Ogłoszenia 

Konkurs na drabble Tęsknota za latem - zapraszamy do oddania głosów na najlepszy tekst! Trwa dogrywka  

Automatyczne wcięcia akapitowe na forum 

J.K.Rowling

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty
Zobacz teksty użytkownika:

J.K.Rowling

Post#1 » 27 lut 2011, o 20:56

Zjawiła się znikąd i nagle wybiła ponad większość pracujących na to całe życie autorów. Jej książki zna chyba prawie każde dziecko, a dorosły przynajmniej o nich słyszał. 

Co sądzicie o J.K.Rowling i jej "wielkim" dziele?

Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell, 

And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Re: J.K.Rowling

Post#2 » 27 lut 2011, o 20:57

Obrazek 

A tak na poważnie naprawdę lubię HP, darzę ogromnym sentymentem. Nawet epilog tego nie zmieni!

Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany! 

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#3 » 27 lut 2011, o 21:05

Obrazek 

Demmit, lubię się śmiać ze Snejpa xD 

Ja do dzisiaj mam mieszane uczucie. Nie wpadłam w potteromanię, bo miałam wcześniej już kilka własnych. Stworzył się wokół tego fajny fandom, który zdolnościami momentami wyraźnie przytłacza autorkę i w sumie to mi się w tym wszystkim najbardziej podoba xD

"I'm not evil, I'm just differently moral." 

"Life's a bitch, now so am I." 

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#4 » 27 lut 2011, o 21:10

Demmit, lubię się śmiać ze Snejpa xD
Ja też ^^ I z Dropsa, on jest naprawdę taki "PARTY HARD", pozytywne myślenie i miłość przede wszystkim.  

Wiesz, myślę, że w całej potteromanii najsympatyczniejsze jest to, że tyle ludzi zaczęło czytać właśnie przez HP, nawet pisać - nie wiem, czy jakakolwiek inna seria miała aż taki wpływ, ot :) Sama zaczęłam czytać po dorwaniu się do Pottera, stąd sympatia.  

Poza tym potrafiłam zaczytywać się i zaczytywać w Potterze, ale tylko do 5 tomu, potem jakoś przestał mnie tak czarować ;(

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#5 » 27 lut 2011, o 21:32

Drops to w duchu takie Dziecko-Kwiat xD Założę się, że latach 70. pod szatą nosił pacyfę i koszulkę z napisem "Make Love Not War" :D  

Fakt, od piątego, trochę nawet od czwartego zaczęły iść ku gorszemu. A szóstka była paskudnie mdła i zalatywała romansidłem dla nastolatków :?

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#6 » 27 lut 2011, o 21:40

O tak, 6 tom i wątek Hermiona/Ron: "Czy on mnie kocha? Nie! Całował Lavender! *chlip chlip*", to było naprawdę... żenujące? :shock: Wiem, że niektórzy tłumaczyli to tym, że oni w końcu mają po 16 lat, ale mimo wszystko są wątki, które w książkach prezentują się, no, co najmniej śmiesznie.  

I Snape nienawidzący Harry'ego, bo jego ojciec odebrał mu miłość życia...

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#7 » 27 lut 2011, o 21:46

I Snape nienawidzący Harry'ego, bo jego ojciec odebrał mu miłość życia...

Dlatego lubię się śmiać ze Snejpa. On jest żałosny! :| Daj spokój, ja rozumiem, że mógł nienawidzić Jamesa, no ale Harry'ego? Zupełnie, jakby nie przyjmował do wiadomości, że on nie jest synem tylko Jamesa, ale też Lily i chociażby ze względu na to jego niegasnące uczucie do niej, powinien się jakoś do niego lepiej odnosić. A poza tym... no, ludzie! Chłopak był sierotą! Nie mówię, że Snejp powinien był na niego z tej okazji chuchać i dmuchać, ale jednak nie powinien był urządzać akcji pt. "ej, dokopmy sierocie!". Żałosne. Niedojrzałe. Absurdalne.

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#8 » 27 lut 2011, o 21:51

A takie wątki powstają, gdy nagle pod koniec sagi autor wpada na "super" pomysł. I wychodzi skurwysyn, który gnębi dzieciaka, bo kochał jego matkę i przypomina mu konkurenta :D Bo nie uwierzę, że "tak miało być" od początku. To nie pasuje i już.  

Ale bolesne jest też jej mania na wybijanie Huncwotów i otoczenia, szkoda mi Syriusza, jeszcze bardziej Remusa i Tonks, choć jej nie lubiłam. I Moody'ego. I któregoś z bliźniaków. 

Zabijanie bohaterów to fajna zabawa, wiem, ale bez przesady ;(

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#9 » 27 lut 2011, o 22:01

A takie wątki powstają, gdy nagle pod koniec sagi autor wpada na "super" pomysł. I wychodzi skurwysyn, który gnębi dzieciaka, bo kochał jego matkę i przypomina mu konkurenta :D Bo nie uwierzę, że "tak miało być" od początku. To nie pasuje i już.

No, ja myślę... Jeśli planowała to od początku to naprawdę przykro o niej świadczy :lol: 

Ale bolesne jest też jej mania na wybijanie Huncwotów i otoczenia, szkoda mi Syriusza, jeszcze bardziej Remusa i Tonks, choć jej nie lubiłam. I Moody'ego. I któregoś z bliźniaków. 

Zabijanie bohaterów to fajna zabawa, wiem, ale bez przesady ;(

Weź, nie wiem, kto jest gorszy - ona, która zabija bohaterów randomowo, czy Sapek, który robi to sposobem na Metallikę - Kill 'Em All! :lol:

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Post#10 » 27 lut 2011, o 22:18

Ha, znalazłam to, czego szukałam. xD 

Obrazek 

Ach, zabijanie bohaterów w ogóle prawie nigdy nie jest fajne. Znam... dwa wyjątki może?

Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell, 

And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#11 » 27 lut 2011, o 22:23

Lir :lol:  

Sapek to Sapek, Jo to Jo, jej nie wybaczę zabicia Remusa. I tego, że w sumie jej świat jest nieco upośledzony, wręcz ubogi. Trzy szkoły na cały świat? To raz. Dwa, że tam świat magii ogranicza się do Anglii, co jest zrozumiałe częściowo - obsadziła tam akcję, ale opisując to wszystko tak, jakby poza magia nie istniała. Teraz czytuję te poepilogowe ff i czuję różnicę, po prostu :roll:

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#12 » 27 lut 2011, o 22:30

Motyw "Are you fucking serious" nigdy mi się nie znudzi xD 

Obrazek 

Mnie zawsze zabijają bohaterów, do których się przywiązuję. Znieczulił mnie na szczęście trochę Martin. Tam się człowiek nie powinien do nikogo przywiązywać :D 

I tego, że w sumie jej świat jest nieco upośledzony, wręcz ubogi. Trzy szkoły na cały świat? To raz. Dwa, że tam świat magii ogranicza się do Anglii, co jest zrozumiałe częściowo - obsadziła tam akcję, ale opisując to wszystko tak, jakby poza magia nie istniała. Teraz czytuję te poepilogowe ff i czuję różnicę, po prostu

Weź, ja pisząc g-o i wchodząc w politykę miałam takie problemy, co z tym wszystkim zrobić... Bo u Rowling to jest takie wrażenie, jakby w Anglii było jedyne Ministerstwo, a całe podniecanie się Voldemortem brzmiało właściwie jak taki miejscowy temat. Z jednej strony niby ci Śmierciożercy gdzieś tam po świecie (świecie ograniczonym do Europy, trzeba dodać) sobie hasali, ale tak do końca to nie wiadomo. Wszyscy podniecają się tak potterowem, a ono jest tak okrutnie niedopracowane, że to aż boli :?

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#13 » 27 lut 2011, o 22:51

Myślę, że w przypadku Jo wystarczyłoby parę pojedynczych zdań czy to narratorskich, czy w dialogu, że poza Ministerstwem jest coś jeszcze. I tyle. A nie mogę przeboleć tego, że pozostawiła świat nagim, bo jak na początku bohaterowie są tylko dzieciakami, to potem pełnoletnimi czarodziejami, nie interesowali się polityką, światem? A już zwłaszcza Harry, którzy przecież dorastał w innym świecie, powinien być tego ciekawy.  

Bo co z Voldemorta za super Zły, jeżeli atakował tylko Anglię? Stanowił aż takie zagrożenie dla świata? :D

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#14 » 27 lut 2011, o 23:05

Niah, niah xD To chyba już ta pora, bo mnie to uszkodziło: 

Obrazek 

Och, daj spokój, Voldemort to w ogóle osobny temat. Facet jest żałosny, niby taki mega zły, a nie potrafi się pozbyć dzieciaka. Ma armię Śmierciożerców, ale tak się lubią wozić w tych maskach i płaszczach, że nawet nie potrafiliby zastawić porządnej pułapki. Mam wrażenie, że oni wszyscy, jak jeden, są po prostu tępi :| 

Co mnie jeszcze irytuje, i jest dość kłopotliwe przy fickach, to to całkowite oddzielanie magicznego świata od mugolskiego. Generalnie nie podoba mi się, że niemagiczni mugole są pokazywani jako ewidentnie coś gorszego i głupszego. Co z tego, że czarodzieje są na poziomie technologicznym epoki kamienia i najwyraźniej nawet nie powinni wiedzieć, co to lodówka czy telefon. Nie, oni są tacy uber... :?

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#15 » 27 lut 2011, o 23:09

Mnie zastanawia tylko, dlaczego Jo ich tak odseparowała, mimo że nie dała prostych zamienników dla części rzeczy. Lodówka? Głupi przykład, ale idealnie to obrazuje. 

I to są te rzeczy, które mnie mierżą w HP. Bo, serio, lubię HP. Ktoś nie wierzy? :D  

Bo stworzyła świat z tyloma dziurami, że w pewien sposób jest to zaletą. Zresztą w jakim innym kanonie można zeswatać ze sobą tyle par i nadal będą w pewien sposób pasować? Drarry, dramione...

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#16 » 27 lut 2011, o 23:17

Mnie zastanawia tylko, dlaczego Jo ich tak odseparowała, mimo że nie dała prostych zamienników dla części rzeczy. Lodówka? Głupi przykład, ale idealnie to obrazuje.

Dokładnie! Albo telefon komórkowy. Społeczeństwo, które stoi w miejscu. Przy takim postępie, za kilkaset lat od akcji Pottera, ludzkość zaczęłaby kolonizować kosmos, a oni dalej będą przerzucać się kominkami i uważać, że są tacy ponad!

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#17 » 19 kwie 2011, o 10:31

Obrazek 

Lailerosse pisze:

Dokładnie! Albo telefon komórkowy. Społeczeństwo, które stoi w miejscu. Przy takim postępie, za kilkaset lat od akcji Pottera, ludzkość zaczęłaby kolonizować kosmos, a oni dalej będą przerzucać się kominkami i uważać, że są tacy ponad!

Uszkodziłaś mnie :lol:  

Och, daj spokój, Voldemort to w ogóle osobny temat. Facet jest żałosny, niby taki mega zły, a nie potrafi się pozbyć dzieciaka. Ma armię Śmierciożerców, ale tak się lubią wozić w tych maskach i płaszczach, że nawet nie potrafiliby zastawić porządnej pułapki. Mam wrażenie, że oni wszyscy, jak jeden, są po prostu tępi :|
No nie? :lol: Jakiś inny Super Hiper Zły by go po prostu zabił albo chociaż znalazł sobie kogoś z jego otoczenia, kto by to zrobił za niego. No nie wiem, skoro Malfoyowi udałoby się zabić Dropsa tym przeklętym naszyjnikiem, gdyby tylko Katie go nie dotknęła, to jaki problem zrobić coś podobnego? Skoro mieli plan zabić Dropsa, to czym przy nim był dzieciak? Przecież za pierwszych tomów nie było kontroli listów, mógł mu nawet wysłać przeklętą miotłę albo kartkę świąteczną... :lol:  

Ale nie, nie byłoby tego lansu. Voldemort był tak "ponad", że chciał go zabić własnoręcznie. Od tego ma się Śmierciożerców, by robili za niego takie rzeczy, nie? :lol:

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#18 » 10 maja 2011, o 13:30

Obrazek 

Voldemort był przybłędą i psychopatą. I idiotą. Nie, serio, ani razu nie odniosłam wrażenia, że Voldemort jest taki... naprawdę przebiegły (biorąc pod uwagę, że potrafiła go przechytrzyć trójka dzieciaków). Tylko siła, siła, siła i sianie postrachu, oparte na ślepej, bezsensownej nienawiści. 

Szczerze mówiąc, zamiast niego, wolałabym Grindelwalda. Jest chyba bliższy "mojemu" typowi arcywroga. Miał ideały, nawet jeśli były błędne. A nie tylko kompleks niższości, jak Vold.

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#19 » 15 maja 2011, o 17:31

Muahah z gifa :D 

Ale wiesz co jest najokrutniejsze? Że nikt z nami nie obgaduje Voldiego! Wstydźcie się!

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#20 » 15 maja 2011, o 17:41

Dokładnie :( 

Obrazek 

(Tak swoją drogą, dla mnie Gary Oldman zawsze będzie przede wszystkim Draculą, więc założę się, że to w kieliszku na ostatnim panelu to krew :P )

Wróć do „Strefa autorów”