Andrzej Sapkowski

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Andrzej Sapkowski

Post#41 » 22 kwie 2018, o 09:57

A ja się wypowiem, bo się nie wypowiadałam - lubię go za Wiedźmina, wciągnął mnie ten świat i mam sentyment, chociaż czytałam sagę bardzo późno, bo w 2014 - między liceum, a studiami :D Sezon Burz też mi się podobał, to i nowemu tytułowi, jak wyjdzie, na pewno dam szansę :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Andrzej Sapkowski

Post#42 » 22 kwie 2018, o 12:01

DuralT pisze:
Camenne pisze:Sapkowski zapowiedział nowego Wiedźmina: http://polter.pl/ksiazki/Sapkowski-pisz ... ska-w83344. Jeszcze nie wiadomo nic konkretnego, tylko to, że będzie kolejna część.

Cam on jedynie potwierdził to co sugerował w wielu wywiadach od Sezonu Burz. Zapowiadał powroty do uniwersum i teraz słowa dotrzymuje. Przypuszczalnie wydawnictwo na nim wymusiło, by wypuszczenie książki odbyło się w około terminu premiery serialu.

A możliwe, nie śledziłam jego wywiadów, bardziej orientuje się w zamieszaniu wokół gier i serialu.
Też pomyślałam o tym, że książka ma wyjść pod szum medialny serialu, bo na pewno temat Sagi wtedy głośno wróci. Choć nie wydaje mi się, by ktokolwiek miał moc, by wymusić cokolwiek na Sapkowskim ;) Stawiałabym jednak na jego słynną chęć zarobienia więcej.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Andrzej Sapkowski

Post#43 » 22 kwie 2018, o 12:09

Wydawca wiele może, zwłaszcza w wypadku autora poczytnego, którego jedynie jedna seria dobrze się sprzedaje. Po tym co Supernowa zrobiła z fanowskimi opowiadaniami, jestem gotów we wszystko uwierzyć.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Camenne

Andrzej Sapkowski

Post#44 » 22 kwie 2018, o 12:26

Może, może, nie wykluczam, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo przecież od publikacji Pani Jeziora a Sezonu Burz minęło czternaście lat, a fani przez ten czas ciągle prosili Sapka o coś nowego. Gdyby ktoś mógł zmusić go do pisania, zrobiłby to wcześniej, bo popyt był zawsze. Wiedźmin jako saga zawsze miał bardzo dużą popularność, moim zdaniem to najczęściej wspominana polska seria na forach i stronach literackich, przynajmniej takie mam wrażenie; może najpopularniejsza polska seria fantastyczna ogółem.
Sezon wyszedł też dopiero chyba dwa lata po premierze Wiedźmina II, więc gdyby powstał tylko za sprawą nacisku wydawnictwa, też pojawiłby się szybciej.

Myślę, że jest tak, jak piszą o Sapku od lat - kończą się pieniądze, pojawiają się książki. To samo mówiono, gdy ogłosił Żmiję, później, gdy pojawił się Sezon Burz.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Andrzej Sapkowski

Post#45 » 22 kwie 2018, o 16:15

Czytam obecnie "Pieśń lodu i ognia" Martina. Zaskakujacy brak entuzjazmu, jednak w trakcie owej, nieco rozwlekłej, lektury znajduję czas, aby docenić zwięzłość i mistrzostwo przekazu twórcy wiedźmińskiej sagi.

Papcio Sapcio wielkim pisarzem jest.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Andrzej Sapkowski

Post#46 » 22 kwie 2018, o 16:20

szczepantrzeszcz pisze:Czytam obecnie "Pieśń lodu i ognia" Martina. Zaskakujacy brak entuzjazmu, jednak w trakcie owej, nieco rozwlekłej, lektury znajduję czas, aby docenić zwięzłość i mistrzostwo przekazu twórcy wiedźmińskiej sagi.

Papcio Sapcio wielkim pisarzem jest.

Jeśli chodzi o Martina to poległem na drugim tomie. Tej zwięzłości wypadałoby się od Sapka nauczyć, choć w Trylogii Husyckiej zdarzały mu się zbyt obszerne opisy.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Karen

Andrzej Sapkowski

Post#47 » 22 kwie 2018, o 17:48

Och, dołącze do tego ''prawie offtopu'' - ja też poległam na próbach czytania Martina.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Andrzej Sapkowski

Post#48 » 22 kwie 2018, o 20:52

"Gra o tron" nie jest złą książką. Taki styl, podobnie jak w przypadku "Sezonu burz", określam mianem: niespieszny. Jednak i w tym zestawieniu handlarz futrem bije na głowę zawodowego pisarza. Martina obrabiam już czwarty tydzień - "Sezon" przerobiłem w cztery dni.

Wróć do „Strefa autorów”