Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Naomi Novik

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Zobacz teksty użytkownika:

Naomi Novik

Post#1 » 14 wrz 2015, o 11:49

Autorka bestsellerowej sagi fantasy "Temeraire" i wydanej ostatnio powieści "Wybrana".

Za wikipedią:
Jej matka jest Polką. Jak sama pisze, wychowała się na polskich bajkach i twórczości Tolkiena[1]. Studiowała literaturę na Uniwersytecie Browna w Providence. Uczestniczyła w projektowaniu gry Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide, dopóki nie odkryła, iż woli pisać niż projektować scenariusze do gier.

Jej pierwsza powieść, Smok Jego Królewskiej Mości, zaczynająca serię Temeraire, jest alternatywną historią wojen napoleońskich, w świecie, w którym oprócz ludzi walczą także inteligentne smoki. Smok Jego Królewskiej Mości wygrał Compton Crook Award w 2007.

Znacie, czytaliście?
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty
Zobacz teksty użytkownika:

Naomi Novik

Post#2 » 18 kwie 2016, o 19:07

Znam, czytałam, lubię bardzo. Seria jest wciągająca, chociaż niektóre momenty niektórych tomów mogą się odrobinę dłużyć. Zdecydowanie wciąga od samego początku, smoki w większości są naprawdę uroczo bezczelne, a bohaterowie kochani (chociaż czasem ich głupota woła o pomstę do nieba). Chociaż bardziej jestem przywiązana do bohaterów Temeraire, to mówiąc szczerze mam wrażenie, że Wybrana została o wiele lepiej wykonana. Może to kwestia powieści, która jest jednak zakończonym dziełem, ale po przeczytaniu z pewnością stawiałabym ją wyżej niż poszczególne tomy serii. A może to kwestia tego, że Wybrana powstała, gdy autorka miała już trochę więcej szlifu.

Tak czy siak, zdecydowanie polecam tym, którzy Novik nie znają, bo naprawdę warto. :D

A tych, którzy znają pytam: jak tam oczekiwania na ostatni tom? :D Podobnież angielska wersja ma wyjść w czerwcu i już się nie mogę doczekać.
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Wróć do „Strefa autorów”