Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Christopher Paolini

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Marina

Christopher Paolini

Post#1 » 5 wrz 2010, o 15:15

Napisał książkę w wieku 16 lat, był znany, książki kupowane i... zniknął. A co wy sądzicie o nim i Trylogii Dziedzictwo?

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Zobacz teksty użytkownika:

Re: Christopher Paolini

Post#2 » 5 wrz 2010, o 20:44

Wszystko, co sądzę o Paolinim, można znaleźć w "Tragicznych najlepszych", nie chciałabym się powtarzać - wspominałam tego pana już tyle razy, że ktoś mógłby pomyśleć, że prowadzę przeciw niemu krucjatę ;)
Ale ogólnie - cóż, może coś z niego będzie, w końcu każdy jakoś zaczynał, prawda?
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#3 » 6 wrz 2010, o 00:17

Oeone pisze:Wszystko, co sądzę o Paolinim, można znaleźć w "Tragicznych najlepszych", nie chciałabym się powtarzać ;) Ale ogólnie - cóż, może coś z niego będzie, w końcu każdy jakoś zaczynał, prawda?

Jak wyżej. Jego twórczość jest wybitnym materiałem do analizy, tyle mogę dodać.
A tak poza tym, to wiesz, z jednej strony każdy jakoś zaczynał, ale nie każdy nakręcił swój debiut taką machiną marketingową, że zanim się ktokolwiek spostrzegł, powstał film, w którym zagrali Irons i Malkovichem. Fenomena.
A jeszcze poza tym, nie wiem, czy wiecie, Jacek Dukaj również debiutował w wieku 16 lat, opowiadaniem Złota galera, do dziś uważanym za wybitne nawet na tle jego późniejszej twórczości, i nad którym Parowski potrafi rozpływać się godzinami. Kontrast, który tym sposobem tworzy się między tymi dwoma autorami jest tak jaskrawy, że aż niezwykły.
I tutaj dochodzimy do konkluzji i kwintesencji zjawisk takich jak Paolini czy Meyer: nie jest ładne, to co ładne, tylko co się dobrze zareklamuje. The end :mrgreen:
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Naseilen
Kocioł z Gundestrup

Post#4 » 13 gru 2010, o 21:41

Marina pisze:Napisał książkę w wieku 16 lat

Ponoć, ale w wieku 20 ją poprawiał, przed wydaniem. :P
Marina pisze: i... zniknął.

On wcale nie zniknął, tylko stara się wypocić czwartą część. Założę się, że tak mu się rozlazła, że zabrakło kartek w całym stanie. :P

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#5 » 13 gru 2010, o 22:39

Naseilen pisze:
Marina pisze:Napisał książkę w wieku 16 lat

Ponoć, ale w wieku 20 ją poprawiał, przed wydaniem. :P
Marina pisze: i... zniknął.

On wcale nie zniknął, tylko stara się wypocić czwartą część. Założę się, że tak mu się rozlazła, że zabrakło kartek w całym stanie. :P
Taak, to, że zaczął pisać jako szesnastolatek, nie znaczy, że wtedy to napisał.

Zanim Eragon zabije Galbatrolixa (?), minie milion lat, a w Ziemię uderzy meteor.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Naseilen
Kocioł z Gundestrup

Post#6 » 14 gru 2010, o 00:01

W wieku 16 lat, to nawet i ja pisałam. Ale teraz wiem, że to było złe i nie powinnam tego robić. :D

Myślę, że zanim Eragon zabije Galbatorixa, Paolini napisze kilka (arcynudnych) tomów o tym jak Roran Młotoręki został królem Vardenów.

wisniapl
scyzoryk
scyzoryk

Christopher Paolini

Post#7 » 17 lut 2013, o 11:06

Według mnie, Paolini zaistniał tylko dzięki rodzicom. W Ameryce są zupełnie inne realia, tam warto inwestować nawet w chłam i tak wszystko się sprzeda na tyle, że człowiek zarobi.
Co do jego twórczości: warsztat z pewnością mocno mu się poprawił od Eragona, ale to nie zmienia faktu, że sama fabuła jest plagiatem innym dzieł, np. Gwiezdnych Wojen.
Ja jestem na nie.

FeelingGooood
użytkownik nieaktywny

Christopher Paolini

Post#8 » 28 paź 2014, o 19:49

Zgadzam się, że gdyby nie jego rodzice, to prawdopodobnie "Eragon" nie byłby dziś światowym bestsellerem, aczkolwiek czytanie tej trylogii sprawiło mi dużo przyjemności ;)) Postacie są banalne, owszem, ale kiedy sięgnąłem po pierwszy tom w okresie, kiedy dopiero co zaczynałem czytać książki, to byłem bardzo zadowolony. Teraz to już inna sprawa, no ale nikt nie mówi, że Eragon to książka wysokich lotów ;)

Wróć do „Strefa autorów”