Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Stephen King

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Ishie
użytkownik nieaktywny
Zobacz teksty użytkownika:

Re: Stephen King

Post#1 » 12 kwie 2009, o 22:30

Lśnienie to mistrzostwo.

Ogólnie lubię jego powieści, mają ten niesamowity klimat grozy ludzkiego szaleństwa; nigdy nie wiadomo, kiedy kończy się rzeczywistość, a kiedy rozpoczyna się obłęd bohatera - i czy to faktycznie obłęd, czy co innego... , aj, ile ja nocy po nim nie przespałam, ile paznokci pozjadałam!
Ręki mistrza jeszcze nie czytałam, niestety. Skoro już o tym mowa - miał ktoś z Was okazję? Jakie wrażenia?
Jedyne, czego mi żal, to to, że interesują się nim tak beznadziejni reżyserzy, znaczy Ci współcześni, bo jak napisałam wcześniej, Lśnienie jest mistrzostwem - zarówno powieść, jak i ekranizacja Kubricka. Do dzisiaj kiedy zamykam oczy widzę ten okropny czerwony dywan i jeżdżącego po nim dzieciaka na rowerku, ale to już tak słowem offtopicu.

Naseilen
Kocioł z Gundestrup

Post#2 » 13 maja 2009, o 00:33

Przeczytałam jedynie Rok wilkołaka. Książka przeciętna, ale ma fajne kolorowe obrazki. Jako, że przeczytałam jedno dziełko i to słabe, raczej się wypowiadać o autorze nie będę. Jak zapoznam się z dziełami sztandarowymi, to wtedy owszem. ;)

Carly
użytkownik nieaktywny

Post#3 » 14 maja 2009, o 14:59

Kinga na jakiś czas obrzydziła mi Misery. Czytałam ją rok temu w wakacje i dobrnęłam jedynie do połowy. Działała na mnie jak dobry środek usypiający dla ludzi mających problemy z bezsennością. Chociaż za Lśnienie i Carrie planuję się zabrać.

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#4 » 14 maja 2009, o 16:09

Ja próbowałam czytać Łowcę snów i w sumie tak dziwnie. Niby ciekawe, nie czytało się najgorzej, ale kiedy odkładałam, wcale nie miałam jakoś ochoty wracać. Słowem, nie wciągnęło mnie specjalnie.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#5 » 27 mar 2012, o 23:10

Ja zaczęłam od Miasteczka Salem, właściwie nie wiem, z jakiego powodu, bo było to z cztery lata temu, pamiętam jednak tyle, że mi się wtedy podobało; potem w różnej kolejności od Christine, Mrocznej połowy, Desperacji aż do Komórki, niewiele tego, ale chyba coś pominęłam. O ile drażni mnie ta straszna powtarzalność obsadzania pisarza jako głównego bohatera czy momentami fragmenty naprawdę niskiego poziomu, to King z pewnością ma wyrazisty, sugestywny i przemawiający styl, czasami ciarki przechodziły mi po plechach, nawet przez jakiś okres bałam się starych samochodów, więc może i niektóre pozycje są przeciętnościami nad przeciętności, ale nie odmówię mu psychodelicznych pomysłów i pióra, dzięki któremu byle co potrafi przestraszyć, a przynajmniej zniesmaczyć :|>
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

szerlok
użytkownik nieaktywny

Post#6 » 27 mar 2012, o 23:38

Lśnienie jest jedną z moich ulubionych książek Kinga, film zresztą podobnie.
Czytałam Desperację, Rok wilkołaka, Carrie i o wiele więcej, Stephen King był moim ulubionym pisarzem. Był, już nie jest, bo zaczęłam być bardziej świadoma swego gustu, odkryłam to i owo. To prawda, że u Kinga jest sporo wyrazistych scen i postaci, na przykład wielki, paskudny, psychiczny, zły policjant z Desperacji, zapamiętam go na długo. Charakterystyczne dla tego pisarza są też obrzydliwe opisy i czasami bardziej niż przestraszona, byłam właśnie zniesmaczona :D

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#7 » 30 mar 2012, o 08:41

Dla mnie właśnie Desperacja była jedną z mniej charakterystycznych książek Kinga, przeczytałam i nie miałam żadnych odczuć. Ale zauważyłam już, że te same książki potrafią wywrzeć zupełnie skrajny wywrzeć wpływ na czytelnika, jedni uwielbiają, inni nienawidzą, co jest dość dziwne, ale chyba to lubię, ma to swój pokrętny urok, zresztą jak same książki pana Kinga.
Swoją drogą od dawna zabieram się za Mroczną Wieżę - czytał ktoś? - i koniecznie chcę przeczytać Oczy smoka, znajduje się w kanonie Sapkowskiego, więc na pewno warto i ciekawi mnie dlaczego ;]

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Neno
użytkownik nieaktywny

Post#8 » 30 mar 2012, o 18:45

Ja czytałam już dawno temu Oczy smoka i mgliście pamiętam fabułę, więc sądzę, że nie było zbytnio czym się zachwycać. Pamiętam tylko, że dość szybko i przyjemnie się czytało, ale na koniec sądziłam, że było to dość dziwne opowiadanie. :D Ale nie chcę odpychać od książki tylko dlatego, że już jej nie pamiętam. ;)
[center]Nulla è Reale, Tutto è Lecito.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#9 » 30 mar 2012, o 21:36

Możliwe, że nie jest wybitna, ale widocznie była przełomowa, dość ważna dla fantastyki, bo takie książki znajdują się w kanonie - niby nieporywające, ale istotne, na przykład Conan, którego nie czytało mi się najlepiej, a fakt faktem jego wpływ na gatunek jest niepodważalny.
Zresztą muszę wydrukować sobie tę listę i się z nią stopniowo zapoznawać, bo aż nie wypada :D

szerlok
użytkownik nieaktywny

Post#10 » 30 mar 2012, o 22:21

Camenne pisze:Dla mnie właśnie Desperacja była jedną z mniej charakterystycznych książek Kinga, przeczytałam i nie miałam żadnych odczuć.

Jak dla mnie każda książka Kinga (przynajmniej spośród tych, które przeczytałam), jest w pewien sposób charakterystyczna. Desperacja co prawda nie ryje bani, ale ów wielki zboczony policjant zrobił na mnie wrażenie, być może dlatego, że lubię takie psychopatyczne, odrażajace postacie :) Pamiętam jeszcze Dolores Clairborne. Bardzo podobała mi się fabuła książki, ale, co ważniejsze, czytając miałam wrażenie, że każda postać w pewien sposób się wyróżnia, nie miałam wrażenia niedosytu. Może i nie były to wyjątkowo charakterystyczne postaci, ale z tego co pamiętam żadna z nich nie była mdła i to mi się podobało. Za Mroczną wieżę jeszcze się nie zabrałam, ale widnieje na mojej liście książek do przeczytania, choć wątpie, że uda mi się przebrnąć przez całą serię.

Wróć do „Strefa autorów”