Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

George R.R. Martin

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Zobacz teksty użytkownika:

George R.R. Martin

Post#41 » 24 wrz 2013, o 10:08

Pewnie tak :kuku:
Choć, tak mi się wydaje, widziałam informację na którejś ze stron fanowskich, że kolejny tom ma wyjść w 2015 roku, więc teoretycznie bliżej niż dalej, patrząc na przerwy pomiędzy innymi tomami. Pytanie, czy potwierdzone, czy wymyślone, nigdzie indziej na razie nie widziałam tego.
Może prace nad książkami pójdą szybciej ze względu na serial, bo nie wydaje mi się, by dopuszczono możliwość, że serial wyprzedzi książki i będzie przerwa w emisji.

Swoją drogą, tak myśląc o suspensie, dopiero po jakimś czasie dotarło do mnie, że przecież Martin go stosuje w ilościach ogromnych. W zasadzie całe PLiO to cliffchangery, a jednak dobrze wychodzi :lol:
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Ostatniaslomka
scyzoryk
scyzoryk

George R.R. Martin

Post#42 » 3 gru 2013, o 00:10

@Camenne

Te cliffchangery to zasługa jego obycia ze scenariuszami(pracował w Hollywood) :).
I swoją drogą, czytał już ktoś pierwszy rozdział z nowego tomu? Tyrion "na wejściu"

Pryvian
użytkownik nieaktywny

George R.R. Martin

Post#43 » 16 lut 2014, o 15:18

[konstruktywny komentarz]Jak ja nienawidzę Starków![/konstruktywny komentarz]

Wdech, wydech, wdech... Naprawdę. Od pierwszego tomu działali mi na nerwy, a im dalej w las tym gorzej. Tak jak na początku darzyłam jeszcze jakąś tam sympatią Jona, tak teraz mam nadzieję, że Melisandre zrobi z niego zapiekankę. I błagam, niech ktoś wreszcie na dobre ubije Catelyn.

Jeśli natomiast chodzi o sympatie - Tyrellowie, Martellowie i Daenerys. No i Tyrion, oczywiście, ale jak można Tyriona nie lubić? On jest bohaterem oczywistym do lubienia :D. Idealnym zakończeniem dla mnie byłby powrót do idei wielożeństwa Targaryenów, czyli Aegon plus Daenerys, Margaery i Arianne. Ale szczerze wątpię, aby Martin był dla mnie tak łaskawy.
[center]She's my carer. She cares so I don't have to.[/center]

[center]ObrazekObrazek[/center]

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

George R.R. Martin

Post#44 » 17 lut 2014, o 20:31

Ja tam lubię młodych Starków- Aryę, Brana i Sansę. Przez różne, zazwyczaj złe, decyzje rodziców i starszego brata znaleźli się w takim położeniu, a nie innym.

A co do ulubionych postaci- well, ciężko, naprawdę ciężko mieć stałą ulubioną postać w sadze Martina, bo niektóre charaktery tak się diametralnie zmieniają na tylu różnych płaszczyznach, że jest to niemal niemożliwe. Przestałam wartościować, który ród jest dobry, który jest zły, który jest jest bardziej "chitry", bo w pewnym momencie fabuły te różnice się zatarły w zupełności. I przychodzi utarta prawda życiowa, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Zarówno będąc szlachetnym można ulec spaczeniu, i będąc gnojkiem zacząć odnajdywać w sobie pokłady sumienia. I to jest mój naczelny powód za który uwielbiam Martina 8-) , samiutka prawda życiowa ukryta w ładnej, krwawej oprawie fantastyki. Drugi powód- z taką nonszalancją zabija swoje postacie, że po prostu nie da się go nie kochać <ok> .
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Mań
użytkownik nieaktywny

George R.R. Martin

Post#45 » 10 mar 2014, o 08:15

Przymierzam się do kupna pierwszego tomu (książki czytałam daaawno temu, chciałabym sobie je odświeżyć + posiadanie własnego egzemplarza to super sprawa). Boom na książki zdecydowanie zmalał, więc można zdobyć je po niższych cenach, ale tu pojawia się moje pytanie: lepiej kupić wydanie z 2003 czy 2011 r.? Czy nie ma żadnej różnicy i robię z igły widły?

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

George R.R. Martin

Post#46 » 12 mar 2014, o 07:16

Osobiście nie byłam zadowolona z nowego wydania pierwszego tomu, jeżyło się tam od litrówek i innych potknięć i do tej pory zastanawiam się, czy jakość tłumaczenia jest podobna jak starego wydania, bo były też częste niezgrabności, dziwności w stylu i pytanie, czy to wina tłumacza, czy autora, ale jeszcze go nie zdobyłam, by porównać. Potem kupowałam wyłącznie wydania 2003 :D

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

George R.R. Martin

Post#47 » 31 mar 2014, o 14:39

Fragment "Winds of Winter"! http://www.artefakty.pl/fragment-winds- ... ujawniony/
Wybaczcie, lecę czytać :D

Ingvar
użytkownik nieaktywny

George R.R. Martin

Post#48 » 12 lip 2014, o 14:14

Jeśli Tyrion nie umrze, to oficjalnie uważam, że Martin nie ma jaj i boi się uśmiercić naprawdę lubianą przez czytelników postać. Poza tym, smutno trochę, że najprawdopodobniej wybrańcem okaże się marysueistyczny Janusz Śnieg.
Demos Kratos Kvtos v Kakos.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

George R.R. Martin

Post#49 » 15 lip 2014, o 09:36

Rozwiń, aby przeczytać
Janusz toretycznie na razie został wyoutowany z konkurencji, ale znając Martina i jego ciągoty do przywracania postaci, które teoretycznie powinny być martwe, niestety powróci. Kilka ran kłutych to taka tam codzienność dla dzielnego Snowa.

Obecnie stawiam, że głównym bohaterem mimo wszystko jest Bran, na co dodatkowo wskazywałby spoiler do kolejnych tomów przemycony w serialu. Wątek Innych rozkręca się najwolniej, ale wygląda na to, że jest najistotniejszy.

Selander
użytkownik nieaktywny

George R.R. Martin

Post#50 » 15 lip 2014, o 21:08

Co do Janusza:

Rozwiń, aby przeczytać
Zupełnie zgadzam się z Cam. Nie jestem w stanie uwierzyć w śmierć postaci w PLiO tak długo, aż nie zobaczę jej głowy odciętej od korpusu (choć i to nie zawsze jest pewne). Szczególnie prawdopodobnym czyni to też fakt obecności Czerwonej Kapłanki na murze, która może ożywić go jednym pocałunkiem jak zmrożoną śpiącą królewnę. Nie zdziwiłabym się, gdyby Janusz powrócił do życia na pierwszym statku płynącym do Meeren, najpewniej podpisany jedynie innym imieniem jak Arstan lub Fetor, by dołączyć do Dany jako owa trzecia głowa smoka.
Tak, jestem zwolenniczką teorii, że JS jest pół-Targaryenem.

Szkoda. Nigdy specjalnie za nim nie przepadałam.

A jeśli o Tyriona chodzi - to Martin powinien powinien zszokować nas podwójnie i wyjątkowo pozwolić mu umrzeć tak, jak to sobie wymarzył. We własnym łóżku, pijąc wino... i tak dalej. :D

Wróć do „Strefa autorów”