J.K.Rowling

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Szarl
Jeździec Apokalipsy
Jeździec Apokalipsy
Zobacz teksty użytkownika:

J.K.Rowling

Post#81 » 8 lut 2014, o 19:51

Lailerosse pisze:http://ebookowy.blogspot.co.uk/2014/02/jk-rowling-kwestionuje-zwiazek-hermiony.html 

Powiedziałabym, że nie powiem "a nie mówiłam", ale powiem: a nie mówiłam :P

WŁAŚNIE MIAŁAM TO NAPISAĆ!!!!!!!!!  

I KNEW, I FUCKING KNEW IT!!!!! 

EDIT: Masz lepszego newsa. PODOBNIEŻ Dżoana w wywiadzie z The Times stwierdziła, że Lily powinna poślubić Snape, a nie Jamesa. O JA CHROMOLĘ. Z racji, że czytałam to na wykładzie, moje reakcja mniej-więcej wyglądała tak: http://25.media.tumblr.com/3df34b24a6cc ... o1_400.gif 

Te wszystkie fanki Snily musiały mieć spazmy :S . A ja nie akceptuję tego i utwierdzam się tylko w przekonaniu, że Dżoana jest koszmarna w parowaniu swoich bohaterów. James Potter był jaki był, acz dla niego wybór był prosty- zawsze najważniejsi byli ci, których kochał (co go zresztą zgubiło), a dla Snape'a nie. Dobra zgadzam się, że Snape jest ciekawszą postacią, bardziej złożoną, wielowymiarową (chociaż ta jego wrażliwsza strona w VII tomie nie wszystkim przypadła do gustu), ale nie czyni go to lepszym materiałem na męża. Koniec kropka, koniec bulwersu :D.

"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna

J.K.Rowling

Post#82 » 8 lut 2014, o 20:01

OSZALAŁA! 

Nie ma to jak podważać podstawy swojej historii, od samego poczęcia głównego bohatera. Chyba że! według niej Harry równie dobrze mógł być synem Lily i Snape'a, ale to brzmi jeszcze gorzej :torba:

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

J.K.Rowling

Post#83 » 8 lut 2014, o 20:30

Omg, wszystkie Severitusy ożyją na nowo -.-  

Czuła się za mało w centrum uwagi, czy jak? :P O ile z Hermiona/Ron się zgadzam, to tutaj zdecydowanie nie. Biorąc pod uwagę, że historia Lily i Snape'a już za bardzo przypomina Cathy i Heathcliffa (co skończyło się ŹLE), nie wiem, skąd w ogóle można wpaść na pomysł, że byliby dobrym małżeństwem. Plus, Snape bardziej miał obsesję na punkcie Lily niż ją kochał - w końcu było mu wszystko jedno, czy Harry i James przeżyją atak Voldemorta, więc generalnie było mu wszystko jedno, czy Vold zabije jej rodzinę (jej rocznego syna!) i złamie jej życie, ale będzie żyła i na pewno pójdzie w ramiona Severusa. DAFQ.

"I'm not evil, I'm just differently moral." 

"Life's a bitch, now so am I." 

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Szarl
Jeździec Apokalipsy
Jeździec Apokalipsy

J.K.Rowling

Post#84 » 8 lut 2014, o 20:58

Lailerosse pisze:Plus, Snape bardziej miał obsesję na punkcie Lily niż ją kochał - w końcu było mu wszystko jedno, czy Harry i James przeżyją atak Voldemorta, więc generalnie było mu wszystko jedno, czy Vold zabije jej rodzinę (jej rocznego syna!) i złamie jej życie, ale będzie żyła i na pewno pójdzie w ramiona Severusa. DAFQ.

Dokładnie tak, zgadzam się z Tobą. On miał obsesję na jej punkcie, pożądał jej, śmiem stwierdzić nawet, że nie darzył ją szczerą miłością. Kolejnym argumentem jest też to, że zawsze widziałam w Evans osobą, która nie tylko widzi w ludziach, to, co najlepsze, ale też, to, co najgorsze. Dodatkowo była rozsądna i pragmatyczna, co nasuwa mi myśl, że nie związałaby się z kimś, kto ma zasadniczo nieczyste intencje wobec jej osoby.

"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

TomaszK

J.K.Rowling

Post#85 » 24 lip 2014, o 09:52

Taki turbo nowoczesny Andersen. ;)

Awatar użytkownika
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

J.K.Rowling

Post#86 » 23 sie 2014, o 07:34

nie czytałam wszystkich postów dotyczących tematu Rowling, ale chciałam zapytać, czy wiecie, że na pomysł chłopca czarodzieja wpadł Adrian Jacobs, który napisał "adventures of willy wizard"? i wiecie, że to Eva Ibbotson pierwsza wymyśliła to przejście na dworcu - "tajemnica peronu trzynastego"? i jeszcze Diana Wynne Jones i jej "zaczarowane życie" też można skojarzyć z Harrym.

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

J.K.Rowling

Post#87 » 23 sie 2014, o 08:40

Och! Ale przecież już Pliniusz Staszy pisał o szkołach magii! Więc... I Rowling, i Jacobs splagiatowali Pliniusza... :/ Jak oni mogli... 

Starając się być obiektywna, powiem tak: jest mnóstwo książek o czarodziejach, szkołach magii, tajemniczych peronach (jak dzieciaki przeszły do Narnii w Księciu Kaspianie chyba?), a Rowling i jej świta nie mają obowiązku znać ich wszystkich. Ktoś tam się z nią procesował chyba, ale nie wygrał, więc dlaczego się to nadal roztrząsa? :) Mędrzec z brodą był już we "Władcy Pierścieni", boląca blizna też się tam znalazła (blizna Froda po spotkaniu z nazgulem), ale... nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Niektóre motywy są stare jak świat, a jednak dalej cieszą i chce się o nich czytać. Według mnie Rowling wycisnęła kwintesencję z tego, co już znane i lubiane, dodała od siebie coś nowego i wyszła jej ta mieszanka iście mistrzowsko. :)  

Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

J.K.Rowling

Post#88 » 23 sie 2014, o 10:16

rodzina Jacobsa procesowała się z Rowling. ja wcale jej nie posądzam o plagiat. również uważam, że napisała wciągającą sagę o Harrym. miło po prostu wiedzieć, że inni także zauważyli podobieństwa. jednak sądzę, że książki o czarodziejach itd jest mnóstwo ale raczej obecnie. powieści fantasy, w których często pojawiąją się czarodzieje to owoce współczesności. a mędrzec z brodą pojawił się już chyba z legendzie o królu arturze.

fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

J.K.Rowling

Post#89 » 30 sie 2014, o 17:07

Co do książek o Harrym... Najpierw uświadomiłam sobie, że pierwsza część nie ma sensu, a potem rozczarowała mnie końcóweczka 7 części. A tak poza tym to naprawdę fajna saga o czarodziejach. ( To nic, że katechetka widząc jak to czytam na przerwie to wyklęła mnie i wyzwała od pogan... )  

Jedyne co mnie jeszcze denerwuje to te wszystkie parringi, które można znaleźć na blogach... np. Severus + Hermiona, albo Albus + Hermiona, albo, co mnie przeraziło Hagrid + Hermiona... 

W ogóle biedna ta Hermiona, z wszystkimi ją swatają... :D

Na tej wyspie jest zło. A zbrodnia została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Jednego wszak morderca nie przewidział. Że w starciu z umysłem Herculesa Poirot prawda wyjdzie na jaw.

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna

J.K.Rowling

Post#90 » 4 wrz 2014, o 16:19

Co prawda, to prawda, pierwszy tom jest wyjątkowo nielogiczny i niepasujący do kolejnych tomów, nie tylko pod względem klimatu - cóż, już drugi jest nieporównywalnie mroczniejszy - ale również pod względem kreacji świata. "Kamień filozoficzny" w zestawieniu z innymi tomami wypada bajkowo, naiwnie, niekonsekwentnie. Co prawda wiele tłumaczy to, że JK nie spodziewała się, że Harry Potter może zostać nie tylko wydany, ale i osiągnąć taki sukces, choć po prostu szkoda.  

Parringów jest wiele, jeden bardziej nietrafiony/przerażający/niesmaczny/nierealny od drugiego. Zresztą to występuje w każdym fandomie.

Awatar użytkownika
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

J.K.Rowling

Post#91 » 9 wrz 2014, o 10:06

Czy ktoś czytał "Trafny wybór" Rowling? - to powieść dla dorosłych.

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna

J.K.Rowling

Post#92 » 9 wrz 2014, o 10:10

Tak, gdzieś nawet są posty o tej książce. 

Mnie osobiście książka pozytywnie zaskoczyła, nie spodziewałam się, że JK może wyjść poza prozę młodzieżowo-dziecięcą. Trzeba oddać jedno - świetnie kreuje społeczeństwa, miasteczko, w którym dzieje się akcja, jest przedstawione tak dogłębnie i przekonująco, jakby istniało naprawdę. Fabuła i zakończenie przewidywalne, ale warto sięgnąć choćby po to, by znać JK nie tylko z Pottera.  

Podobno jej kolejny kryminał jest dobry, czytał ktoś?

Awatar użytkownika
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

J.K.Rowling

Post#93 » 9 wrz 2014, o 10:28

Szczerze mówiąc, nie czytałam, tylko spytałam z ciekawośc, owszem, posiadam książkę, ale została zakupiona jako prezent dla rodzicielki, jednak nie miałam jakoś chęci do przeczytania, chociaż może sięgnę po kryminał, jeżeli nie jest współczesny.

Wróć do „Strefa autorów”