J.K.Rowling

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna
Zobacz teksty użytkownika:

J.K.Rowling

Post#71 » 20 lis 2012, o 23:00

Ej, poważne pytania :lol:

So if a guy took a Polyjuice Potion and became a woman and got pregnant within the hour, would he still be pregnant once he turned back? 

see also: can mcgonagall have kittens

Ale serio, a co gdyby spsiały Syriusz zapłodnił jakąś sukę? o.O

"I'm not evil, I'm just differently moral." 

"Life's a bitch, now so am I." 

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna

J.K.Rowling

Post#72 » 24 lis 2012, o 21:26

Ciekawe, czy Rowling się nad tym zastanawiała :D  

amaranta pisze:Cam, daj znać, jak tylko skończysz, czy warto, to może znajdę tę książkę w bucie na Mikołajki :D
Skończyć nie skończyłam, jestem w połowie, ale jestem dobrej myśli, nie spodziewałam się takiego... hm, nieco odważnego ostrego, męskiego stylu i bardzo mi to pasuje, a historia - ciekawa, z rozbudowanym tłem, wątkami, relacjami i postaciami, faktycznie nie można odmówić Jo umiejętności budowania wielowymiarowej fabuły i świata, bo miasteczko jest jak żywe, razem z jego mieszkańcami, ich związkami, uprzedzeniami i całą tą małomiasteczkową otoczką. Żałować nie powinnaś :D

amaranta
runiczny rapier
runiczny rapier

J.K.Rowling

Post#73 » 24 lis 2012, o 21:43

Zamawiam w takim razie na Mikołajki! :D Dziękuję za recenzję :D
When life gives you lemons, throw them back and demand Robert Downey Jr.' 

Obrazek

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

J.K.Rowling

Post#74 » 25 lis 2012, o 13:24

Jak dostanę wypłatę, to pierwsze, co zrobię, to kupię tę książkę i nowe wydanie HP w "dorosłych" okładkach. Mam nadzieję, że jeszcze ze trzy tygodnie na mnie poczekają. Dobija mnie wszechobecność "Trafnego wyboru", dobija mnie stan mojego konta i kompletnie dobiła mnie opinia Cam o tej książce, bo chcę ją przeczytać jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. ._. 

sad but true

where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Pani Robinson
scyzoryk
scyzoryk

J.K.Rowling

Post#75 » 21 gru 2012, o 00:53

Kilka dni temu skończyłam czytać "Trafny wybór". I jestem pod wrażeniem. Zupełnie mnie ta książka zaskoczyła. Tym, że jest taka... prozaiczna. Bez upiększeń i owijania w bawełnę. Taka gorzka i dosadna. I faktycznie, moim zdaniem, jest to książka dla dorosłych. Odziera ze złudzeń. Nie ma w sobie nic z baśniowości. Jest do bólu rzeczywista. Autorka przeplata w niej bardzo umiejętnie wiele wątków i liczne postaci, a w każdej można się przejrzeć jak w krzywym zwierciadle. I nie jest to miłe. 

Myślę sobie, że tą książką pani Rowling udowodniła, że nie jest pisarką jednego formatu.

Awatar użytkownika
Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

J.K.Rowling

Post#76 » 20 lis 2013, o 14:41

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/auto ... 39580.html 

Natrafiłam przypadkiem, przedzierając się przez ploty o kolejnej części ze świata Hogwartu. 

Jestem bardzo ciekawa tej książki i pewnie kiedyś po nią także sięgnę, zwłaszcza, że zebrała dobre recenzje. :)

Po prostu robię za zły charakter.

Awatar użytkownika
Felipe
scyzoryk
scyzoryk

J.K.Rowling

Post#77 » 20 lis 2013, o 15:18

A to ci intrygantka :D 

Z twórczości pani Rowling czytałem jedynie serię HP, która naturalnie bardzo mi się podobała. Z przyjemnością przeczytam jej inne dzieła, tj. kiedy trafią do biblioteki miejskiej :( Swoją drogą nie wiem, czy nawet wtedy uda mi się je dorwać :(

I just have to explode 

explode this body off me 

wake - up tomorrow 

brand new

kurczak007
scyzoryk
scyzoryk

J.K.Rowling

Post#78 » 1 gru 2013, o 15:07

Autorka mojego dzieciństwa! Tyle lat minęło od wydania pierwszej części HP, a zainteresowanie nie słabnie, to jest ten fenomen. O Zmierzchu już mało kto pamięta, a swego czasu było głośno.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

J.K.Rowling

Post#79 » 3 lut 2014, o 16:18

http://ebookowy.blogspot.co.uk/2014/02/ ... miony.html 

Powiedziałabym, że nie powiem "a nie mówiłam", ale powiem: a nie mówiłam :P

Awatar użytkownika
Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

J.K.Rowling

Post#80 » 3 lut 2014, o 16:23

Biedny Ron, ciągle dostaje po tyłku :d

Awatar użytkownika
Szarl
Jeździec Apokalipsy
Jeździec Apokalipsy

J.K.Rowling

Post#81 » 8 lut 2014, o 19:51

Lailerosse pisze:http://ebookowy.blogspot.co.uk/2014/02/jk-rowling-kwestionuje-zwiazek-hermiony.html 

Powiedziałabym, że nie powiem "a nie mówiłam", ale powiem: a nie mówiłam :P

WŁAŚNIE MIAŁAM TO NAPISAĆ!!!!!!!!!  

I KNEW, I FUCKING KNEW IT!!!!! 

EDIT: Masz lepszego newsa. PODOBNIEŻ Dżoana w wywiadzie z The Times stwierdziła, że Lily powinna poślubić Snape, a nie Jamesa. O JA CHROMOLĘ. Z racji, że czytałam to na wykładzie, moje reakcja mniej-więcej wyglądała tak: http://25.media.tumblr.com/3df34b24a6cc ... o1_400.gif 

Te wszystkie fanki Snily musiały mieć spazmy :S . A ja nie akceptuję tego i utwierdzam się tylko w przekonaniu, że Dżoana jest koszmarna w parowaniu swoich bohaterów. James Potter był jaki był, acz dla niego wybór był prosty- zawsze najważniejsi byli ci, których kochał (co go zresztą zgubiło), a dla Snape'a nie. Dobra zgadzam się, że Snape jest ciekawszą postacią, bardziej złożoną, wielowymiarową (chociaż ta jego wrażliwsza strona w VII tomie nie wszystkim przypadła do gustu), ale nie czyni go to lepszym materiałem na męża. Koniec kropka, koniec bulwersu :D.

"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna

J.K.Rowling

Post#82 » 8 lut 2014, o 20:01

OSZALAŁA! 

Nie ma to jak podważać podstawy swojej historii, od samego poczęcia głównego bohatera. Chyba że! według niej Harry równie dobrze mógł być synem Lily i Snape'a, ale to brzmi jeszcze gorzej :torba:

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

J.K.Rowling

Post#83 » 8 lut 2014, o 20:30

Omg, wszystkie Severitusy ożyją na nowo -.-  

Czuła się za mało w centrum uwagi, czy jak? :P O ile z Hermiona/Ron się zgadzam, to tutaj zdecydowanie nie. Biorąc pod uwagę, że historia Lily i Snape'a już za bardzo przypomina Cathy i Heathcliffa (co skończyło się ŹLE), nie wiem, skąd w ogóle można wpaść na pomysł, że byliby dobrym małżeństwem. Plus, Snape bardziej miał obsesję na punkcie Lily niż ją kochał - w końcu było mu wszystko jedno, czy Harry i James przeżyją atak Voldemorta, więc generalnie było mu wszystko jedno, czy Vold zabije jej rodzinę (jej rocznego syna!) i złamie jej życie, ale będzie żyła i na pewno pójdzie w ramiona Severusa. DAFQ.

Awatar użytkownika
Szarl
Jeździec Apokalipsy
Jeździec Apokalipsy

J.K.Rowling

Post#84 » 8 lut 2014, o 20:58

Lailerosse pisze:Plus, Snape bardziej miał obsesję na punkcie Lily niż ją kochał - w końcu było mu wszystko jedno, czy Harry i James przeżyją atak Voldemorta, więc generalnie było mu wszystko jedno, czy Vold zabije jej rodzinę (jej rocznego syna!) i złamie jej życie, ale będzie żyła i na pewno pójdzie w ramiona Severusa. DAFQ.

Dokładnie tak, zgadzam się z Tobą. On miał obsesję na jej punkcie, pożądał jej, śmiem stwierdzić nawet, że nie darzył ją szczerą miłością. Kolejnym argumentem jest też to, że zawsze widziałam w Evans osobą, która nie tylko widzi w ludziach, to, co najlepsze, ale też, to, co najgorsze. Dodatkowo była rozsądna i pragmatyczna, co nasuwa mi myśl, że nie związałaby się z kimś, kto ma zasadniczo nieczyste intencje wobec jej osoby.

"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

TomaszK

J.K.Rowling

Post#85 » 24 lip 2014, o 09:52

Taki turbo nowoczesny Andersen. ;)

Wróć do „Strefa autorów”