Marzenia są nasze

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Zobacz teksty użytkownika:

Król i żebrak

Post#16 » 10 kwie 2018, o 22:21

CzarnaEmmo, dziękuję za opinię!  

szczepantrzeszcz pisze:Ty lepiej nad tekstem pomyśl. Koncepcja świetna, ale, co tu dużo gadać, w tym przypadku drabble wydaje mi się najgorszą formą z możliwych.

Z perspektywy czasu trudno się nie zgodzić, ale kiedy zaczynałam przygodę z pisaniem (chociaż chyba wciąż zaczynam), miałam spore problemy z napisaniem dłuższego tekstu, który udałoby mi się skończyć. Do tego dochodziły okropnie kwieciste zdania i drabble wtedy wydawało się dobrym pomysłem na rozruszanie pióra oraz pozbycie się niektórych złych nawyków. Ale upłynęło trochę czasu i teraz to właśnie drabble ciężko jest napisać, a opowiadania idą coraz lepiej, więc nad tekstem z przyjemnością jeszcze pomyślę. Dziękuję!

Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Król i żebrak

Post#17 » 11 kwie 2018, o 08:51

Eneriston pisze:...miałam spore problemy z napisaniem dłuższego tekstu, który udałoby mi się skończyć.
O'Kurczę! Ja cały czas mam i co gorsza w tej materii nie dostrzegam żadnych tendencji ku lepszemu. 

Eneriston pisze:Do tego dochodziły okropnie kwieciste zdania
A teraz Ci przeszło? Ja najpierw grzmocę frazy, których nie powstydziłaby sie pani Helena Mniszkówna, a potem następuje korekta i dzielenie tego na zdania... niekiedy na osobne akapity :) 

Eneriston pisze:drabble wtedy wydawało się dobrym pomysłem na rozruszanie pióra oraz pozbycie się niektórych złych nawyków.
Drabble takie są. Dla mnie problemem (estetycznym) jest mało okrągła liczba 100. Wolę pisać tekściki, gdzie liczba słów wynosi okrągłe 128 :)

Awatar użytkownika
DuralT
Misiowy amator piwa
Misiowy amator piwa

Marzenia są nasze

Post#18 » 11 kwie 2018, o 09:00

Szczepanie, ja również lubię bitowce, jak również te pikowce (314 lub 3141 wyrazów) choć żadnego nie udało mi się napisać.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo? 

— Navigare necesse est, vivere non est necesse.  

Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Miniatury i drabble”