Dieta pana Emiliana

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Dieta pana Emiliana

Post#1 » 9 wrz 2017, o 13:39

Pan Emilian to wysokiej klasy kawaler w średnim wieku, raczej grubszy niż chudszy, mimo iż czynnie zajmujący się sportem - wędkarstwem. Poza połowem morskich stworzeń interesuje się piłką nożną, jednakże jej uprawianie piętnaście lat temu zawiesił na rok. Nigdy nie miał żony i rozmyślał niedawno, co może być tego przyczyną. Sam Bóg nie był świadom, że stworzył tylu ludzi, dopóki pan Emilian do wszystkich nie zadzwonił, prosząc o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki. Jak się okazało, na drodze do ołtarza stanęły kilogramy. Niezwykle oburzyło to pana Emiliana, który powiedział tylko:
— Łatwiej kijek pocieńkować, niż go potem pogrubasić!
Po czym kupił kota.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Dieta pana Emiliana

Post#2 » 11 wrz 2017, o 05:42

Zabawny drabbelek :) Pozytywny :)
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Eneriston

Dieta pana Emiliana

Post#3 » 11 wrz 2017, o 09:03

Dziękuję ;)

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Dieta pana Emiliana

Post#4 » 16 wrz 2017, o 16:39

Pierwszym co mi przyszło do głowy po pierwszym zdaniu to pasta o wędkarzu (wkrótce ma się ukazać ekranizacja), nie pytaj, nie wgłębiaj się, jeśli nie czytałaś, to nie czytaj.
Co do reszty to taki łagodny i lekki drabbelek, spodobał mi się, z tym, że to zdanie:
Eneriston pisze:— Łatwiej kijek pocieńkować, niż go potem pogrubasić!

Jest jak dla mnie przekombinowane.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Eneriston

Dieta pana Emiliana

Post#5 » 17 wrz 2017, o 13:02

DuralT pisze:jeśli nie czytałaś, to nie czytaj.

Czytałam. Mój tata to zapalony wędkarz, z wędką jeździmy nawet nad morze. Ostatnio była wojna domowa, gdyż mama nie zgodziła się na trzymanie robaków w lodówce, ale tata musiał, żeby były "bardziej żywe", bo wtedy ryby szybciej wezmą.

Co do tego przedostatniego zdania, to właściwie jest cytat/powiedzenie. Spróbuję stworzyć coś prostszego.
Dziękuję!

Wróć do „Scholarium prozatorskie”