Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Ucieczka przed światem

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Ucieczka przed światem

Post#1 » 11 wrz 2017, o 23:30

Był to jeden z tych dni, które źle się zaczynają i jeszcze gorzej kończą. Kiedy się obudziłem, byłem już spóźniony do pracy. Moje serce prawie zatrzymało się z nerwów, bo szef opierniczał za co się dało, a ja właśnie podałem mu powód na tacy. W morderczym wyścigu z autobusem dałem z siebie wszystko, jednakże zostałem pokonany – kierowca zamknął mi drzwi przed nosem. Zaczęło padać, usiadłem zrezygnowany na ławce pod daszkiem. Niedaleko mnie na deszczu stał mężczyzna. Minęło pół godziny, a on nawet się nie poruszył.
— Co pan robi? — zapytałem.
— Uciekam przed światem.
— Przecież pan stoi w miejscu!
— Ale świat pędzi.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Ucieczka przed światem

Post#2 » 12 wrz 2017, o 09:14

Nic dodać, nic ująć. Piękne.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Ucieczka przed światem

Post#3 » 12 wrz 2017, o 09:37

Bardzo logiczne. Podobało się.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ucieczka przed światem

Post#4 » 12 wrz 2017, o 10:47

Świetne. Bardzo dobra robota :)
Podoba mi się to, jak piszesz. I Twoja wrażliwość. Normalnie lubię Cię :D
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Ucieczka przed światem

Post#5 » 12 wrz 2017, o 15:27

Bardzo się cieszę, że się podobało. Dziękuję!

Głodzia pisze:Podoba mi się to, jak piszesz. I Twoja wrażliwość. Normalnie lubię Cię :D

Miło mi! Przez ten nowy awatar prawie nie poznałam. Liczę, że to zapowiedź kolejnej części "Ptasiej opowieści" :D
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Wróć do „Scholarium prozatorskie”