może jakiś film biograficzny o Agathie Chriestie?

Wróć do „Strefa autorów”