George R.R. Martin

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Re: George R.R. Martin

Post#31 » 20 lut 2012, o 12:13

I czytam teraz tom drugi, "Krew i złoto" - cholera, "krew" jest bardzo adekwatna, przeczytałam już o śmierci trzech postaci (dalej jestem w szoku :|), czego bym się nigdy nie spodziewała, i aż boję się czytać dalej. Jednocześnie nienawidzę i podziwiam w Martinie to, że nie boi się zabić nawet pierwszoplanowych bohaterów i że w międzyczasie niepostrzeżenie wyprowadza inne postaci na pierwszy plan - to jest świetne. Każdy ma swój czas, nie?

Rozwiń, aby przeczytać
I w sumie nie szkoda mi Cat, zasłużyła na to! Ale Robb... popłaczę się na tę scenę w serialu :<

Nie wyobrażam sobie, jak fabuła może wyglądać bez jednej z tych postaci. I, jakby nie było, jestem dopiero w 1/3 tomu, więc prawdopodobnie trupów przybędzie.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#32 » 20 lut 2012, o 12:18

Ha, biedna Cam! Szkoda, że dopiero teraz przechodzisz przez to wszystko, bo mi trochę czasu zajęło, żeby się pozbierać xd. Powiem tak, to dopiero początek! ;D

Awatar użytkownika
Camenne

Post#33 » 20 lut 2012, o 12:23

Wcale mnie nie pocieszyłaś, boję się jeszcze bardziej :D Cholera, czemu Martin musi być takim Kosiarzem?!
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#34 » 20 lut 2012, o 12:39

To jedna z wielu rzeczy, za którą go kocham. Odważny z niego Kosiarz xd.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#35 » 20 lut 2012, o 13:58

To prawda. Ale wydaje mi się, że Nawałnica mieczy jest chyba rekordowa pod tym względem. W żadnej kolejnej trup się nie ściele aż tak gęsto.

Rozwiń, aby przeczytać
Mnie w sumie śmierć Robba nie tyle zasmuciła, co zawiodła, ale fakt faktem trochę się tego spodziewałam, bo jednak popełnił głupotę (i może nie chodzi nawet o małżeństwo, no cóż, zakochał się, ale cały czas nie rozumiem jak mógł zaufać Freyom, szczególnie, że ich tym małżeństwem upokorzył. Ja tam bym się po nich nie spodziewała uszanowania praw gościny). Cat, cóż, też byłam w zasadzie zadowolona, wiem, że to okropne, ale cóż... cóż...CÓŻ.
.

Hm, ale śmierć, która mnie zasmuciła masz chyba jeszcze przed sobą xD
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Skye
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#36 » 20 lut 2012, o 19:34

Nawet mi nie mówcie, jak tak w ogóle można zabijać wszystkich? Pisze świetnie, ale coraz mniej zostaje tych postaci, co lubię :D
I wish I could be liked and admired. Or that I have a large sausage pizza. Of course, if I have a large sausage pizza, I wouldn't need to be liked and admired.

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#37 » 14 cze 2012, o 12:13

Nie mogę mieć do niego o to żalu, bo na miejsce starych, zamordowanych postaci przychodzą nowe, które też są świetne, także kolesia kocham nadal xd.

Kocham go, naprawdę go kocham! Taniec ze smokami robi ze mnie miazgę, szczególnie wątki z Dany i Tyrionem. I napisałabym coś więcej, ale teraz nie jestem w stanie, mój mózg jest papką.

amaranta
zaklęty miecz
zaklęty miecz

George R.R. Martin

Post#38 » 17 lis 2012, o 13:07

On sam kiedyś podobno powiedział, że 'nie należy się przywiązywać do bohaterów' i czytając wszystkie tomy odnoszę wrażenie, że wiedział chłop, co mówi :D
Osobiście wciągnęłam się w to sama, wciągnęłam moją mamę, obydwie kupowałyśmy książki na zmianę, czytałyśmy, gadałyśmy o tym, a jak obie skończyłyśmy Taniec ze Smokami, to tak teraz siedzimy od miesiąca i sama nie wiemy, co czytać, bo wszystko nam się teraz podoba mniej, odkąd dostałyśmy w swoje rączki książki tego pana :P
When life gives you lemons, throw them back and demand Robert Downey Jr.'

Obrazek

Awatar użytkownika
Camenne

George R.R. Martin

Post#39 » 20 wrz 2013, o 11:46

Tak nieśmiało wspomnę, że dziś Martin obchodzi 65 urodziny, więc... sto lat? :D

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

George R.R. Martin

Post#40 » 20 wrz 2013, o 14:24

Cóż, biorąc pod uwagę, że mniej więcej tyle będzie potrzebował na skończenie PLiO ;P
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Wróć do „Strefa autorów”