Andrzej Sapkowski

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Andrzej Sapkowski

Post#31 » 13 lis 2013, o 22:53

Posłuchajcie, Teraz wychodzi ta nowa książka Sapkowskiego. Nowa saga wiedźmińska.
Ja natomiast kupiłem sobie grę Wiedźmin: zabójcy królów, jest ona niekanoniczna i teraz pytanie.
Najpierw zagrać czy wstrzymać się z grą do po przeczytania?

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Andrzej Sapkowski

Post#32 » 14 lis 2013, o 21:36

Możesz spokojnie grać, ponieważ książka obejmuje inny okres historii Wiedźmina niż w grze. :)
Po prostu robię za zły charakter.

Elvellon
Relikt przeszłości

Andrzej Sapkowski

Post#33 » 17 lis 2013, o 14:01

jest ona niekanoniczna

Z tego co wiem to obie gry o Wiedźminie zostały uznany za jak najbardziej kanoniczne.
Zło i niedobro.

Capitano L
lekki sztylet
lekki sztylet

Andrzej Sapkowski

Post#34 » 27 lis 2013, o 18:32

"Sezon Burz" przeczytany. Nawet sympatyczne czytadełko. Swoją droga czy ktoś odniósł podobne jak ja wrażenie, że tę książkę pisał ktoś inny, (ghostwriter tak zwany) a Sapkowski tylko się podpisał? Momentami miałem poczucie obcowania z pisarskim stylem kogoś innego.
Jak się nie ma, co się lubi
To nie lubi się i tego, co się ma

Andrzej Poniedzielski

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Andrzej Sapkowski

Post#35 » 1 gru 2013, o 13:19

Capitano L pisze:"Sezon Burz" przeczytany. Nawet sympatyczne czytadełko. Swoją droga czy ktoś odniósł podobne jak ja wrażenie, że tę książkę pisał ktoś inny, (ghostwriter tak zwany) a Sapkowski tylko się podpisał? Momentami miałem poczucie obcowania z pisarskim stylem kogoś innego.

Nie miałam jeszcze okazji tego przeczytać, ale znajoma wczoraj sprzedała mi ciekawostkę, że Sezon zaczął pisać przed sagą, w międzyczasie chlał ile wlezie i dopiero teraz udało mu się to skończyć :d Wątpię, żeby w grę wchodził ghostwriting, bo, o ile się orientuję, w Polsce jest zakazany. Przeczuwam, że jego pióro uległo stępieniu przez tyle lat i może dlatego odniosłeś takie wrażenie.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Andrzej Sapkowski

Post#36 » 1 gru 2013, o 13:29

Stwierdzenie o ghostwriterze jest obraźliwe. Weźcie pod uwagę, że od napisania ostatniej części Sagi minęło już 14 lat, a od pierwszego 19. Styl się zmienia.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Majka
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Andrzej Sapkowski

Post#37 » 5 gru 2013, o 17:52

Ponoć warto przeczytać całość dla zakończenia, chociaż saga była ponoć lepsza, ponoć łatwiej się czytało i ponoć trochę Pięćdziesiąt twarzy Gray'a.
Ponoć. U mnie Sezon leży i woła...
[center]Pasożyt forumowy[/center]

[right]Wiesz? Nie istniejesz.[/right]

Awatar użytkownika
Camenne

Andrzej Sapkowski

Post#38 » 22 kwie 2018, o 09:19

Sapkowski zapowiedział nowego Wiedźmina: http://polter.pl/ksiazki/Sapkowski-pisz ... ska-w83344. Jeszcze nie wiadomo nic konkretnego, tylko to, że będzie kolejna część.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

witka
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Andrzej Sapkowski

Post#39 » 22 kwie 2018, o 09:25

Sapkowski - to najlepszy humanizm zapodany w Sadze o Wiedżminie , czy o Reinnarze.
Kilku piszących fantasy nie poradziło sobie w opisie nawet z końską uprzężą i obrokiem - a wydają.

Prezent za podjęcie tematu
https://www.youtube.com/watch?v=RWInlU7bLZU

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Andrzej Sapkowski

Post#40 » 22 kwie 2018, o 09:42

Camenne pisze:Sapkowski zapowiedział nowego Wiedźmina: http://polter.pl/ksiazki/Sapkowski-pisz ... ska-w83344. Jeszcze nie wiadomo nic konkretnego, tylko to, że będzie kolejna część.

Cam on jedynie potwierdził to co sugerował w wielu wywiadach od Sezonu Burz. Zapowiadał powroty do uniwersum i teraz słowa dotrzymuje. Przypuszczalnie wydawnictwo na nim wymusiło, by wypuszczenie książki odbyło się w około terminu premiery serialu.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Strefa autorów”