Witamy na Artefaktach! Każdy twórca poszukuje miejsca, w którym mógłby nie tylko opublikować swoje opowiadania i wiersze, ale przede wszystkim spotkać się z szerokim gronem czytelników i zyskać odzew - w tym celu powstały Artefakty.

Jako użytkownik Artefaktów zyskasz możliwość publikowania oraz komentowania. Zajmuje to mniej niż 30 sekund!

Zarejestruj się lub Zaloguj się
Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Ślimacze istnienie

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Posty: 249
Zobacz teksty użytkownika:

Ślimacze istnienie

Post#1 » 14 wrz 2017, o 23:47

Przez cały ranek porządnie lało. Dopiero koło południa zza chmur nieśmiało zaczęło wyglądać słońce. W ulubionym płaszczu i kaloszach wybiegłem z domu, żeby zrobić to, co po deszczu robiłem zawsze – pozbierać z ulicy ślimaki. Tego dnia było ich naprawdę sporo, więc musiałem szybko zanieść wszystkie na trawę, zanim nadjedzie samochód i zmiażdży brzuchonogi. Kiedy byłem w połowie pracy, podszedł do mnie kolega.
— Tamtych trzech na drugim pasie ulicy nie zdążysz zebrać — powiedział, patrząc, jak auto rozjeżdża ślimaki.
— Bo zamiast pomóc, stałeś bezczynnie! Ciekawe, ile stworzeń udałoby się ocalić, gdyby ludziom nie był obojętny ich los? I jak wtedy wyglądałoby życie?
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford
Posty: 1799
Zobacz teksty użytkownika:

Ślimacze istnienie

Post#2 » 21 wrz 2017, o 20:01

Pamiętam jak jako dziecko przejmowałem się każdym zwierzątkiem, jakimkolwiek istnieniem i na nie uważałem. Obawiam się, że z tego wyrosłem i zgorzkniałem, ale nadal na mojej szpetnej twarzy gości uśmiech gdy widzę takie dzieci, które starają się chronić życie najmniejszych stworzeń.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Scholarium prozatorskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość