Białe dachy [Arcypióra 2013]

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na poezję miesiąca oraz corocznych wyborach poezji roku.
gagata3
scyzoryk
scyzoryk

Białe dachy

Post#11 » 8 kwie 2015, o 18:47

Bardzo mocne i takie dosłowne, dużo naturalizmu, ale daje do myślenia.

Karthagina
lekki sztylet
lekki sztylet

Białe dachy

Post#12 » 13 sie 2015, o 19:01

Blue pisze:gdzie wyleją się ..
gdzie zawieszą się ...
gdzie zdejmie się..

Podoba mi się ta konsekwencja w wersach.
Wiersz woła do mnie głosem zbolałego i świadomego swego losu zwierzęcia.
Proszę, do pierwszego blasku słońca, do pierwszego śpiewu kosa - zostań.

J-23
scyzoryk
scyzoryk

Białe dachy

Post#13 » 5 gru 2015, o 23:54

Bardzo fajne. Leśmian nie umiera nigdy.

juszowa
scyzoryk
scyzoryk

Białe dachy

Post#14 » 14 lut 2016, o 23:12

Ten wiersz ma świetne brzmienie. Przeczytałam go głośno kilka razy i w zasadzie nie mogę przestać!
omnia mea mecum porto

ArcanamPersonam
scyzoryk
scyzoryk

Białe dachy

Post#15 » 17 lut 2016, o 11:04

Urzekła mnie już sama forma zapisu, jest taka czysta, biała. Dopiero za trzecim razem zauważa się dosłowność i prostotę przekazu. Piszesz bardzo lekko i subtelnie o kwestiach ciężkich i kanciastych. Podoba mi się fragment o płynach ustrojowych, jest bardzo plastyczny.
[center]~AP[/center]

Sleepless
scyzoryk
scyzoryk

Białe dachy

Post#16 » 8 mar 2016, o 21:00

Kurcze, nie opublikowała się moja odpowiedź. Napisałam, że wg mnie podmiot liryczny żył naprawdę, gdy mógł chłostać gałązkami legowiska i ścieżki ukochanego. Teraz myśli przypominają płyn mózgowo-rdzeniowy, a włosy poroże,

fantes
scyzoryk
scyzoryk

Białe dachy

Post#17 » 9 mar 2016, o 12:58

Nie sadzę by to była trudna poezja. Wszystko lub prawie wszystko co leży na wątrobie zostało wypunktowane. I właśnie to wszystko(czytaj wyliczanki )w kilku strofach trochę burzą to twarde postanowienie. Oczywiście według mojego widzimisię. Niemniej wiersz mi się podoba mimo że jest kolejną próbą w kwestii związkowego ,,liberum veto,, Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pawel Jerzmanowski
scyzoryk
scyzoryk

Białe dachy

Post#18 » 14 mar 2016, o 21:00

bardzo mi się podoba, tak lekko i zgrabnie trzymane słowa.
doprawdy jestem pod wrażeniem

Edit DuralT: Posty połączyłem, nie piszemy jednego posta pod drugim, od czegoś masz opcję edytuj.

irekirek
lekki sztylet
lekki sztylet

Białe dachy

Post#19 » 14 mar 2016, o 23:50

Ślicznie piszesz. I tak subtelnie - "po kobiecemu". Mi raczej nie przywiodło na myśl Leśmiana, ale Poświatowską. Jak czytałem, przebiegł mi jeleń (nie sarenka, bo "urożenie" brzmi jak "poroże") przez myśl, ale nie wpadłem na to, że może chodzić na serio o zwierzę.Osobiście bardzo lubię, gdy w wierszu w ogóle o coś chodzi :))

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Białe dachy

Post#20 » 9 maja 2016, o 17:16

Wiersz fajny, trochę przygnębiający, jesienny. Podobają mi się metafory, sposób, w jaki opisujesz samotność i odrzucenie, które wyczuwam, czytając Twój tekst.
Naprawdę dobrze uchwycony klimat!
Pozdrawiam!
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Wróć do „Wyróżniona poezja”