Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”! Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Syrenada [Arcypióra 2012]

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Shiara
scyzoryk
scyzoryk

Syrenada

Post#31 » 28 paź 2015, o 18:59

Otóż brak mi słów na twoje oczywiste świetne zdolności pisarskie. Chylę czoło przed tak wybitną autorką. Nie jestem krytykiem więc nie wiem czy to było dobre czy nie. Mi się bardzo podobało. Mimo, że za syrenkami nie przepadam.
Czapki z głów, oto geniusz :)

Tagi:

stasiek
scyzoryk
scyzoryk

Syrenada

Post#32 » 9 gru 2015, o 13:25

Twoje teksty są naprawdę niesamowite. Chciałabym móc wziąć aparat by sfotografować moją wyobraźnię, kiedy czytam Twoje dzieła. Serio, wciągająco piszesz :) :-o

Piotrek84
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Syrenada

Post#33 » 10 lut 2016, o 21:46

Chyba nie jestem fanem syrenek, ale przeczytałem tekst, więc skomentuję, dając Ci małą wskazówkę. Powinnaś zwrócić uwagę na długość zdań, momentami twoja praca traci na tym. Niektóre zdania, jak np to:
W przeciwieństwie do swoich sióstr, które zadowalały się wabieniem ludzi na skały, po czym z radosnym chichotem znikały z powrotem pod wodą, by bawić się z konikami morskimi, Shaxxi lubiła przeszukiwać szczątki statków.

Przez to długie wtrącenie, rozmywa się całe zdanie.
A tak ogólnie opowiadanie ok.

-13-
scyzoryk
scyzoryk

Syrenada

Post#34 » 23 wrz 2016, o 21:18

Bardzo ciekawy tekst. Niby o syrenkach, a jednak poważny, może melancholijny trochę. Warto było poświęcić tych kilka chwil na lekturę.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi i Autor Miesiąca
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi i Autor Miesiąca

Post#35 » 13 lut 2017, o 20:29

No cóż, tekst napisany dobrze, klimatyczny, ciekawy, mimo że temat wcale nie najoryginalniejszy - co wcale nie stanowi jego wady. Wciągnęłam się na chwilę w świat syren. ;)
Nie mam się do czego przyczepić. :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
dauxerre
scyzoryk
scyzoryk

Post#36 » 26 lip 2017, o 01:05

Nigdy nie czułam tematu syren.
Często wydawały mi się takie trudne do uchwycenia, a jednocześnie "uchwycone" z tak wielu perspektyw, że trudno znaleźć w nich coś oryginalnego.
Pamiętam Twoje teksty sprzed kilku lat. Pamiętam, jak wystarczyło zdanie, a wciągałaś w swój świat, zaciekawiałaś i pozostawiałaś z niedosytem. Nie to, że tekst jest niepełny. Tylko zdecydowanie za krótki :D
Zdecydowanie byłabym ciekawa zakończenia, o którym Lir wspomniała - co by było, gdyby syrena zjadła dobre mięsko, świeżo umarłe. Ale to zakończenie dopełnia całości.
Tekst smutny, melancholijny. A przy tym tak żywy, emocjonalny.
Gratuluję tak dobrego tekstu i warsztatu.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#37 » 26 lip 2017, o 11:40

Delikatnie dotknęła jego twarzy, bladej czym płótno, wykrzywionej z bólu.

Mały błąd: niczym płótno...

Żałuję, że dopiero teraz trafiłam na twoje opowiadanie. Jest niesamowicie ciekawe, ma piękne opisy, jest perfekcyjne.
Fajne jest to, że ta syrena nie jest taka ludzka, że jest inna, a ludzi postrzega tak niesamowicie, że są dla niej tacy niezwykli, inni, ciekawi.
Naprawdę, szacun, dobra robota. Czekam aż wydasz jakąś książkę (chyba że już wydałaś) i poproszę wtedy o info, bo chętnie kupię.
Fajnie gdybyś pociągnęła ten temat.
Pozdrawiam :)
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Wróć do „Wyróżniona proza”