Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Kulka

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Kulka

Post#1 » 10 wrz 2017, o 19:05

Mógł się on wabić Reksio, Rambo czy innym imieniem klasycznie nadawanym czworonogom, jednak nasza ekipa, znaczy Łysy, ja i Anka, określaliśmy go mianem "Kulki". Latał za nami gdy szliśmy do monopolowego po fajki; z naszego ulubionego parku dzieliła te punkty niewielka odległość, ale szło się przez przejścia dla pieszych, więc baliśmy się o naszego "kundla".
Mieliśmy z nim parę zabawnych sytuacji; raz znalazł zagrzebanego w liściach jeża i trącając malca łapą starał się go zachęcić do zabawy.
Pewnego dnia zniknął. Udawaliśmy, że nas to nie obchodzi, ale po tygodniu dowiedzieliśmy się, który z sąsiadów otruł Kulkę kiełbasą. Spuściliśmy mu łomot.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Tagi:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Kulka

Post#2 » 10 wrz 2017, o 20:09

Latał on za nami gdy szliśmy do monopolowego po piwo i fajki z naszego ulubionego parku, dzieliła te punkty niewielka odległość, ale szło się przez przejścia dla pieszych, więc baliśmy się o naszego "kundla".

Latał on za nami gdy szliśmy do monopolowego po piwo i fajki; z naszego ulubionego parku dzieliła te punkty niewielka odległość, ale szło się przez przejścia dla pieszych, więc baliśmy się o naszego "kundla".
Po fajkach może też być kropka, bo tak to wychodzi, że fajki były z ulubionego parku. A przecinek po parku niepotrzebny.
trącając go łapą starał się go zachęcić do zabawy.

Powtórzone "go"; z któregoś nalezałoby zrezygnować.
Mieliśmy z nim parę zabawnych sytuacji, pewnego dnia znalazł zagrzebanego w opadłych liściach jeża

Tutaj zamiast przecinka lepszy będzie średnik albo kropka.

Rozumiem, że miały to być drabble (i tak nie są, za dużo słów), ale historia jest urwana, pozbawiona puenty (dlaczego zniknął? co dalej się z nim lub z ekipą stało?). A szkoda.

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Kulka

Post#3 » 10 wrz 2017, o 21:49

No i co dalej?

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Kulka

Post#4 » 11 wrz 2017, o 05:51

Gorgiasz już wypisał to, co ja chciałam.
Zaskoczyło mnie, że nagle zniknął. I tyle.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Kulka

Post#5 » 11 wrz 2017, o 08:21

Pierwszy raz próbowałem napisać coś na komórce, w biegu, liczyłem słowa na palcach. Klęski się zdarzają, tekst poprawię jak tylko dorwę się do jednostki centralnej.
Dziękuję wszystkim za lekturę moich wypocin.

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Kulka

Post#6 » 11 wrz 2017, o 09:44

DuralT pisze:Pierwszy raz próbowałem napisać coś na komórce..,
A fuj! Ja teraz też nadaję z komórki... zaczynam rozumieć kobiety upadłe, kobiety z zacnych domów, które się skurwiły. :))

Dural, wracaj do bazy i rozwijaj temat.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Kulka

Post#7 » 11 wrz 2017, o 13:33

Poprawione, w instytutowej bibliotece, ale udało mi się poprawić tekst.

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Kulka

Post#8 » 11 wrz 2017, o 15:24

Lepiej, chociaż pełnokrwiste opko przeczytałbym z większą przyjemnością.

Pod koniec powtórzenie: "pewnego dnia".

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Kulka

Post#9 » 11 wrz 2017, o 16:59

Szczepan... I udało Ci się z komórki zacytować. Ja tej sztuki jeszcze nie opanowałam hehe.

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Kulka

Post#10 » 11 wrz 2017, o 21:20

Po prawej u góry każdego wpisu kliknij trzy kreseczki. Rozwijasz menu i jedziesz. Ale i tak trzeba mieć dużo zacięcia, żeby z komórki ...

Wróć do „Scholarium prozatorskie”