Pajęczyna

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Deneve

Pajęczyna

Post#11 » 13 mar 2017, o 20:27

Trochę nie ogarniam, skomentowałam ci tekst bez jakiejś uszczypliwości i grzecznie zapytałam, dlaczego wrzucasz tekst, nad którym nie masz zamiaru pracować. Co w tym takiego strasznego, żeby od razu wyskakiwać z tym kasowaniem konta? Naprawdę jesteś aż tak oburzona samym moim bytowaniem na tym forum? :P Wyluzuj. Przecież nie staram się być złośliwa, a teksty komentuję jakoś losowo, bo lubię pomagać (albo chociaż próbować). To nie jest jakiś pstryczek wymierzony w ciebie.
Moje pytanie o sens wrzucania takich rzeczy na forum wynikało głównie z tego, że uważam, że warto pracować nad każdym tekstem. Skoro wysłałaś go na konkurs, to musiałaś być pewna, że ma jakieś szanse na wygraną, tak samo ze wstawieniem go na forum w ogóle, (nie chcę się bawić w psychologa) zakładam, że uznałaś, że da się z niego coś wyrzeźbić. I też tak myślę, wystarczy tylko przysiąść i trochę go doszlifować, bo przecież to nie jest tekst zły, tylko trochę trzeba do niego przysiąść. Tym bardziej, że pod względem poprawności i językowo jest bardzo dobrze, więc szlifu brakuje tylko w kwestii "bebechów". :D Na pewno pojawią się osoby, które zwrócą ci uwagę na jakieś aspekty konkretne, może będzie łatwiej ogarnąć, na co zwrócić uwagę.

Tagi:

Ewelina

Pajęczyna

Post#12 » 13 mar 2017, o 20:32

Krytyka nacechowana jest pewną dozą subiektywizmu. Różne rzeczy w różny sposób podobają się lub nie różnym osobom.

Twój tekst, jak dla mnie, wcale nie jest zły, a wręcz przeciwnie.

Chociaż to częściej żonaty facet zachowuje się jak nic nie warty - nęcąc, bajerując kochankę, obiecując nie wiadomo co, wybiera do tego samotne, niekochane, naiwne kobiety i pasożytuje na ich ciele.

Uspokójcie się, ochłońcie - to najlepsza rzecz, co można zrobić, wiem coś o tym.

Harmal

Pajęczyna

Post#13 » 13 mar 2017, o 20:37

Zakładałam, że w konkursie weźmie udział co najmniej 10 tekstów, a mój znajdzie się na końcu. To by była jakaś motywacja. A tak? Na cztery miejsca zajęłam trzecie. Kompletny bezsens. Gniot na podium. Napisałam tę żenadę w parę minut, w trakcie przerwy śniadaniowej.
Proszę o likwidację konta, bo nie ma sensu żebym obniżała poziom.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Pajęczyna

Post#14 » 13 mar 2017, o 20:43

Harmal pisze: Gniot na podium. Napisałam tę żenadę w parę minut, w trakcie przerwy śniadaniowej.

Skoro tekst został doceniony, to nie jest to raczej powód do smutku.
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Harmal

Pajęczyna

Post#15 » 13 mar 2017, o 20:55

Grafoman pisze:
Harmal pisze: Gniot na podium. Napisałam tę żenadę w parę minut, w trakcie przerwy śniadaniowej.

Skoro tekst został doceniony, to nie jest to raczej powód do smutku.

Gniot zajął trzecie spośród czterech miejsc. To nie powód do radości.

Czy ktoś wie, jak usunąć konto z tego szacownego portalu? Zdaje się, że jak zwykle łatwiej wejść niż wyjść... Na drugi raz będę bardziej uważać. Wróć... Drugiego razu nie będzie.

Awatar użytkownika
potisz
lekki sztylet
lekki sztylet

Pajęczyna

Post#16 » 13 mar 2017, o 21:05

To poprawnie napisany tekst, z dobrą, wiarygodną konstrukcją psychiczną bohaterów. Choć nie w mym guście, bo to klasyczna obyczajówka, z wręcz serialowymi motywami, ale wszystko to zgrane jest ze sobą świadomie, pod konkretnego odbiorcę.
Ps: bardzo dobrze dobrany tytuł, takie lubię.
No i forma tekstu jest krótka, co jest sprzyjające oczom piszącego teraz staruszka portiera.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Pajęczyna

Post#17 » 13 mar 2017, o 21:15

Jeśli chodzi o usunięcie, to zwróć się z tym do Camenne.
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Harmal

Pajęczyna

Post#18 » 13 mar 2017, o 21:17

Już się zwróciłam.

galeczka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Pajęczyna

Post#19 » 13 mar 2017, o 21:53

Zastanawiam się czy administracja nie powinna sprawdzić działanie liczników. Coś niewiarygodnego, aby przy tym poście, co prawie dwie minuty od jego ukazania się pojawiały się odsłony. Może się mylę?

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Pajęczyna

Post#20 » 13 mar 2017, o 22:14

Harmal pisze:A mnie się wydaje, a nawet jestem pewna, że to nie jest miejsce na moje gnioty.

Piszesz z błędami, ale lekko. Nie wszyscy brykający po literackich forach, mają taki dar, chociaż większość, zwłaszcza ci, którym Bozia poskąpiła, noszą łeb patologicznie wysoko.

Problem w tym, że niezależnie od tego, jak piszesz, tekst to również korekta - praca którą zawsze trzeba lepiej lub gorzej wykonać, ot szarość dnia powszedniego.

Harmal pisze:Miejsce trupów jest na cmentarzu.
Mistrz Jakub Wędrowycz twierdzi podobnie, jednak beletrystyka chętniej traktuje o sytuacjach odmiennych. :))

Harmal pisze:Nie wierzę w reinkarnację.
Ale to działa, nawet jak się nie wierzy :))

Odpocznij Harmal.

Wróć do „Scholarium prozatorskie”