Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

piosenka na długie powroty [Arcypióra 2014]

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na poezję miesiąca oraz corocznych wyborach poezji roku.
wojbik
Zdobywca Artefaktu 2014

piosenka na długie powroty

Post#11 » 17 gru 2014, o 03:24

Czy tu w zamyśle ma być „zejdziemy się”, czyli wrócimy do siebie?

Można i tak na to patrzeć.

Czy te dwa wersy łączą się ze sobą sensem?

Gdyby była tu interpunkcja, po "na amen" byłaby kropka. Siądę jeszcze nad końcówką.

Pozdrawiam ciepło i dziękuję, że tak często mnie komentujesz. To miłe.

jimmy.iovine
scyzoryk
scyzoryk

Post#12 » 1 mar 2015, o 00:23

Nie wiem co mam powiedzieć, wiersz ma w sobie po prostu "to coś".
Sprytnie nawiązałeś do współczesności.

cytra
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#13 » 20 mar 2015, o 17:26

tuż przed ostatnią prostą nim zacznie nam brakować czasu na amen
ale jak coś to ciągle mam prawo jazdy.....a może ....

tuż przed ostatnią prostą na amen zbraknie nam czasu
ale jakby coś to ciągle mam prawo jazdy

Lubię Twoje wiersze Wojbiku. :yes:

wojbik
Zdobywca Artefaktu 2014

Post#14 » 20 mar 2015, o 19:53

Już to zrobiłem dawno, dawno. Niemniej, nie wyedytowałem z jakiegoś powodu wiersza na artefaktach, ale dziękuję za uwagę. Doceniam to. Cieszę się, że podobają Ci się moje teksty, mam nadzieję, że nie zawiodę w przyszłości. : D

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Farmer
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#15 » 9 wrz 2015, o 17:10

Głupia sprawa, ale może faktycznie nadałoby się to na tekst piosenki? :)
Co prawda w związku ze specyficznym brzmieniem zalatywałoby to nieco kolegą Roguckim, ale.. kto wie? ;)

irekirek
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#16 » 12 mar 2016, o 14:49

Wiersz i poeta warci tego, żeby się nimi zainteresować. Jak przeczytałem o "Amsterdamskim piekle", od razu wiedziałem, że chodzi o Camus'a i jego upadek: miasto porównywane tam było do piekła Dantejskiego, złożonego z kręgów...

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

Post#17 » 12 mar 2016, o 21:02

Fajne pisanie. Szkoda, że poeta wycofał się już z życia forumka. Naprawdę wnosił sporo dobrej liryki. To takie new sincerity, nurt, który ostatnio wchodzi przebojem pod spoetyzowane strzechy. Dużo dobrych podpatrzeń, dbałość o szczegół, moc prywaty, duch czasu - to wszystko robi różnicę, to wyróżnia, to się podoba.
Matt C.

wojbik
Zdobywca Artefaktu 2014

Post#18 » 7 kwie 2016, o 22:25

Dzięki za komentarze. To miło wiedzieć, że komuś się ten tekst podobał.

Głupia sprawa, ale może faktycznie nadałoby się to na tekst piosenki?

Może. Spróbuj, jeśli chcesz.

od razu wiedziałem, że chodzi o Camus'a i jego upadek

Bardzo lubię Camusa, a "Upadek" uwielbiam. Bardzo się cieszę, że zauważyłeś! :)

Szkoda, że poeta wycofał się już z życia forumka.

Studia i praca skutecznie utrudniają mi znalezienie czasu na pisanie. Zresztą, mam wrażenie, że opuściła mnie wena i inne rzeczy. Czasami jak coś skrobnę, to leci na inny portal, ale następnym razem spróbuję podzielić się tutaj.

I kłaniam się, to budujące wiedzieć, że przypadło do gustu.

Pozdrawiam ciepło.

Mała_mi
scyzoryk
scyzoryk

Post#19 » 24 maja 2016, o 21:27

Na wstępie powiem, że ten wiersz mi się niesamowicie podoba. Problem w tym, że po przeczytaniu komentarzy, okazało się, że interpretuje wszystko zupełnie inaczej. Wolno inaczej? Chyba tak, to nie matura.

Wiersz wzbudza we mnie uczucie głębokiego niepokoju. Dwie pierwsze zwrotki - amsterdamskie piekło, kurewska czerwień, ostateczny upadek - wywołują w mojej głowie obrazek zdemoralizowanego społeczeństwa. Kojarzy mi się to z upadkiem obyczajów.

Google maps - no tak, skoro czegoś nie ma na mapach Google, to znaczy, że nie istnieje. Tęsknona za przeszłością? Za dawnym światem? Za dawnym sobą?

W dalszej części wiersza widzę wyraźną tęsknotę za przeszłością. 'Znowu nadłożymy drogi' - brzmi jak coś, co kiedyś robiło się z kumplami.

No i ta zupa z trawy i pulpety z szyszek pasują jak ulał. Swoją drogą ująłeś mnie tym fragmentem. Przypomniało mi się moje własne dzieciństwo. Ja też robiłam zupę z trawy (ale dodawałam tam wody, nie ziemi:)

Do tego całego obrazka moja interpretacja pierwszych zwrotek oczywiście nie pasuje ani trochę. Ale to nic, bo na tym etapie mam już nową. Bo piekło nie musi być przecież straszne - to tam jest przecież najlepsza zabawa (a w niebie nudy i abstynencja seksualna). A już w amsterdamskim piekle to na pewno jest zabawa najlesza z możliwych. I na pewno nie można tu mówić o jakimkolwiek rodzaju abstynencji:)

W barze Mexico City podmiot liryczny chyba jeszcze nie był, skoro "PODOBNO wszystko ma tam barwę kurewskiej czerwieni", to tylko niezrealizowany plan.

"Tuż przed ostatnią prostą nim zacznie nam brakować czasu na amen" - czas ucieka, świat się zmienia, my się zmieniamy. Człowiek wchodzi w dorosłość, cierpi na chroniczny brak czasu, rozleniwia się itp.

No to było na tyle z mojej strony. Dostałam dwóje?

wojbik
Zdobywca Artefaktu 2014

Post#20 » 25 maja 2016, o 23:18

To miło, że przypadło do gustu.
Jeśli chodzi o Mexico City i kręgi piekła to zaczerpnąłem tę wizję z "Upadku" Camusa, wszystkie duże miasta mają swoje kręgi i bar Mexico City.
Tęsknota za przeszłością? Chyba tak. Tak mi się przynajmniej wydawało jak pisałem i jak czytam go teraz.

Ale to tylko ja.
Pozdro.

Wróć do „Wyróżniona poezja”