Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Rupi Kaur

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Posty: 5366
Zobacz teksty użytkownika:

Rupi Kaur

Post#1 » 25 sty 2018, o 17:48

Ciekawi mnie - słyszeliście o Rupi Kaur, czytaliście jej tomiki?
Rupi Kaur to 25-letnia Kanadyjka, która jest na ten moment chyba najpopularniejszą młodą anglojęzyczną poetką. Jest "objawieniem Instagrama", została sławna właśnie dzięki mediom społecznościowym. Jej pierwszy tomik "Mleko i miód" sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy w parę miesięcy po premierze, został bestsellerem New York Times.

Pewnie nie przesadzę, jak napiszę, że jej wiersze są udostępniane setki tysięcy razy - sama właśnie w ten sposób się o niej dowiedziałam. Nieco kontrowersyjna tematyka działa jak lep na muchy - Rupi stała się popularna przez pisanie o feminizmie, miłości, rozstaniu i złamanym sercu. Forma jest taka, jak widać niżej - bardzo prosta.

Obrazek

Zresztą sama Rupi używa ich do autopromocji swojej poezji, jej profil jest pełny tego typu grafik: https://www.instagram.com/rupikaur_/?hl=pl

Sama sięgnęłam po "Mleko i miód", bo jest bardzo estetycznie wydany (naprawdę, to jedna z najprzyjemniejszych dla oka książek, jakie miałam w ręku). Mój entuzjazm właściwie skończył się na estetyce wydania, dlatego tak mnie ciekawi, co wy o nim sądzicie, ale, tak czy inaczej, uważam ją za ewenement pewnego rodzaju, bo pojawiła się znikąd i zdobyła niesamowitą popularność.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Wróć do „Strefa autorów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość