Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Zasiedzenie [Arcypióra 2017]

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017

Zasiedzenie

Post#11 » 3 gru 2017, o 20:17

Karen, dziękuję, szczególnie za pamięć!

Bri, dziękuję za opinię. Znawcą nie jestem i mogę się mylić, ale wydaje mi się, że nawet w tych biednych, dotkniętych głodem krajach jakieś paliwo jest, a ludzie niekiedy je kradną, żeby właśnie zarobić. Te opisane wydarzenia dzieją się po wojnie, a ponieważ nie napisałam, ile czasu dokładnie upłynęło od jej zakończenia, to myślę, że lotnisko mogło już działać. Jeśli chodzi o list, to też wydaje mi się, że nawet podczas takich konfliktów listy były w obiegu. A skoro bohater z innego kraju dostał się do samochodu, to obcokrajowcy też mogli. Poza tym różne imigracje podczas wojen są częstym zjawiskiem. Na przyszłość postaram się bardziej zadbać o takie szczegóły. ;)
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Zasiedzenie

Post#12 » 3 gru 2017, o 20:27

Ja też nie jestem ekspertem. Nie czepiam się jakoś, czy coś. Ot, moje wątpliwości. :D No paliwo jest, ale nawet jeśli będą kraść, to kiedyś musi się skończyć. To jednak towar luksusowy. Musiały tam być też jakieś szmuglerki itp.
Obcokrajowcy dziwią mnie z tego względu, że skoro ten kraj stał się taki biedny i trudny do życia, to po co do niego przybywać?
A listy, owszem, wiem, że podróżują. Tylko kwestia tego, że właśnie ludzie wpadali tam komuś do domu i mordowali, więc strach wyjść na ulicę i ten list dać komuś, kto go przekaże dalej.
Absolutnie nie mówię, że tekst jest zły przez brak tych informacji. :)

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017

Zasiedzenie

Post#13 » 9 lut 2018, o 20:31

Ostatnio miałam trochę więcej czasu i postanowiłam pomyśleć nad jakimś uzupełnieniem, żeby całość brzmiała bardziej logicznie. Dopisałam parę słów, więc mam nadzieję, że jest choć odrobinę lepiej, ale nie wiem, czy to wystarczy. :D W każdym razie, Briala, jeszcze raz dzięki za uwagi!
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Wróć do „Wyróżniona proza”