Andrzej Sapkowski

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Neno
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Re: Andrzej Sapkowski

Post#11 » 7 years temu (7 mar 2011, o 20:05)

Okładki z pierwszego wydania są najlepsze! :D Chociaż i te z edycji kolekcjonerskiej nie są też złe.
Ale żadna okładka nie przebije "Pani jeziora" z pierwszego wydania, oraz sceny z nią związanej xD
[center]Nulla è Reale, Tutto è Lecito.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#12 » 7 years temu (7 mar 2011, o 21:22)

Taaak :D
W ogóle te "białe" wydania były ogólnie śliczne, wszystkie miały świetne rysunki, leżała mi ta kreska. I ten pachnący paapier <3
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#13 » 7 years temu (7 mar 2011, o 22:02)

Myślałam, że tylko ja mam zboczenie na punkcie wąchania papieru :D
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Neno
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#14 » 7 years temu (7 mar 2011, o 22:50)

Nieee, każdy tak ma!! xD
Jak jest lektura nowa, to pędem do mojej antycznej biblioteki szkolnej, gdzie książki są zapakowane w brązowy papier, a kartki żółciutkie. :D

Poza tym to pierwsze wydanie okładek było naprawdę dobrze zrobione. Kiedyś to się szukało po księgarniach, bo Wierzy Jaskółek nigdzie nie było. :<
Potem po wyjściu Wiedźmina na PC wchodziło się do Empiku i stała tam cała szafka ze wszystkimi tomami na każdej półce.
[center]Nulla è Reale, Tutto è Lecito.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Camenne

Post#15 » 7 years temu (7 mar 2011, o 22:55)

Hm, w przemyskich księgarniach nigdy mi się nie zdarzyło, by nie było kompletnej sagi, a w sumie Wiedźmina kupowałam jakieś 5 lat temu, jeszcze w 1 gimnazjum :D To nie lada wyczyn, zazwyczaj musiałam sobie książki zamawiać.

Szkoda mi, że saga husycka jest dość kiepsko wydana, nie chodzi nawet o okładki, ale jakość, papieru, kleju... :? Cieniutki papier, nieprzyjemny w dotyku i chyba w ogóle bez książkowego zapachu, o ile dobrze pamiętam, bleh. I choć zawsze pilnuję grzbietów, tak w dwóch pierwszych mam połamane w kilku miejscach :<
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#16 » 6 years temu (14 paź 2011, o 20:10)

Ha, ha, będę się chwalić :D

Byłam na spotkaniu autorskim, które wypadło nadzwyczaj miło i sympatycznie. Zaskakująco, biorąc pod uwagę, ile się nasłuchałam od różnych ludzi, ale cóż, może emerytura dobrze wpływa na samopoczucie Andrzeja Sapkowskiego. Nie pracuje aktualnie nad żadną książką, ale nie wyklucza, że będzie. Nadal mówi, że nie będzie ciągu dalszego Wiedźmina, ale twierdzi, że chętnie napisałby coś dodatkowego, co dzieje się gdzieś w środku. Jest fanem Pieśni Lodu i Ognia, lecz twierdzi, że GRRM "nieekonomicznie gospodaruje bohaterami" (tak, zabija jego ulubionych ;) ), i że potrafi wypić więcej piwa. Chwalił się osobistą znajomością z wieloma pisarzami, m.in. właśnie z GRRM oraz z Terrym Pratchettem (damn him, też bym się chwaliła xD). Nie komentował nic o innych polskich autorach, gdyż, jak twierdzi "ma już wystarczająco dużo wrogów", zresztą i tak woli fantastykę zagraniczną. Generalnie, było fajnie i zabawnie, i nawet nie stałam za długo po autograf xD
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Naseilen
Kocioł z Gundestrup

Post#17 » 6 years temu (14 paź 2011, o 22:17)

Lai napisała chyba już wszystko na temat. Ja za to dodam, że miałyśmy wyjątkowe szczęście przyjść na spotkanie wcześniej i się jeszcze załapać, bo ze względu na organizację i małą powierzchnię przygotowaną na spotkanie, ludzie którzy przyszli punktualnie zostali cofnięci w drzwiach "ze względów bezpieczeństwa".

I w ogóle to...
Obrazek
Wcześniej Martin, teraz Sapkowski... Dobry rok. :D

Awatar użytkownika
Camenne

Post#18 » 6 years temu (14 paź 2011, o 23:09)

Jak wspominałyście o tym spotkaniu wcześniej, to wam nie zazdrościłam przez te opowieści o Sapku nienawidzącym swoich fanów, ale teraz... Damn! :D
Ach, pożycz mi Smoczą!

Nie komentował nic o innych polskich autorach, gdyż, jak twierdzi "ma już wystarczająco dużo wrogów", zresztą i tak woli fantastykę zagraniczną.
O, coś mnie z nim łączy! <3

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#19 » 6 years temu (31 sty 2012, o 23:03)

http://www.kawerna.pl/aktualnosci/z-pol ... dzmin.html

Spragnieni nowych wiadomości na temat Wiedźmina, dostaną całkiem interesujący kąsek do obgadania. ;)
Po prostu robię za zły charakter.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#20 » 6 years temu (31 sty 2012, o 23:08)

Nie wiem, czy się cieszę, czy boję.
A tyle się zarzekał, że nie będzie na siłę kontynuował zakończonego Wiedźmina z szacunku dla czytelników. Teraz sobie uświadomiłam, że minęło już prawie 20 lat od napisania, mógł zmienić zdanie, mógł wymyślić dobry ciąg dalszy... uch, i tak czarno to widzę. Sapek to Sapek, ale takie kontynuacje rzadko kiedy są równie dobre jak oryginał ;(

Wróć do „Strefa autorów”