Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Jarosław Grzędowicz

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Zobacz teksty użytkownika:

Jarosław Grzędowicz

Post#1 » 17 lis 2012, o 10:33

Brakuje nam tematów o popularnych polskich pisarzach (i nie tylko polskich), może by nadrobić?

Autor między innymi Pana Lodowego Ogrodu oraz Księgi jesiennych demonów, uznawany za jednego z najlepszych spod znaku Fabryki Słów.
Osobiście sięgnęłam niedawno, gdy został polecony na forum, i jestem po lekturze pierwszego tomu Pana Lodowego Ogrodu. Prawdą jest, co piszą o jego stylu, książka ma naprawdę dobry warsztat, czasem jedno zdanie potrafi wywołać lawinę skojarzeń, całkowicie zgadzam się z notką Dukaja na tyle książki, że realizm oraz elementy science fiction tylko podkreślają pseudośredniowieczny klimat drugiego świata. By się za długo nie rozpisywać we wstępie, powiem jeszcze, że mam zamiar sięgnąć po następne tomy ;)
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Jarosław Grzędowicz

Post#2 » 17 lis 2012, o 20:11

Z jego twórczości czytałam tylko Pana Lodowego Ogrodu i muszę przyznać, że zrobił na mnie wrażenie. Czytało się bardzo dobrze, fabuła jest naprawdę ciekawa, tak samo jak pomysł na kreację świata. Niestety, czytałam dawno, niewiele już pamiętam, a tu 30. listopada ma wyjść tom 4...
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Jarosław Grzędowicz

Post#3 » 5 mar 2014, o 11:55

Też czytałam Pana Lodowego Ogrodu, nie w całości, bo na drugim lub trzecim tomie zrobiłam przerwę (nie pamiętam dokładnie, tak typowo dla mnie), i ogólnie bardzo lubię, zwłaszcza kreację świata, ale nie o tym chciałam napisać - co mnie zainteresowało: http://metromsn.gazeta.pl/Gwiazdy/1,135 ... _moze.html. Nie wiedziałam, że powstała planszówka z PLO, miał ktoś w rękach, grał? To generalnie fajny pomysł, a jeżeli wykonanie również jest na poziomie, to może się skuszę.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Wróć do „Strefa autorów”