Ogłoszenia 

Konkurs na drabble Tęsknota za latem - zapraszamy do oddania głosów na najlepszy tekst! Trwa dogrywka  

Automatyczne wcięcia akapitowe na forum 

Dieta pana Emiliana

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Zobacz teksty użytkownika:

Dieta pana Emiliana

Post#1 » 9 wrz 2017, o 13:39

Pan Emilian to wysokiej klasy kawaler w średnim wieku, raczej grubszy niż chudszy, mimo iż czynnie zajmujący się sportem - wędkarstwem. Poza połowem morskich stworzeń interesuje się piłką nożną, jednakże jej uprawianie piętnaście lat temu zawiesił na rok. Nigdy nie miał żony i rozmyślał niedawno, co może być tego przyczyną. Sam Bóg nie był świadom, że stworzył tylu ludzi, dopóki pan Emilian do wszystkich nie zadzwonił, prosząc o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki. Jak się okazało, na drodze do ołtarza stanęły kilogramy. Niezwykle oburzyło to pana Emiliana, który powiedział tylko: 

— Łatwiej kijek pocieńkować, niż go potem pogrubasić! 

Po czym kupił kota.

Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Dieta pana Emiliana

Post#2 » 11 wrz 2017, o 05:42

Zabawny drabbelek :) Pozytywny :)

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Dieta pana Emiliana

Post#3 » 11 wrz 2017, o 09:03

Dziękuję ;)

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Dieta pana Emiliana

Post#4 » 16 wrz 2017, o 16:39

Pierwszym co mi przyszło do głowy po pierwszym zdaniu to pasta o wędkarzu (wkrótce ma się ukazać ekranizacja), nie pytaj, nie wgłębiaj się, jeśli nie czytałaś, to nie czytaj. 

Co do reszty to taki łagodny i lekki drabbelek, spodobał mi się, z tym, że to zdanie:  

Eneriston pisze:— Łatwiej kijek pocieńkować, niż go potem pogrubasić!

Jest jak dla mnie przekombinowane.

— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo? 

— Navigare necesse est, vivere non est necesse.  

Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Dieta pana Emiliana

Post#5 » 17 wrz 2017, o 13:02

DuralT pisze:jeśli nie czytałaś, to nie czytaj.

Czytałam. Mój tata to zapalony wędkarz, z wędką jeździmy nawet nad morze. Ostatnio była wojna domowa, gdyż mama nie zgodziła się na trzymanie robaków w lodówce, ale tata musiał, żeby były "bardziej żywe", bo wtedy ryby szybciej wezmą.  

Co do tego przedostatniego zdania, to właściwie jest cytat/powiedzenie. Spróbuję stworzyć coś prostszego.  

Dziękuję!

Wróć do „Miniatury i drabble”