Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Mike Carey

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Giwi

Mike Carey

Post#1 » 29 mar 2012, o 21:04

Mike Carey jest pisarzem, chociaż mówiąc szczerze jest bardziej znany z tego iż pisze scenariusze do komiksów. To on wymyślił "Lucyfera" oraz Constantine'a. Napisał in również moją ulubioną serię o Felixie Castorze, brytyjskim egzorcyście pracującym w Londynie. Opis pierwszego tomu, czyli "Mojego Własnego Diabła":
Felix Castor to prywatny egzorcysta; jego podwórkiem jest Londyn. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety – płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi – ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy.

Próbując wycofać się z zawodu, Castor przyjmuje pozornie łatwe zlecenie pozbycia się ducha nawiedzającego jedno z londyńskich archiwów – w końcu musi z czegoś żyć. Lecz teoretycznie proste egzorcyzmy wkrótce zmieniają się w rozgrywki pod tytułem „Kto Pierwszy Załatwi Castora”, w których o główną nagrodę walczą duchy i demony.

Gorąco polecam! Jedna z lepszych pierwszoosobówek jakie czytałam :)

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu
Zobacz teksty użytkownika:

Re: Mike Carey

Post#2 » 30 mar 2012, o 10:25

Właśnie zastanawiałam się, co to za pan, a tu patrzę - znajomy tytuł! Czytałam tylko pierwszą część i raczej nie sięgnę po więcej. U mnie efekt był odwrotny, Giwi. Książka jest tylko niezła, nic powalającego, a momentami strasznie nudnawa. Owszem, ciekawie przeprowadzona pierwszoosobówka i niezły wątek, ale nie było tego "ach", bym czytała jednym ciągiem.
Po prostu robię za zły charakter.

Giwi

Post#3 » 30 mar 2012, o 16:37

Pierwsza część nie jest najlepsza, z każdym kolejnym tomem akcja nabiera tępa i historia się rozwija. Im dalej w las tym lepiej :)

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#4 » 30 mar 2012, o 18:39

Może jeszcze kiedyś ponownie zajrzę do jego książek. ;)
Po prostu robię za zły charakter.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#5 » 1 kwie 2012, o 13:35

Nigdy nie czytałam tej serii i teraz nie wiem, czy warto, bo widzę, że wasze opinie są podzielone ^^ Ta seria w ogóle jest dla kogo przeznaczona, młodzieży, starszej młodzieży, wszystkich?
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Giwi

Post#6 » 1 kwie 2012, o 19:50

Powiedziałabym, że dla wszystkich. Chociaż trochę bardziej dla starszych, bo Castor jest bardzo zgorzkniałym człowiekiem :D

Wróć do „Strefa autorów”