Andrzej Sapkowski

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Re: Andrzej Sapkowski

Post#21 » 1 lut 2012, o 07:21

Możliwe też, że portfel nieco zeszczuplał xd. Smutne jest to, że nie napisał czegoś nowego (no, jakaś Żmija), a wraca do wiedźmina, którego kontynuacją może zniszczyć, ale niewykluczone, że zaserwuje nam kawał dobrej, polskiej fantastyki. Oby!

lori
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#22 » 1 lut 2012, o 23:00

Jej, choć nie przypadło mi do gustu zakończenie Wiedźmina to ta wiadomość raczej nie jest ciekawa - dwadzieścia lat to szmat czasu i Cam słusznie zauważyła, że przecież mógł wtedy wpaść na coś odkrywczego, ja jednak będę bardziej sceptyczna. Historia Wiedźmina zakończyła się, jak się zakończyła (czy ten temat pozwala na swobodne spoilowanie?), a odgrzebywanie starych śmieci jakoś zawsze nastrajało mnie negatywnie na samym już początku.

Giwi

Post#23 » 1 lut 2012, o 23:18

Można, tylko napisz wyraźnie przed spoilerem, że to spoiler ;)

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#24 » 2 lut 2012, o 12:44

W sumie tym mi dziwniej, bo na ostatnim spotkaniu autorskim z nim, na jakim byłam, parę miesięcy temu, zarzekał się, że jeśli już napisze coś z Wiedźminlandu, to na pewno nie będzie to kontynuacja, tylko coś zupełnie innego. Szczególnie, że kontynuacją już zajęły się gry, i o ile Wiedźmin numer 1 traktował to dość luźno, to numer 2 w zasadzie już jest kontynuacją pełną gębą, bo i uwzględnili Yen, a i Dziki Gon jest coś podejrzanie podobny do jeźdźców Eredina (jeśli w 3 będzie Ciri, to się popłaczę ze szczęścia ;_;).
Może to więc nie będzie kontynuacja? Może np. młode lata Geralta? Dokładna historia tego, jak poznał Jaskra (pamiętam tylko, że było to związane z hasłem "chcesz być niczym - bądź leśniczym" xD) itp.?
Ale z drugiej strony, powiedział chyba kiedyś też, że dałoby się zeskrobać z powrotem Regisa, a co tego, to w zasadzie nie miałabym nic przeciwko ;)
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#25 » 2 lut 2012, o 16:00

Hm, jak nie będzie to kontynuacja, to ucieszę się bardziej, bo tak to mam mieszane uczucia. Lai, gdyby ruszył Regisa, to znalazłabym Sapkowskiego i powiedziałabym mu, że ma czas do wakacji - taka historia Regisa byłaby cudownym prezentem po wyczerpującym maju.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#26 » 17 lis 2012, o 10:33

O, możesz mieć rację, Lai, choć co sprawdzam źródło, to podają inaczej, w jednym hasło "KONTYNUACJA WIEDŹMINA!", w innym o "czymś nowym" do świata Wiedźmina, jeszcze gdzieś indziej o tym, jakoby Sapek na niedawnym spotkaniu autorskim powiedział, że ma ochotę poeksperymentować (tu padł tytuł "Żmii") i napisać coś na pograniczu gatunków.
Jeżeli Regis ożyje (spełznie się z atomów w całość? :D), to przyjmę książkę z otwartymi ramionami.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

amaranta
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Andrzej Sapkowski

Post#27 » 17 lis 2012, o 10:39

Popieram Cam! :D
When life gives you lemons, throw them back and demand Robert Downey Jr.'

Obrazek

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Andrzej Sapkowski

Post#28 » 30 paź 2013, o 22:10

Ostatnio głośno o nowej części Wiedźmina. Osobiście dziwnie mi, czytając opis i raczej tak szybko nie sięgnę po książkę, mając już ustaloną dłuuugą kolejkę, ale może jak ktoś przeczyta, to podzieli się wrażeniami...? :D
Po prostu robię za zły charakter.

Majka
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Andrzej Sapkowski

Post#29 » 31 paź 2013, o 17:33

Ha, a ja za to słyszałam, że to kolejny zbiór opowiadań, czyli coś zupełnie oderwanego od czasu. I to mi się wydaje być najlepszą opcją.
Ja już się ustawiam w kolejce! Książka powinna przybyć na początku listopada do mojej koleżanki. Kradnę!
[center]Pasożyt forumowy[/center]

[right]Wiesz? Nie istniejesz.[/right]

Awatar użytkownika
Camenne

Andrzej Sapkowski

Post#30 » 13 lis 2013, o 10:18

To nie jest zbiór opowiadań.
Allegro taki opis załączyło do przedpremierowej sprzedaży:

Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. "Sezon burz" nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani też o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi. Nie jest to prequel ani sequel, ale rzecz zupełnie osobna. Pojawiają się w niej osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta, bard i poeta, Jaskier, oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale też na scenę wkraczają - dosłownie i w przenośni - postacie z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Powieść zaczyna się wedle reguł Hitchcocka: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie narasta. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bółję z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z koleżanką po fachu Yennefer, rudowłosą pięknością, zwaną od koloru używanej pomadki Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury. Historia, jak pisze Sapkowski, nie kończy się nigdy...

Przeczytałam pierwszy rozdział. Pierwsze wrażenie - to już? Nie wiem, ile ma objętościowo, ale czytało się niecałe pięć minut, zleciało od razu. Zaczyna się w każdym razie podobnie jak zbiorki opowiadań: ubicie potwora, odebranie nagrody... i na tym koniec fragmentu :<

Co to za cisza, nikt nie dopadł nowego Wiedźmina? Spodziewałam się burzy wokół tej książki :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Strefa autorów”