Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Raz, dwa, trzy, teraz ty...

Wyróżnione teksty z 2017 roku.
Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#11 » 30 mar 2017, o 17:38

Brutalna jesteś z tą wyliczanką w tytule... nie pozostawiasz złudzeń, że i nas nie minie starość. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie łaskawa - zarówno dla nas samych, jak i dla naszego otoczenia.
A samo opowiadanie pięknie napisane. Język bardzo w moim typie. Mówisz, że prozę piszesz sporadycznie, a szkoda, powinnaś częściej ;)

Awatar użytkownika
Depakiniarz
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#12 » 30 mar 2017, o 18:01

Żałuję, że dopiero teraz mi to wpadło w oczy.
Opowiadanie napisane MEGA, podoba mi się bardzo sposób, w jaki dobierasz słowa, uczta dla oczu :)

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#13 » 30 mar 2017, o 18:33

Nie skupiałem się na błędach, bo nie zauważyłem niczego rażącego.
Tekst bardzo mi się podoba, głównie ze wzgledu na swój refleksyjno-egzystencjalny charakter. Zazwyczaj nie ruszam dzieł o takiej tematyce, ale Twój utwór mi się spodobał od pierwszego zdania.
Chętnie przeczytam jeszcze coś w tym guście.
Pozdrawiam,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Nuria
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#14 » 31 mar 2017, o 08:32

Echolalio, Depakiniarzu, Grafomanie - dziękuję za czas z moim słowem :smiley:
Pozdrawiam
Nie mam monopolu na rację.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#15 » 5 kwie 2017, o 19:40

Świetne opowiadanie, przejmujące, a w dodatku napisane bardzo ładnym językiem. Wielka szkoda, że tak rzadko piszesz prozę, bo do tej pory czytałam każdy twój tekst wrzucony tutaj i każdy był zdecydowanie warty poświęcenia mu chwilę na lekturę.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Nuria
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#16 » 6 kwie 2017, o 10:32

Camenne - dobre słowo czytelnika, zawsze w cenie :smiley: Dziękuję.

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#17 » 6 gru 2017, o 15:36

Oj, bardzo dobry kawałek prozy. Prawdziwy. Nieco przerażający, ale tak – prawdziwy. Starość nigdy mnie specjalnie nie pociągała i zwyczajnie nie chcę dożyć wieku, w którym jest się wrzodem na tyłku reszty rodziny. Albo, co (chyba) gorsze, warzywem na geriatrii.
Tytuł spodobał mi się dopiero po przeczytaniu tekstu. Urzekł mnie Twój gawędziarski styl, kontrastujący z tematyką opowiadania. A w zdaniu: Czasem bywa teraz, czasem niegdyś zwyczajnie się zakochałam.
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją osiedlową ekipę, pomimo tego, że i tak nigdy się o tym nie dowie.
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Nuria
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#18 » 6 gru 2017, o 20:51

whatsername- tak po prawdzie nie ma już prawie kogo pozdrawiać :(.
Ostał się przy życiu tylko pan Janek, reszta staruszków wymarła...prawie jeden po drugim.
W mojej klatce schodowej jest jeszcze siedmiu staruszków dobijających do 90-siątki, ale w opowiadaniu ich nie ma.
Może w kolejnym odegrają swoje role, bo dzieje się oj, dzieje.....a wszystko rozpaczliwie smutne :cry:

Dziękuję za czytanie i słowo.

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017

Post#19 » 6 lut 2018, o 12:48

Przepiękne opowiadanie, żałuję, że czytam dopiero teraz. Niezwykle podoba mi się sposób, w jaki opisujesz codzienne, zwykłe życie i wszystkie szczegóły, które potrafisz zaobserwować, też robią wrażenie. Cieszę się, bo przy Twoich tekstach można trochę zwolnić, usiąść obok bohaterów i tak zwyczajnie przez chwilę pomyśleć.

Nuria pisze:Przyjmuję spokojnie kolejne chrzty, bo wiem, że prostowanie mojego imienia tak nic nie da.

Tutaj chyba brakuje „i”.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Nuria
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#20 » 6 lut 2018, o 20:27

Eneriston, miłe są Twoje słowa, ale co z tego, że czytającym się podoba, kiedy w plebiscycie rocznym nikt na to opowiadanko nie oddał złamanego głosu.
Wiem, wiem...były lepsze.

Co do "i" nie wydaje mi się, że ono musi tam być.

Serdeczności posyłam................N.

Wróć do „2017”