Marzenia są nasze

Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby prozatorskie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Regulamin forum
Zaczynasz poznawać światy własnej twórczości? Masz ciekawe wizje? Malujesz otoczenie metaforami? A polonistka nie nauczyła cię właściwie nic, jeśli chodzi o właściwe przelanie myśli na papier? Znasz zasady języka polskiego, lecz nie zawsze je stosujesz poprawnie?
Ten dział jest dla ciebie!
Nie martw się, nawet Hemingway od czegoś zaczynał. Tutaj możesz opublikować swoje pierwsze próby literackie. Pamiętaj, że nawet złoto ma swoją próbę, więc warto się sprawdzić.
Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Marzenia są nasze

Post#11 » 8 sty 2018, o 17:21

Dziękuję za komentarz, miło czytać!
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Kawka
lekki sztylet
lekki sztylet

Marzenia są nasze

Post#12 » 5 kwie 2018, o 09:55

Dobre. Pomiń "swoim" tronie. Każdy wie, że król siada na swoim tronie. Jeśli napiszesz, że usiadł na tronie, to wystarczy.

Awatar użytkownika
Eneriston

Marzenia są nasze

Post#13 » 8 kwie 2018, o 00:03

Dziękuję za sugestię, zaraz poprawię!

CzarnaEmma

Marzenia są nasze

Post#14 » 9 kwie 2018, o 19:21

Ciekawy, pouczający tekst z ładnym zakończeniem. Podobało mi się.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Król i żebrak

Post#15 » 9 kwie 2018, o 20:21

Eneriston pisze:Zaraz pomyślę nad tytułem.
Ty lepiej nad tekstem pomyśl. Koncepcja świetna, ale, co tu dużo gadać, w tym przypadku drabble wydaje mi się najgorszą formą z możliwych. Jeżeli już czujesz potrzebę samoograniczania (swoją drogą bardzo elitarna forma masochizmu :) ),to spróbuj z tysiącem słów. Też krótko, też niełatwo, ale popracować warto. Myśl przedstawiona w zbyt ciasnej postaci jest jak piękna kobieta w korpouniformie...

...i w zakrytych, zbyt ciasnych pantoflach.

PS. Nuria przytoczyła ostatnio myśl Oskara Wilda: "Bądź sobą , inne miejsca są już zajęte". Może owa zacna maksyma coś do pomysłu wniesie.

Awatar użytkownika
Eneriston

Król i żebrak

Post#16 » 10 kwie 2018, o 22:21

CzarnaEmmo, dziękuję za opinię!

szczepantrzeszcz pisze:Ty lepiej nad tekstem pomyśl. Koncepcja świetna, ale, co tu dużo gadać, w tym przypadku drabble wydaje mi się najgorszą formą z możliwych.

Z perspektywy czasu trudno się nie zgodzić, ale kiedy zaczynałam przygodę z pisaniem (chociaż chyba wciąż zaczynam), miałam spore problemy z napisaniem dłuższego tekstu, który udałoby mi się skończyć. Do tego dochodziły okropnie kwieciste zdania i drabble wtedy wydawało się dobrym pomysłem na rozruszanie pióra oraz pozbycie się niektórych złych nawyków. Ale upłynęło trochę czasu i teraz to właśnie drabble ciężko jest napisać, a opowiadania idą coraz lepiej, więc nad tekstem z przyjemnością jeszcze pomyślę. Dziękuję!

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Król i żebrak

Post#17 » 11 kwie 2018, o 08:51

Eneriston pisze:...miałam spore problemy z napisaniem dłuższego tekstu, który udałoby mi się skończyć.
O'Kurczę! Ja cały czas mam i co gorsza w tej materii nie dostrzegam żadnych tendencji ku lepszemu.

Eneriston pisze:Do tego dochodziły okropnie kwieciste zdania
A teraz Ci przeszło? Ja najpierw grzmocę frazy, których nie powstydziłaby sie pani Helena Mniszkówna, a potem następuje korekta i dzielenie tego na zdania... niekiedy na osobne akapity :)

Eneriston pisze:drabble wtedy wydawało się dobrym pomysłem na rozruszanie pióra oraz pozbycie się niektórych złych nawyków.
Drabble takie są. Dla mnie problemem (estetycznym) jest mało okrągła liczba 100. Wolę pisać tekściki, gdzie liczba słów wynosi okrągłe 128 :)

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Marzenia są nasze

Post#18 » 11 kwie 2018, o 09:00

Szczepanie, ja również lubię bitowce, jak również te pikowce (314 lub 3141 wyrazów) choć żadnego nie udało mi się napisać.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Scholarium prozatorskie”