Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Książki Remigiusza Mroza

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Zobacz teksty użytkownika:

Książki Remigiusza Mroza

Post#1 » 17 kwie 2019, o 09:54

Tak z ciekawości, czytaliście coś Mroza? Jest obecnie bardzo popularnym autorem, nazywanym często "królem kryminałów", a też ostatnio dość dużo pojawia się w mediach plotkarskich, więc podejrzewam, że skala jego popularności jeszcze urośnie. Od 2013 wydał już ponad 30 powieści, co czasem jest tematem dyskusji w grupach literackich. Publikował też pod pseudonimem Ove Løgmansbø.

Sama nie miałam okazji, ale przy obecnym zamieszaniu chętnie rzucę okiem.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Książki Remigiusza Mroza

Post#2 » 17 kwie 2019, o 17:54

O komisarzu Froście da się poczytać. Innych nie znam, jednak czytając wspomniany cykl, nie mogłem odgonić wrażenia, że jakość w ilość nieco przechodzi.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Książki Remigiusza Mroza

Post#3 » 17 kwie 2019, o 19:42

Ja czytałam o Forście i o Chyłce - jeszcze nie skończyłam serii + Nieodnalezioną. Całkiem, całkiem. Nie są to arcydzieła, ale całkiem przyjemne kryminały - w sensie bez jakiejś ''głębszej głębi''. Ogólnie dobrze mi się go czyta.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Książki Remigiusza Mroza

Post#4 » 18 kwie 2019, o 00:06

Próbowałam. Nie moja bajka. Generalnie kryminały mnie męczą, ale chyba coś musi być w jego pisarstwie skoro wydał tyle książek i jest chętnie czytanym autorem. Może coś kiedyś doczytam.Miałam też kilka podejść do książki "Motylek" i kilka do książek Lackberg. Zawsze usypiam. Dla mnie to strasznie nudne, a też autorkę uznają za królową kryminałów.

Awatar użytkownika
Karen

Książki Remigiusza Mroza

Post#5 » 18 kwie 2019, o 07:02

Ja Lackberg też czytałam i też lubię. Ile ludzi, tyle gustów. Ważne, że każdy coś dla siebie znajdzie :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

winfreda_d
scyzoryk
scyzoryk

Książki Remigiusza Mroza

Post#6 » 18 kwie 2019, o 14:45

Ja czytałam "Czarną Madonnę" Mroza. Uważam, że fabuła jest raczej ciekawa, ale nie podszedł mi sposób, w jaki historia została opowiedziana, dodatkowo zakończenie było baaardzo przeciągnięte, miałam wrażenie, że na silę Mróz chciał dopisać kilkanaście stron.

Wróć do „Strefa autorów”