Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

J.K.Rowling

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu
Zobacz teksty użytkownika:

J.K.Rowling

Post#61 » 6 paź 2012, o 19:26

http://kultura.onet.pl/literatura/rozmo ... tykul.html

Czyli promocja nowej książki, trochę o Harry Potterze i możliwości napisania książki osadzonej w realiach czarodziejów. Osobiście podoba mi się to, że Rowling zostawia sobie otwartą furtkę, ale tylko dla czegoś nowego, bez możliwości powrotu do znanych wszystkim trójce bohaterów. :)
Po prostu robię za zły charakter.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

J.K.Rowling

Post#62 » 7 paź 2012, o 11:20

Też podoba mi się jej podejście, że, skoro zaplanowała sagę na siedem części i oficjalnie ją zakończyła, nie będzie przedłużać i pisać dalszych tomów na siłę tylko dla zysku - z autorami różnie bywa, więc to dość nietypowe ;d Choć akurat prequela do Pottera przeczytałabym chętnie...

Niektórzy krytycy, ze względu na poruszane problemy społeczne, porównywali nawet tę powieść do prozy Dickensa.
– Kiedy zaczęłam pisać, zdawałam sobie sprawę, że tworzę współczesną wersję tego, co w literaturze ogromnie cenię, czyli grubej, dziewiętnastowiecznej powieści o akcji rozgrywającej się w niewielkiej, zamkniętej społeczności – mówi pisarka. – Sukces tej książki będę mogła zmierzyć dopiero rozmawiając z czytelnikami.
Wow, okej, powiem wam, że gdy czytałam, że Casual Vacancy jest "ostrą" książką dla dorosłych, od razu skojarzyło mi się z Greyem i miałam ominąć ją z daleka, ale jednak brzmi nieźle i nawet kupię, gdy tylko pojawi się w księgarniach :D
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Mań
użytkownik nieaktywny

J.K.Rowling

Post#63 » 7 paź 2012, o 11:38

I ja chętnie przeczytałabym prequel jej autorstwa, przecież to jest TAKIE pole do popisu, że nie da się tego zrypać. Nawet nie zdziwiłabym się, gdyby okazał się ciekawszy od całej sagi C:

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

J.K.Rowling

Post#64 » 7 paź 2012, o 12:03

A ja bym nie przeczytała prequela, ponieważ wydaje mi się to takie... zbyt oczywiste. Wolę by pewne kwestie zostały w sferze niedopowiedzeń, domysłów i tak dalej. Jednakże taka książka odnosiłaby się do czasu założenia Hogwartu, to czemu nie? :)
Huncwotom i czasom Voldemorta mówię stanowczo nie.

Mań
użytkownik nieaktywny

J.K.Rowling

Post#65 » 7 paź 2012, o 12:09

O nie, nie miałam na myśli młodzieńczych lat Huncwotów ani Voldiego, po coś takiego też bym nie sięgnęła. Właśnie interesowałoby mnie założenie szkoły + sami założyciele, to w jaki sposób się spiknęli, stwierdzili: A załóżmy sobie taki Hogwart! i jak to się tam potem wszystko potoczyło ;D

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

J.K.Rowling

Post#66 » 7 paź 2012, o 12:23

Albo coś bardziej humorystycznego związanego chociażby z takim fasolkami Bertiego Botta (?) :lol: To mogłoby wyjść dość ciekawie, gdyby dla odmiany dała coś mniej mrocznego.

Mań
użytkownik nieaktywny

J.K.Rowling

Post#67 » 7 paź 2012, o 12:59

To byłoby całkiem niezłe :lol: o, albo cykl opowiadań o mieszkańcach Pokątnej (sama kiedyś chciałam to zrobić xd).

amaranta
użytkownik nieaktywny

J.K.Rowling

Post#68 » 17 lis 2012, o 12:53

A propos autorki, skoro znalazłam już jej wątek - czy w czyjeś łapki wpadła już jej nowa/stara książka, reklamowana jako 'pierwsza powieść autorki Harry'ego Pottera - TYLKO DO DOROSŁYCH'? Sama jestem jej trochę ciekawa, ale nie chcę tak kupować w ciemno :P
When life gives you lemons, throw them back and demand Robert Downey Jr.'

Obrazek

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

J.K.Rowling

Post#69 » 18 lis 2012, o 11:01

Jaki zbieg okoliczności - akurat wczoraj kupiłam :D Jeszcze nie zaczęłam czytać, ale jestem raczej dobrej myśli, wydanie wygląda nieźle i widziałam już kilka pozytywnych recenzji, więc kompletnie źle nie powinno być. Czeka mnie dziś pięciogodzinne randez vous z pociągiem, więc może odłożę "Zieloną milę", zacznę czytać drogą Jo i zdam jutro raport.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

amaranta
użytkownik nieaktywny

J.K.Rowling

Post#70 » 18 lis 2012, o 17:35

Zielona Mila <3

Cam, daj znać, jak tylko skończysz, czy warto, to może znajdę tę książkę w bucie na Mikołajki :D
When life gives you lemons, throw them back and demand Robert Downey Jr.'

Obrazek

Wróć do „Strefa autorów”