Rozszumiały się jodły czerwone... [Arcypióra 2016]

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Awatar użytkownika
Nuria
runiczny rapier
runiczny rapier

Rozszumiały się jodły czerwone...

Post#31 » 27 sty 2017, o 11:51

Mirku, jestem akurat w trakcie lektur o tematyce wojenno-ukraińskiej...zresztą Ukraina jako taka, mnie od dawna pasjonuje.
Czytałam Twój tekst naprawdę z wielkim zainteresowaniem.
Mówisz wartko, nie rozdmuchujesz tematu do wielkości balona, a mimo to czuje się dramat jaki się rozgrywa.
Dziękuję Ci za to opowiadanie, oby na portalu właśnie takich, ze swadą napisanych, było więcej.
Nie mam monopolu na rację.

Tagi:

mirek13

Post#32 » 28 sty 2017, o 06:54

Ono ociera się trochę o granicę patosu, ale widocznie talentu i charakteru mało.
Naturę mam taką, że szukam uczuć nawet w pompie c.o. Męczy się biedaczka? Może potrzebuje drugiej pompy, bo samotna? Co dwie pompy, to nie jedna, i takie tam...
Takie dylematy przyjaciół są stare jak świat. Zmienia się tylko sceneria i czas.
Dzięki.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#33 » 28 sty 2017, o 19:16

mirek13 pisze:Takie dylematy przyjaciół są stare jak świat.
Hoc ille!, a przecież spoglądając na nasz niewielki kraj z perspektywy makro, jesteśmy jako całość terenem pogranicza... nawet kilku pograniczy. O brak konfliktów trudno, dlatego tak cenne jest, kiedy oprócz wrogości (ostatecznie główni bohaterowie wzajemnie się zabijają) zostanie miejsce na to, o czym pamiętać warto... o czym napisać warto.

mirek13

Post#34 » 29 sty 2017, o 06:52

Szczepanie z Trzeszczan (Niemcom muszę to zapodać <hahaha> ), a jakie ma tu znaczenie czas i miejsce?
Żadnego nie ma!
To uniwersalny konflikt idei i uczuć. Przynajmniej moich.
Dzięki, Szczepcio z Twoją, specyficzną ocenę. :roll:

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Post#35 » 15 lut 2017, o 17:33

Gratulacje!!! :-)

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#36 » 15 lut 2017, o 18:13

Serdeczne gratulacje za Superpióro 2016.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#37 » 15 lut 2017, o 19:53

Szczepan jeszcze raz przeczytał. To jest prawdziwie dobre i pierwszego miejsca warte.

mirek13 pisze:Szczepanie z Trzeszczan (Niemcom muszę to zapodać <hahaha> )
Miej litość nad Niemcami. "Szczepantrzeszcz" potrafią wymówić jedynie Polacy i agenci Mosadu.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#38 » 15 lut 2017, o 19:55

Cam się zgadza ze szczepanem. Moje serce, co prawda, skradła "Toksykologia fal elektromagnetycznych" i jej kibicowałam w pierwszej kolejności, ale ten tekst też uważam za równie bardzo dobry i zdecydowanie zasługujący na takie wyróżnienie.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Toya
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Post#39 » 15 lut 2017, o 22:41

Gratuluję, Mirku:)

Harmal

Post#40 » 16 lut 2017, o 23:19

Głosowałam. Gratuluję.

Wróć do „Wyróżniona proza”