Rozszumiały się jodły czerwone... [Arcypióra 2016]

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Rozszumiały się jodły czerwone...

Post#11 » 20 lut 2016, o 09:46

Nie pasuje mi, może jestem na to zbyt mało wrażliwa, nikogo też nie obrażam, a już na pewno nie samców...
Wyraziłam swoje zdanie. Kicz mnie w tamtym tekście oblał, ten mnie poruszył. To moje zdanie. Nie znam Gorgiasza. Trudno mi więc ocenić,czy może być wyrocznią.
Ps. Przecież nie napisałam, że w tekście jest mężczyzna"Bóg", próbujesz mi jakieś dziwne słowa włożyć w usta, które nie są moje, tylko, że według mnie tak opisałeś odbiór tego mężczyzny przez kobietę. Ta dyskusja zaczyna się nielogicznie zapętlać.
Tyle.

Tagi:

mirek13

Post#12 » 20 lut 2016, o 09:58

Tyle. Obrażasz samców lubiących i rozumiejących myśl. Tylko trzeba myśleć. I czytać. Dużo i ze zrozumieniem.
O wrażliwości , subtelności i paru innych cechach, przez wrodzoną kulturę, nie wspomnę.
Oczywiście, że nie napisałaś tak. Ale tak przekazałaś. Naucz się pisać w sposób przypisujący treści - myśl. I dostrzegać to u innych.
Zamykamy, bo jak rzekł król Staś: Szkoda czasu i atlasu.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#13 » 20 lut 2016, o 10:09

I pochwal tu człowieku tekst!
Kultura??Akurat Ty nie powinieneś mi jej braku zarzucać...ale ja wyciągam wnioski i wbrew pozorom, to Ty nie zrozumiałeś.
Faktycznie nie rozumiem natomiast tego, w jakim kierunku poszła ta dyskusja. Więcej się pod Twoimi tekstami produkować nie będę, bo szkoda czasu i fatygi.

mirek13

Post#14 » 20 lut 2016, o 10:23

"O szczęście niepomierne
Bóg sam odwiedza mnie..." :-D

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#15 » 23 lut 2016, o 10:04

Gorgiasz pisze:A jeśli się powtórzy? Czasem jednak wstępuje się do tej samej rzeki.
Cały czas się powtarza. W Afryce, na Bliskim i Środkowym Wschodzie, na szerokiej Ukrainie. Też mam myśli niewesołe.

Anna Nazabi pisze:Nie przekonuje mnie również taka idealizacja mężczyzny,by się kobieta zniżała do bytu ćmy.
Mirek, nazwijmy rzecz po imieniu: jesteś wrednym męskim szowinistycznym dinozaurem i za to Szczepan Cię ceni... a kobiety kochają :))

Anna Nazabi pisze:Nie znam Gorgiasza.
Poznać warto. Niestety, Gorgi nie popełnił spisu swoich utworów i trzeba mozolnie wyszukiwać.

mirek13

Post#16 » 23 lut 2016, o 10:24

Jestem słabym, małym i pełnym nałogów robaczkiem. Dinozaurem i świnią jednocześnie. I nie wiem czemu kobiety mnie czasem kochają. Ktoś tego nie pojmuje, Szczepan. Że można kochać ordynarny pysk Tyranozaura. W niczym nie ubliżyłem kobiecie w tym opku. Raczej nakreśliłem nasze słabości i meandry uczuć. Jak w bajkach - czasami królewna pokochuje świniopasa. Ktoś, kto tego nie czai, musi zmagać się ze strasznymi kompleksami. Freud by stwierdził - z demonami dzieciństwa.
Dzięki.

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#17 » 23 lut 2016, o 10:48

mirek13 pisze:I nie wiem czemu kobiety mnie czasem kochają.
Czy taka wiedza jest potrzebna? Może wystarczy prozaiczna konstatacja: świat jest piękny... mimo wszystko.

mirek13 pisze:W niczym nie ubliżyłem kobiecie w tym opku.
Z tym się zgadzam. Powiem więcej, choć nie akceptuję postępowania narratorki, napisałeś o tym, co w duszy kobiety cenić warto... świat bez takich kobiet stałby się do kitu... do eurokitu.

mirek13 pisze:Czasami królewna pokochuje świniopasa. Ktoś, kto tego nie czai, musi zmagać się ze strasznymi kompleksami. Freud by stwierdził - z demonami dzieciństwa.
Niekoniecznie. Myślę, że ludzie nie rozumieją, bo nie chcą, bo musieliby przesunąć własne ja kilka centymetrów na prawo bądź na lewo. A przecież dobrze jest być w centrum, choćby we własnych myślach.

mirek13

Post#18 » 23 lut 2016, o 10:59

Amen

Mizantropia
scyzoryk
scyzoryk

Post#19 » 24 mar 2016, o 17:48

Chyba najlepsza, co do tej pory tutaj widziałem. Czekam na więcej,

szczepantrzeszcz
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#20 » 24 mar 2016, o 22:24

Twórczość prozatorska Mirka jest rozległa. Ty nie czekaj, Ty szukaj.

Wróć do „Wyróżnione”