Czerwień. Biel. Czerwień. [Arcypióra 2013]

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Valfar
scyzoryk
scyzoryk

Czerwień. Biel. Czerwień.

Post#11 » 2 years temu (24 lis 2015, o 19:05)

Dla mnie świetne, choć musiałem przeczytać tekst dwa razy, aby w pełni zrozumieć istotę fabuły. Masz spory zasób słów, momentami piszesz dość zawile, tworząc przy tym specyficzny, jak to już zostało ujęte wcześniej, ,,gotycki" klimat opowieści. Z chęcią przeczytałbym inne Twoje prace.

Tagi:

AnnKate
Użytkownik zbanowany

Post#12 » 2 years temu (9 kwie 2016, o 19:04)

Najgorszy tekst jaki kiedykolwiek przyszło mi czytać.
"Rozebrany cały świat,
A ja chcę patrzeć.
A ja popatrzeć chcę.
Wszystkim piątej klepki brak..."

Linden6790
scyzoryk
scyzoryk

Post#13 » 2 years temu (13 maja 2016, o 10:14)

Pierwsze zdania wciągnęły mnie na tyle, że przeczytałem do samego końca. To świadczy o tym, jak ciepło "gościsz" czytelnika od samego wejścia w historię ;). Opisy Elisy bardzo dobrze wizualizują jej delikatną, aksamitną urodę, co w zestawieniu z psychopatycznymi torturami, tworzy przerażający kontrast, a to po prostu działa.
Można zrobić z tego naprawdę ciekawą ekranizację, tak na marginesie.
Podziwiam, pisz więcej ;)

Mała_mi
scyzoryk
scyzoryk

Post#14 » 2 years temu (27 maja 2016, o 08:32)

To jest jedno z najlepszych opowiadań, jakie kiedykolwiek czytałam na forum internetowym (jeśli nie najlepsze).

Jego największą zaletą jest to, że po przeczytaniu zostaje w człowieku (a przynajmniej we mnie). Przeczytałam ten tekst wczoraj i od tego czasu cały czas o nim myślę. Kim był Nicolas? Co zrobił? Dlaczego? Co się stało się potem? Ile z tego wydarzyło się naprawdę?

I do tego ten obrazowy styl.Naprawdę niesamowicie się to czytało. Aż mi ciarki po szyi przechodziły, gdy czytałam opis tortur dziewczyny.

Naprawdę gratuluje - zarówno pomysłu, jak i wykonania.

Ps. A po przeczytaniu pierwszej części myślałam, że to będzie jakiś standardowy tekst o wampirach. Dobrze, że się pomyliłam:)

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Post#15 » 2 years temu (29 maja 2016, o 00:55)

Mała_mi pisze:Ps. A po przeczytaniu pierwszej części myślałam, że to będzie jakiś standardowy tekst o wampirach. Dobrze, że się pomyliłam:)

Zabawne, że to mówisz, bo przyznam się, że gdzieś w czeluściach mojego pokoju istnieje wersja, którą napisałam -naście lat temu, kiedy pierwszy raz usłyszałam "Where the wild roses grow". I w tej wersji Elisa rzeczywiście okazała się wampirzycą, która zemściła się okrutnie na swoim oprawcy. A potem została matką chrzestną własnej mafii. Toteż, khm, chyba lepiej, że po latach zdecydowałam się pójść w inną stronę xD
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

dies
scyzoryk
scyzoryk

Post#16 » 2 years temu (9 cze 2016, o 20:24)

O proszę,
przeczucie dobrze mnie poprowadziło; przypominając przy okazji naprawdę niezłą piosenkę.

Tekst przeczytałam, od dawien dawna, z przyjemnością. Lubię podobny klimat, brak wzbraniania się przed "spaczonymi" obrazami czy myślą przywołującą do wspomnień wynaturzenia, choroby, fetysze, śmierć - miejsca do jakich przeciętnie obawiamy się zaglądać.
Mało osób, mimo upodobania do podobnego klimatu, potrafi go budować. Tym samym ponownie brawa za prowadzenie tekstu.
Dobrze wplecione myśli postaci w narracje.
Mimo "kliszowania" tekst zachował spójność, wciągał od pierwszego akapitu i pozostawił potrzebę sięgnięcia po więcej.
Sam pomysł, jeśli nie zostanie śmiesznie spłaszczony jakąś paplaniną o złej przeszłości zastraszanego chłopczyka czyniącego dziś zło; albo dziewczynki ufnej jak szczeniaczek, będzie świetnym pomysłem na książkę.
(Nie wiem czy nim jest, jak wyglądają/ czy są następne części, sam zamysł charakterystyki postaci itp.)
Dodatkowo opisy; warto wspomnieć, że masz do nich rękę. Pokazujesz obraz szczegółowo, a za razem na tyle lakonicznie by nakręcał scenę za sceną.
Cóż... jestem po prostu zadowolona z zostawienia tu kilku minut życia ;)

Przyjemnie było Cię odwiedzić.
[center]Trzeba czasem skomplikowanych słów, by zacząć proste sprawy.[/center]

Michals
scyzoryk
scyzoryk

Post#17 » 2 years temu (13 lip 2016, o 00:47)

Naprawdę kawałek dobrego tekstu. Pomimo faktu, że orbitą mojego zainteresowania pozostaje tematyka fantasy w trochę innym wydaniu, to naprawdę Twój tekst bardzo dobrze się czytało, gratuluje :)

-13-
scyzoryk
scyzoryk

Post#18 » 2 years temu (15 wrz 2016, o 21:58)

Świetne. Klimat aż cieknie z ekranu monitora. Dotychczas twierdziłem, że nie da się napisać fajnego horroru. Wprawdzie Twój tekst horrorem nie jest, jednak sprawił, że zmieniłem zdanie. Naprawdę chylę czoła.

Wróć do „Wyróżniona proza”