Porozmawiane

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
dauxerre
scyzoryk
scyzoryk

Porozmawiane

Post#1 » 1 year temu (25 sie 2017, o 01:33)

Jak pisałam wcześniej, miałam długą przerwę. Pierwszy tekst od... w zasadzie, to od bardzo dawna.

Porozmawiane

Przemawiała do niego obrazami. Słowa przepływały rzekami kolorów, czasem pomieszanych, czasem każdy kolor trzymał się osobno wydzielonego, własnego strumienia. Czuł, że już wcześniej ją widział. Dawała ukojenie, spokój, niejasne dla niego uczucie radości. Zabierała problemy, jak matka tuliła do snu po długim, ciężkim dniu, gdy zasypiał nad ranem, zawsze niepewny na czyim wylądował łóżku.
Czasami to on się tulił. Zwijał się w kłębek, mrużył oczy, wzdychał ciężko, z uśmiechem szepcząc „dobranoc” do swojej niedokończonej Żołądkowej.

Tagi:

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Porozmawiane

Post#2 » 1 year temu (28 sie 2017, o 11:45)

No! Jestem mile zaskoczony. A zakończenie jest ponad wszystko. :smile:
Dwie uwagi:
1. "Zabierała problemy, jak matka tuliła do snu po długim, ciężkim dniu, gdy zasypiał nad ranem, zawsze niepewny na czyim wylądował łóżku."
To zdanie wydaje mi się za długie i za bardzo rozbudowane. Zrobiłbym z niego dwa.
2."...do swojej niedokończonej Żołądkowej."
Żołądkowa nie zasługuje na literę, tak samo jak mortadela, tyskie itp.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Porozmawiane

Post#3 » 1 year temu (28 sie 2017, o 12:24)

Mnie się podoba. Zakończenie zaskakujące.
Pozdrawiam serdecznie,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Porozmawiane

Post#4 » 1 year temu (28 sie 2017, o 20:40)

Zaskoczyłaś mnie, a więc ogromny plusik dla twojego drabbla. Nie wiem dlaczego, ale po lądowaniu na przypadkowym łóżku i "zwinął się w kłębek" rzez moment pomyślałam o kocie, który ubóstwia ponad życie kocimiętkę, choć to średnio pasowało do wstępu - a tu Żołądkowa.
Zgrabny, a wręcz malowniczy opis na początek, potem element zaskoczenia - przepis na udane drabble.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Porozmawiane

Post#5 » 1 year temu (28 sie 2017, o 20:42)

A dla mnie trochę mało. Jeszcze jakiś akapit, najlepiej przemyśleń, by się przydał.

...tyle, że ten akapit przemyśleń trzeba dobrze przemyśleć, aby nie zepsuć efektu zaskoczenia..

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Porozmawiane

Post#6 » 1 year temu (29 sie 2017, o 09:41)

Słowa przepływały rzekami kolorów, czasem pomieszanych, czasem każdy kolor trzymał się osobno wydzielonego, własnego strumienia

Z tego względu, że to drabble, to spróbowałabym pozbyć się jednego koloru.

Akurat przy czytaniu moje myśli popłynęły w stronę używek, więc dużego zaskoczenia nie było (ale jak widać, jestem w mniejszości). Całość zgrabnie napisana, podoba mi się ten ładnie narysowany opis na początku. Jednym słowem - udane drabble.

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Porozmawiane

Post#7 » 1 year temu (29 sie 2017, o 11:52)

Drabble ma sto słów, dribble pięćdziesiąt, droubble dwieście.
Ta miniaturka ma siedemdziesiąt pięć słów, więc nie jest żadną z powyższych form.
Nie umniejsza to jej wartości, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. :wink:

Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk

Porozmawiane

Post#8 » 1 year temu (29 sie 2017, o 20:54)

Trochę zbyt poetycko jak dla mnie. Owszem, zgrabnie napisane, zakończenie zaskakujące i chyba udało się to osiągnąć dzięki tej kwiecistości, ale wóda to wóda. Tu nie potrzeba poezji. Jak na tekst napisany po długiej przerwie - wyszło nieźle.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Porozmawiane

Post#9 » 1 year temu (30 sie 2017, o 08:44)

Maniokowa pisze:...ale wóda to wóda. Tu nie potrzeba poezji.
Potrzeba, przecież bez poezji wóda... to tylko wóda :))

Wróć do „Scholarium prozatorskie”