Niedoskonały Paganini (drabble)

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#11 » 22 cze 2017, o 18:27

Widać, że spontan. Groch z kapustą.

Tagi:

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#12 » 22 cze 2017, o 18:55

Dziękuję za komentarz, Agathas. :)
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#13 » 22 cze 2017, o 19:29

Grafoman pisze:Coś mnie ostatnio wzięło na drabble.
Szkoda.

Grafoman pisze:Ciekawe, czy ta scenka mi się udała. :)
Niestety, ograniczenia wynikające z formy drabla zadziałały in minus. Pomiędzy puentą (pomysł świetny, sformułowanie takie sobie) warto wstawić coś ulotnego, coś na temat muzyki. Na przykład tego, że łatwo słuchać, ale nazwać trudno.

...no i byłoby całkiem nieźle, gdyby ten głos się odezwał jeszcze ze dwa razy.

...ale widzi mi się Baco, że trza z drabelnej formy zrezygnować.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#14 » 22 cze 2017, o 19:32

szczepantrzeszcz pisze:...no i byłoby całkiem nieźle, gdyby ten głos się odezwał jeszcze ze dwa razy.

...ale widzi mi się Baco, że trza z drabelnej formy zrezygnować.

No właśnie. Za mało głosu dałem. I znów szkic, a nie rysunek mi wyszedł... I jak tu żyć bez rozrszerzania stusłówek? Nie da się.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Post#15 » 22 cze 2017, o 19:47

Kiedy siadam do pisania, nie zadaję sobie pytania: jak żyć bez rozrszerzania stusłówek, tylko czy warto żyć. Za każdym razem dochodzę do wniosku, że nie warto i produkuję pięćdziesiąt albo i więcej stron. :))

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#16 » 22 cze 2017, o 19:52

szczepantrzeszcz pisze:Kiedy siadam do pisania, nie zadaję sobie pytania: jak żyć bez rozrszerzania stusłówek, tylko czy warto żyć. Za każdym razem dochodzę do wniosku, że nie warto i produkuję pięćdziesiąt albo i więcej stron. :))

Znam tę przypadłość. :) I właśnie w ramach jej przezwyciężania, aby nie wpaść w wielostronicową rutynę, narzuciłem na siebie drabelne ograniczenia. Niestety, na razie mi kiepsko idzie. I chyba wrócę do nałogu. Tylko obawiam się, że nie pociągnę dwóch tasiemców na raz.
Pozdrawiam,
G

suzanne

Post#17 » 23 cze 2017, o 13:12

Radość to uczucie zdradzieckie....

Wróć do „Scholarium prozatorskie”