Zachęcamy do głosowania! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Ogłaszamy czas wielkich wyborów na Autora Miesiąca w dziale prozy!

[Doctor Who] Dziewczyna, która czekała

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#1 » 25 sty 2018, o 19:36

Fanowskie drabble do Doctora Who o mojej ulubionej towarzyszce Doktora. Napisałam je trochę temu, co prawda sporo pozmieniałam - dobrze, że odleżało - ale i tak nie mogę uwierzyć, że nie wrzucałam tego wcześniej na forum.
To, kim jest wspomniany on, pozostawiam wszystkim whovianom do własnej interpretacji :)

Dziewczyna, która czekała
Dziewczyna, która czekała, miała włosy tak rude, że ogień ustępował im barwą. Piegi tworzyły gwiazdozbiory na jej twarzy. Była wyższa niż niejeden mężczyzna, bledsza niż ludzie, których znał, zbyt odważna dla większości. Gdy pojawiało się zagrożenie, wybierała je zamiast ucieczki. Skoczyłaby prosto w ogień, z uśmiechem na ustach i krwistoczerwonym szalikiem, który sięgał ziemi.
To wszystko sprawiało, że nie mógłby pomylić Amy Pond z kimkolwiek innym. Rozpoznałby ją z oddali, czy w trampkach, czy sukni balowej. W uniformie teraz i szacie kapłanki setki lat wcześniej.
W tej lub innej galaktyce. Poznałby ją wszędzie, po tysiącu latach, a nawet całej wieczności.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Tagi:

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#2 » 25 sty 2018, o 20:07

Ładne, pewnie byłoby dla mnie jeszcze lepsze, gdybym znała DW... ;p

Awatar użytkownika
Palmer
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#3 » 26 sty 2018, o 11:42

Zakochałbym się... :) <3

Awatar użytkownika
Camenne

Post#4 » 26 sty 2018, o 14:24

Ślicznie dziękuję za komentarze! ;))
Palmer, polecam Doctora Who, nawet niekoniecznie w całości, jeżeli nie lubisz seriali, może nawet same sezony 5-7 z 11 Doktorem i niezastąpioną Amy, bo moim zdaniem DW można oglądać wyrywkowo i orientować się w tej koncepcji.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Palmer
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#5 » 26 sty 2018, o 15:11

Lubię seriale, ale o tym jakimś dziwnym trafem nawet nie słyszałem. :)
Dzięki!

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#6 » 6 lut 2018, o 22:01

Też nie znam Dr Who, ale drabble bardzo dobre. :)
Ewentualnie zmieniłabym ten'' ogień'' na coś innego, bo w tak krótkiej formie chyba niekoniecznie musi się powtarzać? ;) Ale nie jest to mus, bo jakoś wyraźnie nie zgrzyta. :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Wyróżniona proza”