Kim się rodzimy?

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Kim się rodzimy?

Post#1 » 1 year temu (5 wrz 2017, o 21:42)

Ostatniego dnia wakacji do rodziców przyszli ich dawni znajomi. Razem z młodszym bratem graliśmy wtedy w warcaby w pokoju obok. Kuba miał tylko osiem lat, ale był bystrym chłopcem i szło mu całkiem nieźle. Mama po chwili zawołała nas do salonu. Chciała, żebyśmy się pokazali, posiedzieli z nimi, więc poszliśmy. Pamiętam, że po kilku godzinach wywiązała się nieprzyjemna rozmowa.
- Nie mogę patrzeć na tych gejów – mówił jeden z gości. – Wszystkich powinno się odizolować, zamknąć gdzieś daleko. Urodzili się pedałami, niech żyją z pedałami!
- Proszę pana, ale to dziwne – odezwał się nagle Kuba. – Myślałem, że wszyscy rodzimy się po prostu ludźmi.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Kim się rodzimy?

Post#2 » 1 year temu (5 wrz 2017, o 21:49)

Lubię takie drabble, z humorem i dobrą puentą. Dzieci w wieku od czterech do dziesięciu lat są tak ciekawe świata i szczere, że aż nie raz żałuję tego iż te cechy nie przetrwają do dorosłości.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Kim się rodzimy?

Post#3 » 1 year temu (5 wrz 2017, o 23:57)

DuralT pisze:Dzieci w wieku od czterech do dziesięciu lat są tak ciekawe świata i szczere, że aż nie raz żałuję tego iż te cechy nie przetrwają do dorosłości.

Czasami ta ciekawość rośnie w miarę poznawania świata i potrafi towarzyszyć nam jeszcze przez długie lata. Ale wyobraźni żal mi chyba najbardziej. Chciałabym dalej wymyślać takie niestworzone rzeczy, jak kiedyś.

Dziękuję za opinię!
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Wróć do „Scholarium prozatorskie”