George R.R. Martin

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

George R.R. Martin

Post#1 » 15 sty 2010, o 16:08

I jego twórczość. Ja osobiście, przyznam się bez bicia, znam jedynie Pieśń Lodu i Ognia, ale może jest ktoś, kto czytał także inne jego książki. Zapraszam do dzielenia się wrażeniami i rozmowy o wszystkim, co dotyczy autora oraz jego dzieł, zarówno więc książek, jak i gier, czy też zapowiadanej ekranizacji Gry o tron.

Poza tym, chciałam się też podzielić informacją, że prawdopodobnie George R.R. Martin przyjedzie w 2011 roku na Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy :D
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Euverris H'ané
lekki sztylet
lekki sztylet

Re: George R.R. Martin

Post#2 » 17 sty 2010, o 11:39

To ja znam jeszcze mniej, bo dopiero niedawno Stracie królów przeczytałam. Swoją drogą, matka kiedyś stanęła przed moją półką z książkami, patrzy i patrzy, wreszcie pyta:
- A to co za starocie królów?

A, no i czytałam jego opowiadanie Piaseczniki. Niesamowite. Dreszcze miałam praktycznie podczas całej lektury, a przy końcówce mnie zatkało. Sf, tak marginesami.

No i tak ogólnie? Tak ogólnie to kochamy kreowanych przez niego bohaterów, a jeśli nie kochamy, to szczerze nienawidzimy. Martin genialnie postaci kreuje, tam w zasadzie nie ma przecież złych i dobrych. I intrygi!

O łał... Eu nigdy nie jeździła na takie cuda, ale teraz Eu jest już duża, za rok będzie jeszcze większa i może będzie ten pierwszy raz?

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#3 » 17 sty 2010, o 15:56

Hm, tylko muszę uprzedzić, że lepiej od razu zacząć odkładać pieniądze, bo na tegoroczny festiwal w Nidzicy akredytacja kosztuje 150 zł, jak będzie za rok? Cóż, z tego co zauważyłam po cenniku Nidzicy, jedno jest pewno - nie będzie taniej. I w dodatku trzeba będzie rezerwować dość szybko, bo są tam komiczne wręcz limity miejsc. Ale tam, nie załamujmy się, może coś z tego będzie ;)

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#4 » 5 cze 2011, o 13:14

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#5 » 5 cze 2011, o 13:38

Świetnie, że 21 mam rano egzamin, choćbym chciała, to się nie teleportuję :S
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Neno
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#6 » 5 cze 2011, o 18:37

Wizyta George'a R.R. Martina obejmie Warszawę i Poznań oraz Międzynarodowy Festiwal Fantastyki w Nidzicy w dniach 16-19 czerwca.

Hmm.. ciekawe, w który z tych dni będzie odwiedzał Wa-wę. :D Jestem za leniwa i nieśmiała, aby pojechać do Poznania, czy Nidzicy :<
[center]Nulla è Reale, Tutto è Lecito.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#7 » 5 cze 2011, o 19:04

Ja na szczęście nadal będę w Toruniu, więc do Poznania mam rzut beretem xD Może co do Warszawy jeszcze pojawi się informacja, będę sprawdzać :)
A na Nidzicę to jestem za biedna xD

Awatar użytkownika
Camenne

Post#8 » 11 cze 2011, o 09:19

Uch, no trudno, "następnym" razem :D Może przynajmniej uda mi się na DFy wybyć, ale to też stoi pod sesyjnym znakiem zapytania.
Aha, jeszcze jedno :D Lai, wyczekuję obfitej relacji na forum :>
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Naseilen
Kocioł z Gundestrup

Post#9 » 11 cze 2011, o 23:09

"Łe nie widziałyśmy Martina. Ale wśród ludzi kręcił się jakiś taki dziwny stary rybak" :>

Ingvar
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#10 » 19 cze 2011, o 21:36

Czeka na mnie 'game of thrones' do przeczytania. Polski przekład jest podobno skopany, więc postanowiłem wziąć się za oryginał.
Demos Kratos Kvtos v Kakos.

Wróć do „Strefa autorów”