Konkurs na powieść historyczną „Na osi czasu” (do 15.10.18)

Zakończone ogólnopolskie konkursy literackie.
Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator
Posty: 6300
Zobacz teksty użytkownika:

Konkurs na powieść historyczną „Na osi czasu” (do 15.10.18)

Post#1 » 11 sty 2018, o 12:30

Czy lubisz dowcipną naturę Filipa Neri? Zastanawiasz się czasem, co skłoniło Franciszka z Asyżu i Dominika Guzmana do założenia zupełnie nowych zakonów – żebraczych? 

 

Czy wyobrażałeś sobie, jak przebiegała wyprawa Cyryla i Metodego na ziemie słowiańskie? Albo jak smakowały konfitury z pomarańczy, którymi Katarzyna ze Sieny skłoniła papieża, by powrócił do Rzymu? A może pociągają cię jeszcze inne postaci z historii chrześcijaństwa – te odważne, charyzmatyczne i te szukające drogi, czasem błądzące? 

 

Jeśli historia chrześcijaństwa nie jest ci obca, a przy tym masz talent pisarski, weź udział w konkursie literackim NA OSI CZASU. Napisz i prześlij nam powieść historyczną.

 

 

Powieść konkursowa musi zawierać się w obszarze tematycznym z zakresu literatury historycznej, odnoszącej się do wydarzeń z okresu starożytności, średniowiecza i/lub renesansu i życia dowolnej postaci historycznej ważnej dla chrześcijaństwa (w Polsce).  

 

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Powieść powinna mieć objętość co najmniej 12,5 arkusza wydawniczego (500 000 znaków ze spacjami). Zwycięska powieść zostanie wydana przez Wydawnictwo Świętego Wojciecha w formie e-booka.  

 

Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł brutto. Przewidziane są również dwa wyróżnienia, każde w wysokości 1500 zł brutto.  

 

Termin nadsyłania prac upływa 15 października 2018 roku.  

 

 

Strona konkursu: https://www.swietywojciech.pl/Wydawnict ... istoryczna


Wróć do „Konkursy zakończone”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość