Ucieczka przed światem

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Zobacz teksty użytkownika:

Ucieczka przed światem

Post#1 » 11 wrz 2017, o 23:30

Był to jeden z tych dni, które źle się zaczynają i jeszcze gorzej kończą. Kiedy się obudziłem, byłem już spóźniony do pracy. Moje serce prawie zatrzymało się z nerwów, bo szef opierniczał za co się dało, a ja właśnie podałem mu powód na tacy. W morderczym wyścigu z autobusem dałem z siebie wszystko, jednakże zostałem pokonany – kierowca zamknął mi drzwi przed nosem. Zaczęło padać, usiadłem zrezygnowany na ławce pod daszkiem. Niedaleko mnie na deszczu stał mężczyzna. Minęło pół godziny, a on nawet się nie poruszył.  

— Co pan robi? — zapytałem. 

— Uciekam przed światem. 

— Przecież pan stoi w miejscu! 

— Ale świat pędzi.

Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Ucieczka przed światem

Post#2 » 12 wrz 2017, o 09:14

Nic dodać, nic ująć. Piękne.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
gladius tytanów
gladius tytanów

Ucieczka przed światem

Post#3 » 12 wrz 2017, o 09:37

Bardzo logiczne. Podobało się.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ucieczka przed światem

Post#4 » 12 wrz 2017, o 10:47

Świetne. Bardzo dobra robota :) 

Podoba mi się to, jak piszesz. I Twoja wrażliwość. Normalnie lubię Cię :D

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ucieczka przed światem

Post#5 » 12 wrz 2017, o 15:27

Bardzo się cieszę, że się podobało. Dziękuję!  

Głodzia pisze:Podoba mi się to, jak piszesz. I Twoja wrażliwość. Normalnie lubię Cię :D

Miło mi! Przez ten nowy awatar prawie nie poznałam. Liczę, że to zapowiedź kolejnej części "Ptasiej opowieści" :D

Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Wróć do „Miniatury i drabble”