Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

J.K.Rowling

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna
Zobacz teksty użytkownika:

J.K.Rowling

Post#71 » 20 lis 2012, o 23:00

Ej, poważne pytania :lol: :

So if a guy took a Polyjuice Potion and became a woman and got pregnant within the hour, would he still be pregnant once he turned back?

see also: can mcgonagall have kittens

Ale serio, a co gdyby spsiały Syriusz zapłodnił jakąś sukę? o.O
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

J.K.Rowling

Post#72 » 24 lis 2012, o 21:26

Ciekawe, czy Rowling się nad tym zastanawiała :D

amaranta pisze:Cam, daj znać, jak tylko skończysz, czy warto, to może znajdę tę książkę w bucie na Mikołajki :D
Skończyć nie skończyłam, jestem w połowie, ale jestem dobrej myśli, nie spodziewałam się takiego... hm, nieco odważnego ostrego, męskiego stylu i bardzo mi to pasuje, a historia - ciekawa, z rozbudowanym tłem, wątkami, relacjami i postaciami, faktycznie nie można odmówić Jo umiejętności budowania wielowymiarowej fabuły i świata, bo miasteczko jest jak żywe, razem z jego mieszkańcami, ich związkami, uprzedzeniami i całą tą małomiasteczkową otoczką. Żałować nie powinnaś :D
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

amaranta
użytkownik nieaktywny

J.K.Rowling

Post#73 » 24 lis 2012, o 21:43

Zamawiam w takim razie na Mikołajki! :D Dziękuję za recenzję :D
When life gives you lemons, throw them back and demand Robert Downey Jr.'

Obrazek

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

J.K.Rowling

Post#74 » 25 lis 2012, o 13:24

Jak dostanę wypłatę, to pierwsze, co zrobię, to kupię tę książkę i nowe wydanie HP w "dorosłych" okładkach. Mam nadzieję, że jeszcze ze trzy tygodnie na mnie poczekają. Dobija mnie wszechobecność "Trafnego wyboru", dobija mnie stan mojego konta i kompletnie dobiła mnie opinia Cam o tej książce, bo chcę ją przeczytać jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. ._.
sad but true
where does everybody go when they go?

Pani Robinson
scyzoryk
scyzoryk

J.K.Rowling

Post#75 » 21 gru 2012, o 00:53

Kilka dni temu skończyłam czytać "Trafny wybór". I jestem pod wrażeniem. Zupełnie mnie ta książka zaskoczyła. Tym, że jest taka... prozaiczna. Bez upiększeń i owijania w bawełnę. Taka gorzka i dosadna. I faktycznie, moim zdaniem, jest to książka dla dorosłych. Odziera ze złudzeń. Nie ma w sobie nic z baśniowości. Jest do bólu rzeczywista. Autorka przeplata w niej bardzo umiejętnie wiele wątków i liczne postaci, a w każdej można się przejrzeć jak w krzywym zwierciadle. I nie jest to miłe.
Myślę sobie, że tą książką pani Rowling udowodniła, że nie jest pisarką jednego formatu.

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

J.K.Rowling

Post#76 » 20 lis 2013, o 14:41

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/auto ... 39580.html

Natrafiłam przypadkiem, przedzierając się przez ploty o kolejnej części ze świata Hogwartu.
Jestem bardzo ciekawa tej książki i pewnie kiedyś po nią także sięgnę, zwłaszcza, że zebrała dobre recenzje. :)
Po prostu robię za zły charakter.

Felipe
scyzoryk
scyzoryk

J.K.Rowling

Post#77 » 20 lis 2013, o 15:18

A to ci intrygantka :D
Z twórczości pani Rowling czytałem jedynie serię HP, która naturalnie bardzo mi się podobała. Z przyjemnością przeczytam jej inne dzieła, tj. kiedy trafią do biblioteki miejskiej :( Swoją drogą nie wiem, czy nawet wtedy uda mi się je dorwać :(
I just have to explode
explode this body off me
wake - up tomorrow
brand new

kurczak007
użytkownik nieaktywny

J.K.Rowling

Post#78 » 1 gru 2013, o 15:07

Autorka mojego dzieciństwa! Tyle lat minęło od wydania pierwszej części HP, a zainteresowanie nie słabnie, to jest ten fenomen. O Zmierzchu już mało kto pamięta, a swego czasu było głośno.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

J.K.Rowling

Post#79 » 3 lut 2014, o 16:18

http://ebookowy.blogspot.co.uk/2014/02/ ... miony.html

Powiedziałabym, że nie powiem "a nie mówiłam", ale powiem: a nie mówiłam :P
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Mań