Normalny dzień

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika
koralintens
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Normalny dzień

Post#1 » 5 wrz 2017, o 18:08

Dzień zasnuła mgła. Kolejny raz kiedy nie ma się siły podnieść z łóżka i walczyć o lepsze jutro. Chmury leniwie płyną. Cóż trzeba jednak wstać. Idę tam gdzie muszę. Przeżywam i wracam. Podziwiam granat nieba. Księżyc który miga mi niczym zepsuta ledowa lampka w łazience. Zaraz będzie pełnia. I przyjdzie ON. Sekundy wloką się jak minuty a minuty jak godziny. Czasu tak mało. Kiedy już się pojawia dopiero zaczynam żyć. Dopiero zaczynam oddychać, a wszystko inne traci znaczenie. Jest mój ale nie na zawsze. Zasypiam. Budzę się. Dwa zdania...Zawsze zajęty. Odchodzi. Niech idzie ratować świat. Ja w niego wierzę i będę czekać aż wróci….

Tagi:

Awatar użytkownika
Maniokowa
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Normalny dzień

Post#2 » 13 wrz 2017, o 15:50

Kolejny raz, kiedy nie ma się siły podnieść z łóżka i walczyć o lepsze jutro.

Cóż, trzeba jednak wstać.

Idę tam, gdzie muszę.

Księżyc, który miga mi niczym zepsuta ledowa lampka w łazience.

Sekundy wloką się jak minuty, a minuty jak godziny.

Kiedy już się pojawia, dopiero zaczynam żyć.

Jest mój, ale nie na zawsze.

Dwa zdania...Zawsze zajęty.

Brak spacji po wielokropku. 

A gdzie podziały się akapity? 

Ciężko mi cokolwiek więcej napisać na temat tego tekstu, ponieważ nie mam zielonego pojęcia, jak go zinterpretować. Wydaje mi się, że w pewnym momencie zmienia się narracja, ale kto tu jest kim - nie wiem. Czy tu chodzi o parę, która przez życiowe obowiązki nie ma dla siebie dużo czasu? Żyją razem, a jednak osobno? Czemu muszę zgadywać? 

Poza tym ilość przykrótkich zdań, które za wiele nie wnoszą, powala na kolana jak seria z karabinu maszynowego. Taki zabieg sprawdziłby się w tekście dynamicznym, nie tu.

Wróć do „Miniatury i drabble”