Ślimacze istnienie

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Zobacz teksty użytkownika:

Ślimacze istnienie

Post#1 » 14 wrz 2017, o 23:47

Przez cały ranek porządnie lało. Dopiero koło południa zza chmur nieśmiało zaczęło wyglądać słońce. W ulubionym płaszczu i kaloszach wybiegłem z domu, żeby zrobić to, co po deszczu robiłem zawsze – pozbierać z ulicy ślimaki. Tego dnia było ich naprawdę sporo, więc musiałem szybko zanieść wszystkie na trawę, zanim nadjedzie samochód i zmiażdży brzuchonogi. Kiedy byłem w połowie pracy, podszedł do mnie kolega. 

— Tamtych trzech na drugim pasie ulicy nie zdążysz zebrać — powiedział, patrząc, jak auto rozjeżdża ślimaki.  

— Bo zamiast pomóc, stałeś bezczynnie! Ciekawe, ile stworzeń udałoby się ocalić, gdyby ludziom nie był obojętny ich los? I jak wtedy wyglądałoby życie?

Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Awatar użytkownika
DuralT
Misiowy amator piwa
Misiowy amator piwa
Zobacz teksty użytkownika:

Ślimacze istnienie

Post#2 » 21 wrz 2017, o 20:01

Pamiętam jak jako dziecko przejmowałem się każdym zwierzątkiem, jakimkolwiek istnieniem i na nie uważałem. Obawiam się, że z tego wyrosłem i zgorzkniałem, ale nadal na mojej szpetnej twarzy gości uśmiech gdy widzę takie dzieci, które starają się chronić życie najmniejszych stworzeń.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo? 

— Navigare necesse est, vivere non est necesse.  

Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Miniatury i drabble”