Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

J.K.Rowling

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty
Zobacz teksty użytkownika:

J.K.Rowling

Post#1 » 27 lut 2011, o 20:56

Zjawiła się znikąd i nagle wybiła ponad większość pracujących na to całe życie autorów. Jej książki zna chyba prawie każde dziecko, a dorosły przynajmniej o nich słyszał.

Co sądzicie o J.K.Rowling i jej "wielkim" dziele?
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Re: J.K.Rowling

Post#2 » 27 lut 2011, o 20:57

Obrazek

A tak na poważnie naprawdę lubię HP, darzę ogromnym sentymentem. Nawet epilog tego nie zmieni!
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#3 » 27 lut 2011, o 21:05

Obrazek

Demmit, lubię się śmiać ze Snejpa xD
Ja do dzisiaj mam mieszane uczucie. Nie wpadłam w potteromanię, bo miałam wcześniej już kilka własnych. Stworzył się wokół tego fajny fandom, który zdolnościami momentami wyraźnie przytłacza autorkę i w sumie to mi się w tym wszystkim najbardziej podoba xD
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#4 » 27 lut 2011, o 21:10

Demmit, lubię się śmiać ze Snejpa xD
Ja też ^^ I z Dropsa, on jest naprawdę taki "PARTY HARD", pozytywne myślenie i miłość przede wszystkim.

Wiesz, myślę, że w całej potteromanii najsympatyczniejsze jest to, że tyle ludzi zaczęło czytać właśnie przez HP, nawet pisać - nie wiem, czy jakakolwiek inna seria miała aż taki wpływ, ot :) Sama zaczęłam czytać po dorwaniu się do Pottera, stąd sympatia.
Poza tym potrafiłam zaczytywać się i zaczytywać w Potterze, ale tylko do 5 tomu, potem jakoś przestał mnie tak czarować ;(

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#5 » 27 lut 2011, o 21:32

Drops to w duchu takie Dziecko-Kwiat xD Założę się, że latach 70. pod szatą nosił pacyfę i koszulkę z napisem "Make Love Not War" :D

Fakt, od piątego, trochę nawet od czwartego zaczęły iść ku gorszemu. A szóstka była paskudnie mdła i zalatywała romansidłem dla nastolatków :?

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#6 » 27 lut 2011, o 21:40

O tak, 6 tom i wątek Hermiona/Ron: "Czy on mnie kocha? Nie! Całował Lavender! *chlip chlip*", to było naprawdę... żenujące? :shock: Wiem, że niektórzy tłumaczyli to tym, że oni w końcu mają po 16 lat, ale mimo wszystko są wątki, które w książkach prezentują się, no, co najmniej śmiesznie.

I Snape nienawidzący Harry'ego, bo jego ojciec odebrał mu miłość życia...

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#7 » 27 lut 2011, o 21:46

I Snape nienawidzący Harry'ego, bo jego ojciec odebrał mu miłość życia...

Dlatego lubię się śmiać ze Snejpa. On jest żałosny! :| Daj spokój, ja rozumiem, że mógł nienawidzić Jamesa, no ale Harry'ego? Zupełnie, jakby nie przyjmował do wiadomości, że on nie jest synem tylko Jamesa, ale też Lily i chociażby ze względu na to jego niegasnące uczucie do niej, powinien się jakoś do niego lepiej odnosić. A poza tym... no, ludzie! Chłopak był sierotą! Nie mówię, że Snejp powinien był na niego z tej okazji chuchać i dmuchać, ale jednak nie powinien był urządzać akcji pt. "ej, dokopmy sierocie!". Żałosne. Niedojrzałe. Absurdalne.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#8 » 27 lut 2011, o 21:51

A takie wątki powstają, gdy nagle pod koniec sagi autor wpada na "super" pomysł. I wychodzi skurwysyn, który gnębi dzieciaka, bo kochał jego matkę i przypomina mu konkurenta :D Bo nie uwierzę, że "tak miało być" od początku. To nie pasuje i już.

Ale bolesne jest też jej mania na wybijanie Huncwotów i otoczenia, szkoda mi Syriusza, jeszcze bardziej Remusa i Tonks, choć jej nie lubiłam. I Moody'ego. I któregoś z bliźniaków.
Zabijanie bohaterów to fajna zabawa, wiem, ale bez przesady ;(

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#9 » 27 lut 2011, o 22:01

A takie wątki powstają, gdy nagle pod koniec sagi autor wpada na "super" pomysł. I wychodzi skurwysyn, który gnębi dzieciaka, bo kochał jego matkę i przypomina mu konkurenta :D Bo nie uwierzę, że "tak miało być" od początku. To nie pasuje i już.

No, ja myślę... Jeśli planowała to od początku to naprawdę przykro o niej świadczy :lol:

Ale bolesne jest też jej mania na wybijanie Huncwotów i otoczenia, szkoda mi Syriusza, jeszcze bardziej Remusa i Tonks, choć jej nie lubiłam. I Moody'ego. I któregoś z bliźniaków.
Zabijanie bohaterów to fajna zabawa, wiem, ale bez przesady ;(

Weź, nie wiem, kto jest gorszy - ona, która zabija bohaterów randomowo, czy Sapek, który robi to sposobem na Metallikę - Kill 'Em All! :lol:

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#10 » 27 lut 2011, o 22:18

Ha, znalazłam to, czego szukałam. xD
Obrazek

Ach, zabijanie bohaterów w ogóle prawie nigdy nie jest fajne. Znam... dwa wyjątki może?
Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell,
And where hell is, there must we ever be.

Wróć do „Strefa autorów”