Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Latawiec

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Latawiec

Post#1 » 9 wrz 2017, o 22:27

Staliśmy z kolegą Antkiem na dachu szkoły. Na boisku pod nami dzieciaki grały w piłkę i bawiły się w berka. Mój przyjaciel patrzył na nich wszystkich z właściwą sobie zadumą. Po chwili jego wzrok padł na chłopaka, puszczającego latawiec. Akurat brał rozbieg, kiedy Antek zapytał mnie:
— Krzysiek, umiesz puszczać latawce?
— Pewnie, że umiem. A ty nie?
— Bo widzisz, my na tym świecie to jesteśmy jak latawce. — Zlekceważył moje pytanie. — Latawiec nie może polecieć ani wyżej, ani dalej, niż mu na to pozwolisz. Nie jest więc wolny. Kontrolę nad nim sprawuje ktoś większy, a od wiatru zależy czy wzleci, czy opadnie.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Latawiec

Post#2 » 10 wrz 2017, o 15:36

Ciekawe spostrzeżenie, trafne porównanie.
Akurat brał rozbieg, kiedy Antek zapytał mnie:

"Antek" powtarza się po raz trzeci. Przeredagowałbym.

Awatar użytkownika
Eneriston

Latawiec

Post#3 » 10 wrz 2017, o 18:49

Moje niedopatrzenie, zaraz poprawię. Dziękuję!

Sofi
scyzoryk
scyzoryk

Latawiec

Post#4 » 10 wrz 2017, o 18:57

Mądre porównanie. Bardzo mi się podoba!

Awatar użytkownika
Eneriston

Latawiec

Post#5 » 10 wrz 2017, o 19:04

Sofi, dziękuję za miłe słowa :)

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Latawiec

Post#6 » 10 wrz 2017, o 21:46

Eneriston pisze:— Pewnie, że umiem. A ty nie? — zagadnąłem.
Wyrzuciłbym "zagadnąłem".

Dobre, ale wcięcia warto zrobić wszędzie, w dialogach również.

Awatar użytkownika
Eneriston

Latawiec

Post#7 » 10 wrz 2017, o 22:09

szczepantrzeszcz pisze:Dobre, ale wcięcia warto zrobić wszędzie, w dialogach również.

Pocięłam, mam nadzieję, że dobrze i że teraz jest już wszystko w porządku :?

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Latawiec

Post#8 » 11 wrz 2017, o 09:52

Dobra forma dla zacnego tekstu.

Ograniczenia, którym podlegają latawce wynikają z ludzkich działań, ale również z praw natury. Może warto by było temat rozwinąć? Ciekaw jestem co o tym myślisz?

Awatar użytkownika
Eneriston

Latawiec

Post#9 » 11 wrz 2017, o 13:03

Mój latawiec ma za sobą trochę długą historię. Ta myśl przewodnia całego tekstu powstała jak miałam chyba 15 lat i docelowo miało do niej powstać opowiadanie. Jednakże leżało niedokończone w szufladzie przez 4 lata, aż postanowiłam zrobić z tego drabble. Opowiadania ciągną się za mną bezlitośnie, nigdy nie mogę żadnego skończyć. A jak już muszę, to najczęściej zamykam oczy i próbuję dotrzeć do ostatniej kropki. Ale może kiedyś uda się rozwinąć i temat, i mnie.

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Latawiec

Post#10 » 11 wrz 2017, o 13:25

Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale w moich omszałych archiwach spoczywa zimowym, niedźwiedzim snem kilkaset niedokończonych stron.

Powiadają, że warto mieć do czego wracać.

Wróć do „Scholarium prozatorskie”