S. Meyer

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

S. Meyer

Post#1 » 8 years temu (25 paź 2009, o 14:00)

"Stepehenie Meyer and her amazing sparklepires", czyli Zmierzch...
O.matko. Szczerze powiedziawszy, to było okropne. Czułam się, jakbym czytała naprawdę kiepskiego blogaska i o ile na początku to było nawet śmieszne (wiecie, Edward wyczyniający cuda rzęsami, jak zawsze porażający swą urodą i inne takie kfiatki), to potem zrobiło się zwyczajnie męczące. Mam wrażenie, że musiałam poświęcić część komórek mózgowych, żeby przez to przebrnąć do końca. Szczególnie że akcja zaczęła się na kilkanaście stron pod koniec i właściwie potoczyła się niezbyt specjalnie.
Poza tym, Bella okazała się naiwna, płytka, męcząca, daje sobą kierować i jest zwyczajnie przygłupia. W filmie właściwie wywarła na mnie dość pozytywne wrażenie. W książce - wręcz przeciwnie.
No i Edward, wampirze bożyszcze nastolatek. Co jest nieco przerażające, bo odkryłam, że dzisiejszym ideałem jest najwyraźniej facet, który jest zaborczy, porywczy, zaborczy (powtórzenie celowe... szczególnie, że zaborczość powoli przeradza się w zwyczajnie kierowanie każdym krokiem Belli), a na początku w ogóle zachowywał się jak psychopata. Naprawdę, prędzej bym podejrzewała, że ma w zwyczaju zaciągać dziewczyny do lasu, rytualnie mordować, a potem wybebeszać i zjadać popijając Chianti, niż że jest jakimśtam wampirem.
Podsumowując, książka mnie zmęczyła, zniesmaczyła i znudziła. Przebrnęłam przez nią chyba tylko cudem i wątpię, żebym znalazła siły na kolejne części, niezależnie od tego, o ile są głupsze od pierwszej.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Euverris H'ané
lekki sztylet
lekki sztylet

Re: Ostatnio przeczytane książki

Post#2 » 8 years temu (28 lut 2010, o 14:13)

Buhaha! Czwartą część Zmierzchu (nie, nie pamiętam, jaki ma tytuł i nie zamierzam tego zmieniać) sobie "czytam"! Znaczy, kartkuję go sobie i czytam tak co którąś stronę, bo chciałam wiedzieć jak to się stało, że rzekomo bezpłodny wampir zrobił Dzwonkowi dziecko. No i się dowiedziałam. Bogowie, jakie to głupie, już nawet skali głupoty brakuje. -.-

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#3 » 8 years temu (28 lut 2010, o 14:55)

Ja czytałam tylko fragment, gdy niby ze sobą spali - najlepsza jest Bella, która dziwnym trafem niczego nie pamięta. Wątpię, bym dorwała całość, bo obecnie dysponuję tylko ebookiem, nie mam od kogo pożyczyć książki, a nie mam zamiaru na Stefę wydać chociażby grosza.
(Za to zabieram się za Brisingra - w tym tygodniu powinnam mieć, już się boję.)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Euverris H'ané
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#4 » 8 years temu (28 lut 2010, o 15:56)

Och, nieustannie dziękuję bogom, że meyerowej nie przyszło do głowy opisywać ich stosunków, to mogłoby być za dużo, dużo za dużo. No i akurat miałam farta - w bibliotece mi się udało trafić. ^^

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#5 » 8 years temu (28 lut 2010, o 16:47)

Hm, właśnie, bo mnie to cały czas zastanawia, skoro Edek jest taki marmurowo zimny... To wtedy...też był? o.O Zresztą, dajcie spokój, koleś był ponad stuletnim prawiczkiem. Świecącym, stuletnim prawiczkiem... Demmit, nie ogarniam tego -.-'

Awatar użytkownika
Camenne

Post#6 » 8 years temu (28 lut 2010, o 18:14)

A ona była bardzo niezdarną dziewicą - ciekawe, czy nie zrobiła mu krzywdy, bo skoro potrafiła się wywalić na prostej drodze... Kto wie. W każdym razie to niesmaczne, nie dość, że był zimny, to jeszcze teoretycznie był trupem - a nekrofilii mówię nie :roll2:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Kat

Post#7 » 8 years temu (28 lut 2010, o 18:36)

Ja do dziś nie tknęłam "Zmierzchu"... dla mnie książka o wampirach jest albo arcydziełem, albo nadzwyczajnym kiczem, a "Zmierzch"... może jeśli kiedyś przeczytam, to odmienię swój pogląd. :)
A i ostatnio przypominam sobie po kolei całą sagę "Wiedźmina".

Euverris H'ané
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#8 » 8 years temu (28 lut 2010, o 20:34)

No raczej był zimny, ale zabrał ją na Wyspę Esmy (jakaż odkrywcza nazwa, nie?) gdzieś na wschód od Ameryki Południowej, to jej gorąco było. -.- I ten, za pierwszym razem zostawił jej trochę siniaków i porozrywał poduszki, przy drugim podejściu rozwalił ramę łóżka. Cóż.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#9 » 8 years temu (28 lut 2010, o 20:47)

Edek widać skupił więcej uwagi na samym łóżku i bieliźnie pościelowej ;P Ale skoro on był taki superekstramegasilny, to raczej powinien ją zmasakrować, a nie zostawić tylko siniaki. Zresztą, ja nie wiem, skoro u meyerpirów nie występują funkcje życiowe, bo sam Edek stwierdził, że nie muszą oddychać, więc ich serce także nie działa, a co za tym idzie cały krwiobieg... moje pytanie więc brzmi: jakim cudem Edek dostał wzwodu? xD

Euverris H'ané
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#10 » 8 years temu (28 lut 2010, o 20:52)

Cudem, właśnie: cudem. Dziecko mają cudowne, to je cudem spłodzili.

Wróć do „Strefa autorów”