Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Zarazki

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Posty: 249
Zobacz teksty użytkownika:

Zarazki

Post#1 » 12 wrz 2017, o 23:18

Kiedyś siedziałem zdołowany na ławce pod płaczącą wierzbą. W pewnym momencie znikąd pojawił się jakiś facet i bez słowa usiadł koło mnie. Co za bezczelnie społeczny osobnik!
— Pan też jakiś smutny. Cały świat taki bez życia! — westchnął.
— Mam swoje powody.
— Tak, wierzę. — Milczałem, więc kontynuował. — Czy pan nie uważa, że gdyby Bóg miał ludzi za całkiem beznadziejnych grzeszników, to już byśmy nie żyli? Pewnie liczył, że coś dobrego jeszcze zdziałamy, a pan tylko tak siedzi i tę nadzieję Stwórcy marnuje! Proszę się nieco częściej uśmiechać, bo w końcu wszystko wokół panu zbrzydnie. Nic tak zarazków nie roznosi, jak własna zgorzkniałość!
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz
Posty: 333
Zobacz teksty użytkownika:

Zarazki

Post#2 » 14 wrz 2017, o 18:47

Wiesz co? Dziękuję Ci. Mając gorszy dzień, tak jak dziś, chętnie wrócę do tego, co napisałaś, bo daje to pewną nadzieję i delikatnego kopa.

Tak sobie myślę, że ludzie chyba rzadko rozmawiają o Bogu. A taka sytuacja jak ta którą opisałaś, pewnie zdarza się jeszcze rzadziej. W każdym razie, gdyby rozmawiali o Bogu częściej może byłoby w ludziach więcej nadziei. A i więcej osób by wierzyło. Gdyby przestali liczyć tylko na siebie lub inne osoby, kiedy mają problemy, łatwiej byłoby sobie z nimi poradzić i nie czuliby się pozostawieni samym sobie, nie czuliby się tak samotnie i beznadziejnie.

* Lubię płaczące wierzby...

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Posty: 249
Zobacz teksty użytkownika:

Zarazki

Post#3 » 14 wrz 2017, o 22:49

Ja Tobie również dziękuję, bo też mam słabszy dzień, a Twój komentarz podniósł mnie na duchu.

Rozmowy o Bogu, takie od serca, często mogą sprawiać ludziom kłopot, bo traktujemy je dosyć prywatnie. Ale chyba najważniejsze, żeby Bóg był w naszych codziennych czynnościach, w tym, jak traktujemy samych siebie, jak dbamy o bliskich, jak zachowujemy się względem innych osób i zwierząt. A pozostawieni samym sobie nigdy nie jesteśmy. Chociaż często w tych trudnych chwilach tak nam się wydaje, to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie w tym wszystkim obok nas, bezinteresownie.

Życzę Ci jak najwięcej uśmiechu i tych dobrych dni!
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Wróć do „Scholarium prozatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość