Bez skazy [2]

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
kamilo
Użytkownik zbanowany

Bez skazy [2]

Post#1 » 1 year temu (16 lut 2017, o 20:32)

! Wiadomość z: Camenne
Treść wycofana.
Użytkownik zbanowany ze względu na dopuszczenie się plagiatu.

Tagi:

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Bez skazy [2]

Post#2 » 1 year temu (17 lut 2017, o 07:46)

''czysta i bez skaz'' - te dwa słowa są do siebie zbliżone znaczeniowo, zastąpiłabym jedno innym określeniem
'' w Manhattanie'' - NA Manhattanie się mówi, o ile dobrze mi wiadomo.
''bo zatrudniła trzy sprzątaczki na czarno, stąd i brudne pieniądze'' - serio? To mi strasznie zgrzyta. Myślisz, że ktoś w ch... bogaty zatrudniałby na czarno sprzątaczki? Nie, to nie jest realne. Brudne pieniędze bardziej by pasowały do jakiś nieciekawych interesów np. przemyt, sprzedaż nielegalna etc. W takim kontekście brzmi mi nieco żenująco.
Kolejna sprawa - dodawane przez Ciebie fragmenty są stanowczo za krótkie jak na rozdział.
I druga - bodajże Cam już o tym wspominała pod poprzednimi częściami, więc uważam, że powinieneś się za to wziąć, a nie dalej tak pisać - masz straszną zaimkozę (mnóstwo jej, jemu, jego, niej etc.) i byćozę (był, będę, będą...).
No i nadal gryzą mnie te wstawki na początku odcięte od całości. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Bez skazy [2]

Post#3 » 1 year temu (17 lut 2017, o 16:21)

Trochę zdezorientowały mnie pierwszy i ostatni akapit tekstu. Jakoś dziwnie nie pasuje do całości. Zaczynasz, jakby był to list, a dalej już nic listu nie przypomina. Proponuję, abyś albo zmienił początek, albo dalej szedł w stronę "listowności" tekstu, bo tak to dziwnie brzmi. Możesz też oddzielić te fragmenty
Co do pieniędzy, to częściowa zgadzam się z Karen. Pieniądze trzeba uprać, a nie pakować w kolejne ciemne sprawki.
Uwag technicznych nie wyłapałem, bo nie rzuciły mi się w oczy. Fabuła ciekawa, choć fragment krótki. Proponowałbym je polączyć z innym fragmentem, albo coś dopisać. Uważaj na zaimki. :)
Pozdrawiam i weny życzę!
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

kamilo
Użytkownik zbanowany

Bez skazy [2]

Post#4 » 1 year temu (19 lut 2017, o 19:14)

Dzięki za opinię. Te wstawki wielu się podobają i zostają ;) Nadają temu utworowi charakteru. Graf, będą uważał. A, Karen, to taki ich rodzaj sportu. Wiem, że bogata elita by nie robiła takich przekrętów, ale te dwie dwudziestoparolatki po prostu lubią poczuć adrenalinę i jak to opisałem, jest to ich sposób na rywalizację.
Użytkownik zbanowany ze względu na dopuszczenie się plagiatu.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Bez skazy [2]

Post#5 » 1 year temu (20 lut 2017, o 13:37)

Ktoś tu bardzo lubi Plotkarę.

Te wtręty narracyjne z początku i końca kojarzą się z serialem w oczywisty sposób i podejrzewam, że głównie przez to skojarzenie się części osób podobają. W serialu ma to faktycznie swój ogromny urok, w prozie - pozostaję przy opinii, że to pasuje nieco jak pięść do nosa. Ale nie dziwię się, że ma zostać, bo całość jak dla mnie to już przenoszenie serialu na swój tekst ze zmianami, które i tak nie maskują ewidentnych zapożyczeń.
Granica między inspiracją a kopiowaniem jest bardzo płynna. Podejrzewam, że takim tekstem można sobie znaleźć spore grono czytelników na blogach, tylko dla mnie to już przekraczanie granicy w tę mniej korzystną stronę.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Scholarium prozatorskie”