Umberto Eco

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
chruman

Umberto Eco

Post#1 » 18 wrz 2011, o 21:07

Co sądzicie o twórczości Umberto Eco? Czytacie? Lubicie?
Dla mnie to jeden z literackich geniuszy Uwielbiam go czytać. Numerem jeden dla mnie jest jego najbardziej znana ksiązka "Imię Róży" Niedługo ma się ukazą jego nowa książka "Cmentarz w Pradze" Podobno na Zachodzie bije w tej chwili rekordy popularności. Zapowiada się kolejna dobra lektura
:))

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Re: Umberto Eco

Post#2 » 18 wrz 2011, o 21:25

Imię róży czytałam bardzo dawno temu, wrażenie jakie na mnie wywarła ta książka nieco się zatarło, ale pamiętam, że byłam zachwycona i wciągnęłam ją w dwa dni. O tak, jest literackim mózgiem! I ciekawa jestem tego Cmentarza w Pradze, szkoda tylko, że teraz brakuje mi czasu na wszystko ;c

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#3 » 18 wrz 2011, o 21:36

Wahadło Foucaulta. Kocham tę książkę, mimo że przebrnięcie przez ten "mechaniczno-filozoficzny" (jak ładnie gdzieś ktoś określił) początek zajęło mi więcej czasu niż cała reszta książki. Ale warto przez niego przejść, naprawdę warto. Książka wciąga wręcz niesamowicie, jest zawiła, jest niepowtarzalna, jest tym wszystkim, czym książki o teoriach spiskowych zarówno są i nie są i jest w ten sposób cudowna :D
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#4 » 19 wrz 2011, o 09:05

Również uwielbiam "Imię róży" :) Magiczna książka, pamiętam, że mało którą książkę czytało mi się tak dobrze i płynnie, a przy tym styl był tak kwiecisty i smaczny. Z fabuły większość zapomniałam, ale to, jak podobał mi się styl, nie zapomnę na pewno nigdy, mało co mnie tak oczarowało.
Nie wiem czemu nie przeczytałam innych książek, ale skoro ostatnio na nowo oswajam się z przemyskimi bibliotekami, to przy następnej turze dorwę się do czegoś pana Eco.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

chruman

Post#5 » 21 wrz 2011, o 09:15

Lailerosse pisze:Wahadło Foucaulta. Kocham tę książkę, mimo że przebrnięcie przez ten "mechaniczno-filozoficzny" (jak ładnie gdzieś ktoś określił) początek zajęło mi więcej czasu niż cała reszta książki. Ale warto przez niego przejść, naprawdę warto. Książka wciąga wręcz niesamowicie, jest zawiła, jest niepowtarzalna, jest tym wszystkim, czym książki o teoriach spiskowych zarówno są i nie są i jest w ten sposób cudowna :D

Tego nie czytałam, ale skoro piszesz, że warto, to przebrnę :) Książka ma być u mnie już za tydzień :)

Mimo wszystko, z największą niecierpliwością czekam na Cmentarz w Pradze
Ale to dopiero za jakieś dwa miesiące...

Awatar użytkownika
Camenne

Post#6 » 21 wrz 2011, o 10:05

A czytał ktoś Tajemniczy płomień królowej Loany lub Wyspa dnia poprzedniego? Zaciekawiły mnie po opisach i tytułach - a trzeba przyznać, że te drugie Eco ma świetne :)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#7 » 21 wrz 2011, o 15:08

Oeone pisze:A czytał ktoś Tajemniczy płomień królowej Loany lub Wyspa dnia poprzedniego? Zaciekawiły mnie po opisach i tytułach - a trzeba przyznać, że te drugie Eco ma świetne :)

Kurna! Jak na złość mam ogromną ochotę rzucić wszystkie lektury szkolne w cholerę i zająć się moimi e-bookami i jeszcze ściągnąć nowe, czyli takiego Eco, który mi od założenia tego tematu spokoju nie daje xd.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#8 » 21 wrz 2011, o 15:41

Mi dopiero ten temat uświadomił, że Eco ma więcej książek niż Imię róży - epicka porażka z mojej strony ;D
W sumie najbardziej zaciekawił mnie opis Baudolino, 1204!, wyprawa krzyżowa! Aż nie wiem, co wypożyczyć następnym razem, co niby jest fajnym uczuciem - tyle dobrych książek, om nom nom! - ale z drugiej strony irytującym :roll:

chruman

Post#9 » 22 wrz 2011, o 16:20

Ja miałam w rękach "Wyspę dnia poprzedniego", ale nie przebrnęłam przez całość. Ksiązka napisana niesamowitym językiem, ale przez to też nie czyta jej się tak lekko. No i fabuła... po prostu jakoś się nie wkręciłam. Jeżeli spodziewasz się czegoś podobnego do "Imienia Róży", to nie ta książka.
Ja czekam na "Cmentarz w Pradze". Mnie się wydaje, że to będzie świetny kryminał :)

czytelniczka24

Post#10 » 17 lis 2012, o 17:33

Czytałam "Tajemniczy płomień królowej Loany" i zafascynowała mnie! Ogólnie to uwielbiam Umberto Eco najchętniej to na całe dnie zatopiłabym się w jego książkach, niestety obowiązki. A wracając do książki to przeczytałam ją w 3 dni, a liczy sobie prawie 500 stron także musiała mnie nieźle wciągnąć – nie mogłam się oderwać! Książka o antykwariuszu, który ulega śpiączce powypadkowej i po przebudzeniu nic nie pamięta. Jedynie fragmenty, cytaty z książek które przeczytał – wspaniała książka, polecam!

Wróć do „Strefa autorów”