Zarazki

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Zobacz teksty użytkownika:

Zarazki

Post#1 » 12 wrz 2017, o 23:18

Kiedyś siedziałem zdołowany na ławce pod płaczącą wierzbą. W pewnym momencie znikąd pojawił się jakiś facet i bez słowa usiadł koło mnie. Co za bezczelnie społeczny osobnik!  

— Pan też jakiś smutny. Cały świat taki bez życia! — westchnął.  

— Mam swoje powody.  

— Tak, wierzę. — Milczałem, więc kontynuował. — Czy pan nie uważa, że gdyby Bóg miał ludzi za całkiem beznadziejnych grzeszników, to już byśmy nie żyli? Pewnie liczył, że coś dobrego jeszcze zdziałamy, a pan tylko tak siedzi i tę nadzieję Stwórcy marnuje! Proszę się nieco częściej uśmiechać, bo w końcu wszystko wokół panu zbrzydnie. Nic tak zarazków nie roznosi, jak własna zgorzkniałość!

Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Zarazki

Post#2 » 14 wrz 2017, o 18:47

Wiesz co? Dziękuję Ci. Mając gorszy dzień, tak jak dziś, chętnie wrócę do tego, co napisałaś, bo daje to pewną nadzieję i delikatnego kopa. 

Tak sobie myślę, że ludzie chyba rzadko rozmawiają o Bogu. A taka sytuacja jak ta którą opisałaś, pewnie zdarza się jeszcze rzadziej. W każdym razie, gdyby rozmawiali o Bogu częściej może byłoby w ludziach więcej nadziei. A i więcej osób by wierzyło. Gdyby przestali liczyć tylko na siebie lub inne osoby, kiedy mają problemy, łatwiej byłoby sobie z nimi poradzić i nie czuliby się pozostawieni samym sobie, nie czuliby się tak samotnie i beznadziejnie. 

* Lubię płaczące wierzby...

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Zarazki

Post#3 » 14 wrz 2017, o 22:49

Ja Tobie również dziękuję, bo też mam słabszy dzień, a Twój komentarz podniósł mnie na duchu. 

Rozmowy o Bogu, takie od serca, często mogą sprawiać ludziom kłopot, bo traktujemy je dosyć prywatnie. Ale chyba najważniejsze, żeby Bóg był w naszych codziennych czynnościach, w tym, jak traktujemy samych siebie, jak dbamy o bliskich, jak zachowujemy się względem innych osób i zwierząt. A pozostawieni samym sobie nigdy nie jesteśmy. Chociaż często w tych trudnych chwilach tak nam się wydaje, to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie w tym wszystkim obok nas, bezinteresownie.  

Życzę Ci jak najwięcej uśmiechu i tych dobrych dni!

Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Wróć do „Miniatury i drabble”