Rupi Kaur

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna
Posty: 6492
Zobacz teksty użytkownika:

Rupi Kaur

Post#1 » 25 sty 2018, o 17:48

Ciekawi mnie - słyszeliście o Rupi Kaur, czytaliście jej tomiki? 

Rupi Kaur to 25-letnia Kanadyjka, która jest na ten moment chyba najpopularniejszą młodą anglojęzyczną poetką. Jest "objawieniem Instagrama", została sławna właśnie dzięki mediom społecznościowym. Jej pierwszy tomik "Mleko i miód" sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy w parę miesięcy po premierze, został bestsellerem New York Times.  

 

Pewnie nie przesadzę, jak napiszę, że jej wiersze są udostępniane setki tysięcy razy - sama właśnie w ten sposób się o niej dowiedziałam. Nieco kontrowersyjna tematyka działa jak lep na muchy - Rupi stała się popularna przez pisanie o feminizmie, miłości, rozstaniu i złamanym sercu. Forma jest taka, jak widać niżej - bardzo prosta.  

 

Obrazek 

 

Zresztą sama Rupi używa ich do autopromocji swojej poezji, jej profil jest pełny tego typu grafik: https://www.instagram.com/rupikaur_/?hl=pl 

 

Sama sięgnęłam po "Mleko i miód", bo jest bardzo estetycznie wydany (naprawdę, to jedna z najprzyjemniejszych dla oka książek, jakie miałam w ręku). Mój entuzjazm właściwie skończył się na estetyce wydania, dlatego tak mnie ciekawi, co wy o nim sądzicie, ale, tak czy inaczej, uważam ją za ewenement pewnego rodzaju, bo pojawiła się znikąd i zdobyła niesamowitą popularność.


Wróć do „Strefa autorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość